Aniden Öldüğü Güne Kadar Kocasının Ofisine Girmesine Asla İzin Verilmedi

Maggy elindeki anahtara baktı. Üzerinde çiçek desenleri olan özel yapım güzel bir anahtardı. Bu anahtarı daha önce hiç tutmamıştı. Kocası Peter, bu anahtarı her zaman üzerinde taşır ve boynuna takardı.

Source: Past Pedia

Peter aniden vefat ettiğinde anahtarı Maggy’ye miras kaldı. Anahtar, Maggy’nin girmesine asla izin verilmeyen evdeki özel ofisinin kilidini açıyordu. Bu alan Peter için özel bir sığınaktı ve Maggy sonunda meraklanmaya ve şüphelenmeye başlamasına rağmen bunu asla sorgulamadı.

Evlerini inşa ettiler

Peter ve Maggy evlilik evlerini birlikte inşa ettiler. Evi sıfırdan tasarladılar, böylece kendi zevklerine göre bir eve sahip olacaklardı. Evi tasarlarken Peter bir ofis alanı olması konusunda ısrar etti. Maggy de ofisi kendisinin de kullanabileceğini düşündüğü için kabul etti.

Source: Past Pedia

Ancak taşındıklarında, Peter’ın ofisi onunla paylaşmaya niyeti olmadığı anlaşıldı. Peter kapıya kilit taktı ve ona asla anahtar vermedi. Maggy bunun için onunla kavga etmeye cesaret edemedi. Ne de olsa büyük bir evleri vardı. İşlerini başka bir yerde de yapabilirdi.

Cenaze bitene kadar bekledi

Sonunda Peter’ın özel alanına girme düşüncesi onu biraz korkutmuştu. Peter ofisine karşı çok korumacıydı ve belki de bunun arkasında iyi bir neden vardı. Maggy kapının ardında ne olduğuna hazır olduğundan emin değildi. Bu yüzden kontrol etmek için Peter’ın cenazesinin bitmesini bekledi.

Source: Past Pedia

Maggy, Peter’ın cenaze törenini evlerinde düzenledi. Tüm zaman boyunca Peter’ın tabutunun yanında kaldı. Tek kızları Eva yurtdışında çalışıyordu ve nihayet geldiğinde Maggy ondan cenazeye kadar kalmasını istedi, böylece yalnız yas tutmak zorunda kalmayacaktı.

Tek kızı

Eva hıçkıra hıçkıra ağlıyordu. Evini en son bir yıldan fazla bir süre önce ziyaret etmişti. Pişmanlıklarını dile getirdi ve daha fazla ziyaret etmiş olmayı diledi. Maggy kızını teselli etti ve ona sorun olmadığını söyledi. İçten içe Eva’nın daha sık ziyaret etmesini dilese de, Eva’nın artık kendi hayatı olduğunu anlıyordu.

Source: Past Pedia

Eva ve Maggy birlikte evin içinde yürürken Peter’ın kilitli ofisinin önünden geçtiler. Eva Maggy’ye anahtarı eline geçirip geçirmediğini sordu. Maggy nedense kızına yalan söyledi. “Hayır, sevgilim… Baban ölmeden önce evin içinde bir yere saklamış olmalı ama henüz bulamadım.”

Yalan söylerken yakalandı

Cenaze günü Maggy, Eva’nın kilitli kapının yanında çömelmiş olduğunu görür. Kızı Peter’ın ofisinin kilidini açmaya çalışıyordu. Maggy Eva’ya ofise girmeye çalışmamasını çünkü kilidin yerinden oynamayacağını söyler.

Source: Past Pedia

Eva başını kaldırdığında annesinin boynunda bir şey gördü. Anahtar olabilir miydi? Eva Maggy’ye ofisin anahtarını bulup bulmadığını tekrar sordu ve Maggy hayır dedi. Eva bu kez annesinin ona yalan söylediğini anlamıştı.

Son bir an diliyordu

Ama o odada ne vardı ve Maggy neden bu konuda ona yalan söylüyordu? Eva çaresizce cevaplar arıyordu ama şimdi annesiyle yüzleşmenin zamanı değildi. Birkaç dakika sonra Peter’ı gömmek üzereydiler.

Source: Past Pedia

Çok güzel bir cenaze töreniydi. Ama Maggy birdenbire merhum kocasına karşı öfke duydu. Ama ölümünün bu kadar ani olmasının onun suçu olmadığını biliyordu. Yine de düzgün bir veda edebilmeyi ya da Peter’ın ona bir mektup bırakmasını diledi.

Bilmekten korkuyordu

Maggy, Peter’ın ofisini açıp bu işi halletmesi gerektiğini biliyordu. Ama henüz hazır değildi. Kilitli odada bulacağı her şeyin kocasına bakışını değiştireceğinden korkuyordu. Keşfedeceği şeyin Peter’la paylaştığı anıları mahvetmesini istemiyordu.

Source: Past Pedia

Böylece Maggy beklemeye karar verdi. Ne de olsa, kapının ardında ne olduğunu bilmeden birkaç yıl geçirmişti. Biraz daha bekleyebilirdi. Bir ay geçti ve Maggy Peter’ın ofisi hakkında daha az düşünmeye başladı. Ama bir gün kendini yalnız hissetti ve Peter’la bağlantı kurmasına yardımcı olabilecek bir şey aradı.

Anahtatı kim aldı?

Maggy, Peter’ın ofisinin önünden geçerken evin etrafını araştırıyordu. Eli otomatik olarak boynundaki anahtarı hissetmek için yukarı kalktı ama zincir yerinde yoktu. Anahtarı yatağının başucundaki çekmecenin içine bıraktığını hatırladı, böylece odayı açmaya kalkışmayacaktı.

Source: Past Pedia

Maggy kendi kendine belki de şimdi doğru zaman olduğunu düşündü. Böylece anahtarı almak için üst kattaki yatak odasına çıktı. Ama çekmeceyi açtığında anahtar orada değildi. Biri anahtarı almak için odaya gizlice mi girmişti?

Paranoyak düşünceler

Maggy anahtarı bilmediği için Eva’yı arayamazdı. Yoksa Eva, Maggy’nin yalan söylediğini anladı ve anahtarı kendisi mi aldı? Ya Eva anahtarı bulup aldıysa? Maggy asla Peter’ın ofisini tek başına açamazdı. O anahtara ihtiyacı vardı.

Source: Past Pedia

Maggy paranoyaklaşmaya başlamıştı. Sanki kızına artık güvenemeyeceğini hissediyordu. Maggy başını salladı. Düşünceleri çok saçmaydı. Anahtarı kendisi yanlış yere koymuş olmalıydı. Maggy çekmecenin arkasına bakmaya çalıştı.

Anahtarı geri aldı

Yerde parlak bir şey gördü ama bunun anahtar olup olmadığından emin değildi. Maggy çekmeceyi hareket ettirmek için çabaladı. Anahtardı ama oraya nasıl gelmişti? Maggy bunu kendisinin yapmadığından emindi. Maggy hızla zinciri ve anahtarı aldı ve boynuna taktı.

Source: Past Pedia

Birdenbire artık yalnız hissetmiyordu. Ama bu iyi bir his değildi. Ürkütücüydü – sanki biri onun her hareketini izliyordu. Sonra Maggy evin içinde bir yerlerden gelen sesler duydu.

Zamanı gelmişti

Meraklanan Maggy sesi takip etti. Peter’ın ofisinden geliyor gibiydi. Bunca zaman sonra odanın içinde canlı bir şey mi vardı? Eliyle göğsünün yanındaki anahtarı kavradı. Belki de sonunda kapıyı açma vakti gelmişti. Anahtarı çıkardı ve kilide soktu.

Source: Past Pedia

Maggy’nin kalbi hızla atıyordu ve ellerinin terlediğini hissedebiliyordu. Birkaç saniye sonra nihayet odanın içinde ne olduğunu görebilecekti. Taşındıklarından beri evin bu bölümüne hiç gelmemişti ve neyle karşılaşacağını bilmiyordu.

Sıradan bir ev ofisiydi

Kocasının özel alanının kapılarını ilk kez açtığında gözlerine inanamadı. Odaya baktığında ne hissedeceğini bilemedi. Kesinlikle beklediği gibi değildi.

Source: Past Pedia

Peter’ın ofisi sıradan bir oda gibiydi. Bir çalışma masası, hiç bilmediği kitapların bulunduğu bir kitaplık ve köşede bir şezlong vardı. Perdeler kapalıydı ve daha fazla ışık almak için onları açtı. Ama sonra pencerelerden birinin açık olduğunu fark etti.

Daha fazla gizem

Maggy bunu garip buldu. Pencereyi kapattı ve arkasını döndü. Sonra nefesi kesildi. Artık odada daha fazla ışık olduğu için yan masanın üzerinde açık duran bir kitap gördü. Bu, ölmeden önce okuduğu son kitap olmalıydı.

Source: Past Pedia

Kitabı aldı ve onun sandalyesine oturdu. Kendini gözyaşları içinde buldu. Peter’ı özlemişti. Oda hâlâ onun gibi kokuyordu. Sonra Maggy odanın karanlık tarafında kilitli bir dolap gördü. Maggy anahtarı bulamadı, bu yüzden ağır bir mumluk aldı ve kırılana kadar kilide vurdu.

Eski bir kasa

Dolabın kapağını açtığında kocaman bir kasa olduğunu gördü. Bu Peter’ın sırrı olmalı. Ofisi bu yüzden kilitli tutuyor olmalıydı. Kasa eski ve ağır görünüyordu. Denedi ve altı haneli bir kodu olduğunu fark etti.

Source: Past Pedia

Maggy kasaya girmenin yolunu tahmin etmeye çalıştı. Önemli tarihleri denedi – doğum günleri, yıldönümleri ve Eva’nın doğum günü. Hiçbiri işe yaramadı. Maggy yine çaresiz hissediyordu. Bu kasayı açabilmesinin tek yolu birinin onu kırmasıydı.

Çilingir çağırdı

Bu yüzden bir çilingir tutmaya çalıştı. Çilingir geldiğinde kasayı görünce şaşırmış. “Bu şey 70 yıllık olmalı.” Çilingir tüm kasayı dükkana götürmek zorunda kaldı çünkü Maggy’nin evine getiremeyeceği aletlere ihtiyacı vardı.

Source: Past Pedia

Bu arada Maggy, Peter’ın eşyalarını karıştırarak kodun ne olduğuna dair ipucu olup olmadığını anlamaya çalışıyordu. Çilingir ona kasayı açabileceğinden pek emin olmadığını söylediği için kodu kırması gerekiyordu.

Gerçekleşen bir dilek

Maggy, şifrenin ne olduğuna dair bir ipucu bulma umuduyla Peter’ın masasındaki tüm çekmeceleri karıştırdı. Daha sonra Peter’ın masanın üzerine bıraktığı açık kitabın yanında küçük siyah bir kutu gördü. Kutu önemli bir şey içeriyor olabilir miydi?

Source: Past Pedia

Maggy kutuyu kaldırdı ve şaşırdı – çok hafifti. Kutuyu açtığında, içinde katlanmış bir kağıt parçası vardı. Peter’dan bir mektuptu! Görünüşe göre Peter’dan mektup alma dileği gerçekleşmişti.

Son vedası

Mektup şöyle başlıyordu: “Sevgili karım, eğer bunu okursan, artık seninle birlikte olmayacağım. Bunun olacağını uzun zamandır tahmin ediyordum. Muhtemelen kasayı bulacak ve içinde ne olduğunu merak edeceksin. Şok olacaksın ama umarım bu büyük sır için beni affedebilirsin.”

Source: Past Pedia

Peter daha sonra yazmaya devam etti, “Bunu sizin için zaten olduğundan daha zor hale getirmeyeceğim. Kod 865203. Seni seviyorum, sevgili Mags.” Maggy gözlerinden akan yaşları sildi. Peter ölümünün yaklaştığını görmüş ama onu uyarma zahmetine bile girmemişti. Ama onu gerçekten suçlayamazdı.

Kasayı eve geri götürdü

O kasada ona, kendi karısına bile söyleyemeyeceği kadar önemli olan şey neydi? Artık şifreyi bildiğine göre, kasayı geri alması gerekiyordu. Maggy çilingiri aradı. Neyse ki çilingir henüz kasayı açamamıştı. Bu yüzden, kasayı geri getirmesi için birini göndermek üzere ayarlamalar yaptı.

Source: Past Pedia

Maggy tüm zahmetler için çilingire ödeme yaptı ve kasayı ofise geri getirtti. Maggy, Peter’ın ofisinde kasayla baş başa kaldığında birdenbire çok gergin hissetti. Şifreyi giriyor ve bir tık sesi duyuyor. Maggy topuzu çevirir ve ağır kapı gıcırdayarak açılır.

Hayatı bir yalandı

Kasanın içinde gevşek kâğıtlarla dolu siyah bir cilt vardı. Peter her zaman ketum biriydi. Maggy onun ailesiyle hiç tanışmamıştı bile. Ona ailesini korkunç bir ev yangınında kaybettiğini söylemişti. Maggy onun memleketinin neresi olduğunu bile hatırlamıyordu.

Source: Past Pedia

Dosyayı incelediğinde her şeyin yalan olduğunu anladı. Dosyada ailesi gibi görünen kişilerden gelen çok sayıda mektup ve birkaç aile fotoğrafı vardı. Ailesiyle yıllardır iletişim halinde olduğu ortaya çıktı.

Rahat bir nefes

Maggy’nin kafası karışmıştı. Neden ailesi hakkında yalan söylemek zorundaydı ki? Sonra çoktan sararmış olan eski bir belge gördü. Bu belge Peter’ın doğum belgesiydi. Ama doğum belgesi Amerikan değildi. Birdenbire gerçekte ne olduğunu anladı.

Source: Past Pedia

Peter, Amerika’da daha iyi bir yaşam arayışı için ailesini terk eden yasadışı bir göçmendi. Maggy, Peter’ın bu sırrı neden kendisinden saklamak zorunda olduğunu anlayamadı ama sonunda Peter’ın sırrının korktuğu kadar ağır olmadığını görerek rahatladı.

Aniden Öldüğü Güne Kadar Kocasının Ofisine Girmesine Asla İzin Verilmedi

Maggy elindeki anahtara baktı. Üzerinde çiçek desenleri olan özel yapım güzel bir anahtardı. Bu anahtarı daha önce hiç tutmamıştı. Kocası Peter, bu anahtarı her zaman üzerinde taşır ve boynuna takardı.

Source: Past Pedia

Peter aniden vefat ettiğinde anahtarı Maggy’ye miras kaldı. Anahtar, Maggy’nin girmesine asla izin verilmeyen evdeki özel ofisinin kilidini açıyordu. Bu alan Peter için özel bir sığınaktı ve Maggy sonunda meraklanmaya ve şüphelenmeye başlamasına rağmen bunu asla sorgulamadı.

Evlerini inşa ettiler

Peter ve Maggy evlilik evlerini birlikte inşa ettiler. Evi sıfırdan tasarladılar, böylece kendi zevklerine göre bir eve sahip olacaklardı. Evi tasarlarken Peter bir ofis alanı olması konusunda ısrar etti. Maggy de ofisi kendisinin de kullanabileceğini düşündüğü için kabul etti.

Source: Past Pedia

Ancak taşındıklarında, Peter’ın ofisi onunla paylaşmaya niyeti olmadığı anlaşıldı. Peter kapıya kilit taktı ve ona asla anahtar vermedi. Maggy bunun için onunla kavga etmeye cesaret edemedi. Ne de olsa büyük bir evleri vardı. İşlerini başka bir yerde de yapabilirdi.

Cenaze bitene kadar bekledi

Sonunda Peter’ın özel alanına girme düşüncesi onu biraz korkutmuştu. Peter ofisine karşı çok korumacıydı ve belki de bunun arkasında iyi bir neden vardı. Maggy kapının ardında ne olduğuna hazır olduğundan emin değildi. Bu yüzden kontrol etmek için Peter’ın cenazesinin bitmesini bekledi.

Source: Past Pedia

Maggy, Peter’ın cenaze törenini evlerinde düzenledi. Tüm zaman boyunca Peter’ın tabutunun yanında kaldı. Tek kızları Eva yurtdışında çalışıyordu ve nihayet geldiğinde Maggy ondan cenazeye kadar kalmasını istedi, böylece yalnız yas tutmak zorunda kalmayacaktı.

Tek kızı

Eva hıçkıra hıçkıra ağlıyordu. Evini en son bir yıldan fazla bir süre önce ziyaret etmişti. Pişmanlıklarını dile getirdi ve daha fazla ziyaret etmiş olmayı diledi. Maggy kızını teselli etti ve ona sorun olmadığını söyledi. İçten içe Eva’nın daha sık ziyaret etmesini dilese de, Eva’nın artık kendi hayatı olduğunu anlıyordu.

Source: Past Pedia

Eva ve Maggy birlikte evin içinde yürürken Peter’ın kilitli ofisinin önünden geçtiler. Eva Maggy’ye anahtarı eline geçirip geçirmediğini sordu. Maggy nedense kızına yalan söyledi. “Hayır, sevgilim… Baban ölmeden önce evin içinde bir yere saklamış olmalı ama henüz bulamadım.”

Yalan söylerken yakalandı

Cenaze günü Maggy, Eva’nın kilitli kapının yanında çömelmiş olduğunu görür. Kızı Peter’ın ofisinin kilidini açmaya çalışıyordu. Maggy Eva’ya ofise girmeye çalışmamasını çünkü kilidin yerinden oynamayacağını söyler.

Source: Past Pedia

Eva başını kaldırdığında annesinin boynunda bir şey gördü. Anahtar olabilir miydi? Eva Maggy’ye ofisin anahtarını bulup bulmadığını tekrar sordu ve Maggy hayır dedi. Eva bu kez annesinin ona yalan söylediğini anlamıştı.

Son bir an diliyordu

Ama o odada ne vardı ve Maggy neden bu konuda ona yalan söylüyordu? Eva çaresizce cevaplar arıyordu ama şimdi annesiyle yüzleşmenin zamanı değildi. Birkaç dakika sonra Peter’ı gömmek üzereydiler.

Source: Past Pedia

Çok güzel bir cenaze töreniydi. Ama Maggy birdenbire merhum kocasına karşı öfke duydu. Ama ölümünün bu kadar ani olmasının onun suçu olmadığını biliyordu. Yine de düzgün bir veda edebilmeyi ya da Peter’ın ona bir mektup bırakmasını diledi.

Bilmekten korkuyordu

Maggy, Peter’ın ofisini açıp bu işi halletmesi gerektiğini biliyordu. Ama henüz hazır değildi. Kilitli odada bulacağı her şeyin kocasına bakışını değiştireceğinden korkuyordu. Keşfedeceği şeyin Peter’la paylaştığı anıları mahvetmesini istemiyordu.

Source: Past Pedia

Böylece Maggy beklemeye karar verdi. Ne de olsa, kapının ardında ne olduğunu bilmeden birkaç yıl geçirmişti. Biraz daha bekleyebilirdi. Bir ay geçti ve Maggy Peter’ın ofisi hakkında daha az düşünmeye başladı. Ama bir gün kendini yalnız hissetti ve Peter’la bağlantı kurmasına yardımcı olabilecek bir şey aradı.

Anahtatı kim aldı?

Maggy, Peter’ın ofisinin önünden geçerken evin etrafını araştırıyordu. Eli otomatik olarak boynundaki anahtarı hissetmek için yukarı kalktı ama zincir yerinde yoktu. Anahtarı yatağının başucundaki çekmecenin içine bıraktığını hatırladı, böylece odayı açmaya kalkışmayacaktı.

Source: Past Pedia

Maggy kendi kendine belki de şimdi doğru zaman olduğunu düşündü. Böylece anahtarı almak için üst kattaki yatak odasına çıktı. Ama çekmeceyi açtığında anahtar orada değildi. Biri anahtarı almak için odaya gizlice mi girmişti?

Paranoyak düşünceler

Maggy anahtarı bilmediği için Eva’yı arayamazdı. Yoksa Eva, Maggy’nin yalan söylediğini anladı ve anahtarı kendisi mi aldı? Ya Eva anahtarı bulup aldıysa? Maggy asla Peter’ın ofisini tek başına açamazdı. O anahtara ihtiyacı vardı.

Source: Past Pedia

Maggy paranoyaklaşmaya başlamıştı. Sanki kızına artık güvenemeyeceğini hissediyordu. Maggy başını salladı. Düşünceleri çok saçmaydı. Anahtarı kendisi yanlış yere koymuş olmalıydı. Maggy çekmecenin arkasına bakmaya çalıştı.

Anahtarı geri aldı

Yerde parlak bir şey gördü ama bunun anahtar olup olmadığından emin değildi. Maggy çekmeceyi hareket ettirmek için çabaladı. Anahtardı ama oraya nasıl gelmişti? Maggy bunu kendisinin yapmadığından emindi. Maggy hızla zinciri ve anahtarı aldı ve boynuna taktı.

Source: Past Pedia

Birdenbire artık yalnız hissetmiyordu. Ama bu iyi bir his değildi. Ürkütücüydü – sanki biri onun her hareketini izliyordu. Sonra Maggy evin içinde bir yerlerden gelen sesler duydu.

Zamanı gelmişti

Meraklanan Maggy sesi takip etti. Peter’ın ofisinden geliyor gibiydi. Bunca zaman sonra odanın içinde canlı bir şey mi vardı? Eliyle göğsünün yanındaki anahtarı kavradı. Belki de sonunda kapıyı açma vakti gelmişti. Anahtarı çıkardı ve kilide soktu.

Source: Past Pedia

Maggy’nin kalbi hızla atıyordu ve ellerinin terlediğini hissedebiliyordu. Birkaç saniye sonra nihayet odanın içinde ne olduğunu görebilecekti. Taşındıklarından beri evin bu bölümüne hiç gelmemişti ve neyle karşılaşacağını bilmiyordu.

Sıradan bir ev ofisiydi

Kocasının özel alanının kapılarını ilk kez açtığında gözlerine inanamadı. Odaya baktığında ne hissedeceğini bilemedi. Kesinlikle beklediği gibi değildi.

Source: Past Pedia

Peter’ın ofisi sıradan bir oda gibiydi. Bir çalışma masası, hiç bilmediği kitapların bulunduğu bir kitaplık ve köşede bir şezlong vardı. Perdeler kapalıydı ve daha fazla ışık almak için onları açtı. Ama sonra pencerelerden birinin açık olduğunu fark etti.

Daha fazla gizem

Maggy bunu garip buldu. Pencereyi kapattı ve arkasını döndü. Sonra nefesi kesildi. Artık odada daha fazla ışık olduğu için yan masanın üzerinde açık duran bir kitap gördü. Bu, ölmeden önce okuduğu son kitap olmalıydı.

Source: Past Pedia

Kitabı aldı ve onun sandalyesine oturdu. Kendini gözyaşları içinde buldu. Peter’ı özlemişti. Oda hâlâ onun gibi kokuyordu. Sonra Maggy odanın karanlık tarafında kilitli bir dolap gördü. Maggy anahtarı bulamadı, bu yüzden ağır bir mumluk aldı ve kırılana kadar kilide vurdu.

Eski bir kasa

Dolabın kapağını açtığında kocaman bir kasa olduğunu gördü. Bu Peter’ın sırrı olmalı. Ofisi bu yüzden kilitli tutuyor olmalıydı. Kasa eski ve ağır görünüyordu. Denedi ve altı haneli bir kodu olduğunu fark etti.

Source: Past Pedia

Maggy kasaya girmenin yolunu tahmin etmeye çalıştı. Önemli tarihleri denedi – doğum günleri, yıldönümleri ve Eva’nın doğum günü. Hiçbiri işe yaramadı. Maggy yine çaresiz hissediyordu. Bu kasayı açabilmesinin tek yolu birinin onu kırmasıydı.

Çilingir çağırdı

Bu yüzden bir çilingir tutmaya çalıştı. Çilingir geldiğinde kasayı görünce şaşırmış. “Bu şey 70 yıllık olmalı.” Çilingir tüm kasayı dükkana götürmek zorunda kaldı çünkü Maggy’nin evine getiremeyeceği aletlere ihtiyacı vardı.

Source: Past Pedia

Bu arada Maggy, Peter’ın eşyalarını karıştırarak kodun ne olduğuna dair ipucu olup olmadığını anlamaya çalışıyordu. Çilingir ona kasayı açabileceğinden pek emin olmadığını söylediği için kodu kırması gerekiyordu.

Gerçekleşen bir dilek

Maggy, şifrenin ne olduğuna dair bir ipucu bulma umuduyla Peter’ın masasındaki tüm çekmeceleri karıştırdı. Daha sonra Peter’ın masanın üzerine bıraktığı açık kitabın yanında küçük siyah bir kutu gördü. Kutu önemli bir şey içeriyor olabilir miydi?

Source: Past Pedia

Maggy kutuyu kaldırdı ve şaşırdı – çok hafifti. Kutuyu açtığında, içinde katlanmış bir kağıt parçası vardı. Peter’dan bir mektuptu! Görünüşe göre Peter’dan mektup alma dileği gerçekleşmişti.

Son vedası

Mektup şöyle başlıyordu: “Sevgili karım, eğer bunu okursan, artık seninle birlikte olmayacağım. Bunun olacağını uzun zamandır tahmin ediyordum. Muhtemelen kasayı bulacak ve içinde ne olduğunu merak edeceksin. Şok olacaksın ama umarım bu büyük sır için beni affedebilirsin.”

Source: Past Pedia

Peter daha sonra yazmaya devam etti, “Bunu sizin için zaten olduğundan daha zor hale getirmeyeceğim. Kod 865203. Seni seviyorum, sevgili Mags.” Maggy gözlerinden akan yaşları sildi. Peter ölümünün yaklaştığını görmüş ama onu uyarma zahmetine bile girmemişti. Ama onu gerçekten suçlayamazdı.

Kasayı eve geri götürdü

O kasada ona, kendi karısına bile söyleyemeyeceği kadar önemli olan şey neydi? Artık şifreyi bildiğine göre, kasayı geri alması gerekiyordu. Maggy çilingiri aradı. Neyse ki çilingir henüz kasayı açamamıştı. Bu yüzden, kasayı geri getirmesi için birini göndermek üzere ayarlamalar yaptı.

Source: Past Pedia

Maggy tüm zahmetler için çilingire ödeme yaptı ve kasayı ofise geri getirtti. Maggy, Peter’ın ofisinde kasayla baş başa kaldığında birdenbire çok gergin hissetti. Şifreyi giriyor ve bir tık sesi duyuyor. Maggy topuzu çevirir ve ağır kapı gıcırdayarak açılır.

Hayatı bir yalandı

Kasanın içinde gevşek kâğıtlarla dolu siyah bir cilt vardı. Peter her zaman ketum biriydi. Maggy onun ailesiyle hiç tanışmamıştı bile. Ona ailesini korkunç bir ev yangınında kaybettiğini söylemişti. Maggy onun memleketinin neresi olduğunu bile hatırlamıyordu.

Source: Past Pedia

Dosyayı incelediğinde her şeyin yalan olduğunu anladı. Dosyada ailesi gibi görünen kişilerden gelen çok sayıda mektup ve birkaç aile fotoğrafı vardı. Ailesiyle yıllardır iletişim halinde olduğu ortaya çıktı.

Rahat bir nefes

Maggy’nin kafası karışmıştı. Neden ailesi hakkında yalan söylemek zorundaydı ki? Sonra çoktan sararmış olan eski bir belge gördü. Bu belge Peter’ın doğum belgesiydi. Ama doğum belgesi Amerikan değildi. Birdenbire gerçekte ne olduğunu anladı.

Source: Past Pedia

Peter, Amerika’da daha iyi bir yaşam arayışı için ailesini terk eden yasadışı bir göçmendi. Maggy, Peter’ın bu sırrı neden kendisinden saklamak zorunda olduğunu anlayamadı ama sonunda Peter’ın sırrının korktuğu kadar ağır olmadığını görerek rahatladı.

Köpek, Kanalizasyon Borusunun İçinde Saklı Olanın Gizemini Polisten Önce Çözdü

Stephen King sağ olsun, çoğumuz hala açık bir kanalizasyon gördüğümüzde iki kere bakıyoruz. Neyse ki hiç kimse Pennywise’ı gerçek zamanlı olarak kanalizasyonda saklanırken bulamadı ama bir adam aynı derecede sarsıcı bir şey buldu.

Source: YouTube

Dave köpeğiyle sıradan bir yürüyüşe çıkmışken garip iniltiler duydu. Genç adam yardım etmek için merakla etrafına bakındı ama kimseyi göremedi. Ancak kanalizasyona yaklaşıp içine baktığında koşarak polisi aramaya gitti.

Düzenli Güzergah

Dave bu rotada ilk kez yürümüyordu; köpeğinin de sevdiği bir yerdi. İş yerinde geçirdiği yoğun ve telaşlı bir günün ardından çoğu zaman çok ihtiyaç duyduğu bir rahatlama hissi veren sessiz ve izole konumun değerini biliyordu.

Source: Shutterstock.com/ Cara-Foto

Ancak Dave o gün, bir saatten kısa bir süre içinde polis tarafından gözaltına alınmasına neden olacak bir sürprizle karşılaşacağını bilmiyordu! Ve her şey bir rögara bakan bir Alman çoban köpeğiyle karşılaşmasıyla başladı.

Garip Köpek

Diğer köpek sahipleri patikada yürürken, o hiç refakatçisiz bir köpek görmemişti ve bu Alman Kurdu’nda Dave’e tuhaf gelen bir şeyler vardı. Köpek gergin görünüyordu ve yoğun bir şekilde bir noktaya bakıyordu.

Source: Shutterstock.com / Andrew Angelov

Köpeğin sahiplerinden kaybolmuş olabileceğinden endişelenen genç adam, Alman Kurduna dikkatlice yaklaştı ve bir tasma veya künye aradı. Ne yazık ki, köpeği sahipleriyle yeniden bir araya getirmesine yardımcı olabilecek hiçbir şey bulamadı.

Bir Ses

Aslında, köpeğe daha yakından bakıldığında, bir ev hayvanından çok bir sokak köpeği olduğuna dair işaretler görülüyordu. Ancak tüm bunlara rağmen Dave, bu garip köpeğin davranışları karşısında ilgisini çekmekten ve hatta biraz da korkmaktan kendini alamadı.

Source: Shutterstock.com/ sevenke

Kendi köpeği bu Alman Çoban Köpeği’ne yaklaşmayı reddetti ve Dave tam yoluna devam edip gününe devam etmeye hazırlanırken, belirgin bir inleme sesi duydu! Neyin ya da kimin yardımına ihtiyacı olduğunu görmek için hemen etrafına bakındı!

Kimse Yoktu

Ancak hızlıca baktığında Dave’in sadece, onu gördüğünden beri gözünü bile kırpmamış olan bu garip Alman Çoban Köpeği ile yalnız olduğunu gördü. Köpeğin tek yapmak istediği kanalizasyonun içine bakmaktı.

Source: Shutterstock.com/ Krakenimages.com

Doğal olarak genç adam da içeriye baktı. Köpeğin önemli bir şey fark edip etmediğini görmek için. Ve işte o zaman sesi tekrar duymuş! Bu sefer daha yüksekmiş! Sesin kanalizasyondan geldiği açıktı.

Sorular

Dave, sesten korkmuş gibi görünen köpeğine baktı. Hemen yanına gitti ve onu sakinleştirmeye çalıştı. Ancak genç adam kendini oldukça zor durumda hissetti. Bu sokak köpeğine yardım etmesi için birini çağırmalı mıydı?

Source: Shutterstock.com/ Olha Solodenko

Peki ya kanalizasyonun içinden inleyen ve bağıran her kimse? Ona bir insan sesi gibi gelmişti! Ama kesinlikle o olamazdı? Dave’in zihni binlerce soru ve olasılıkla dolup taşıyordu.

Etraftakiler

Neyse ki, düşüncelere dalmışken, kendisine doğru yürüyen bir grup adamı fark etti ve gördü. Onlara doğru yürüdü ve durumu açıkladı ancak onlar da kendisi gibi meraklı olmak yerine umursamaz bir tavırla Dave’e kendi işine bakmasını ve köpeği rahat bırakmasını söylediler!

Source: Shutterstock.com / sonsart

Grup, Alman Çoban Köpeği’nin yardıma ihtiyacı varmış gibi göründüğü gerçeğini tamamen gözden kaçırdı! Ancak Dave, kabadayı gençlerin bir yabancıya ve daha da yabancı bir köpeğe yardım edecek durumda olmadıklarına karar verdi!

Olay Büyüyor

Kısa bir süre içinde Dave bu işe kendini tamamen kaptırdı ve özellikle de sokak köpeğine yardım etmek için başka kimsenin kazanmadığını gördükten sonra, genç adam neler olduğunu öğrenmeyi kendine görev edindi.

Source: Shutterstock.com/ StacieStauffSmith Photos

Ve bu düşüncesi daha da doğrulanırcasına, giderden gelen ses daha da yüksek ve panik dolu bir hal aldı! Bu, Alman Çoban Köpeği’nin öfkeli bir şekilde oluğa havlamaya başlamasına neden oldu ve köpeği de ona katıldı!

Ekstra Eller

Kargaşa Dave’in işine yaradı. Güzergahı çevreleyen birkaç büyük ev vardı ve iki komşu gelip neler olduğuna bakmaya karar verdi. Dave sakince tüm durumu açıkladı ve köpeğin yakınlarda yaşayan birine ait olup olmadığını sordu.

Source: Shutterstock.com/ ProjectUA

Ne yazık ki komşuların Alman Çoban Köpeği’nin kime ait olduğuna dair hiçbir fikri yoktu ve bakışlarıma bakarak onlar da ya terk edilmiş ya da başıboş olduğu sonucuna vardılar. Ama buna rağmen ona yardım etmek istediler.

İçeride Sıkışmış

Tam bir hayvan barınağını aramaya hazırlanırken, grup garip sesi duydu ve artık Dave’in yardımı olduğuna göre, sonunda birlikte neler olduğunu bulabileceklerini düşündü.

Source: Shutterstock.com/ RattanaNok

Ve neyse ki iki komşu da Alman Çoban Köpeği’nin garip davranışını ve aynı derecede kafa karıştırıcı sesi duydu ve tanık oldu. Onlar da tıpkı Dave gibi, kanalizasyonun içinde birinin sıkışıp sıkışmadığını merak ettiler!

Levye

Dave’in bu gizemi çözmesine yardım etmeye kararlı olan komşulardan biri levye almak için evlerine gitti. İnlemelerden bunun acil bir durum olduğu ve giderin içinde her kim ya da kimler varsa dışarı çıkması gerektiği anlaşılıyordu.

Source: Shutterstock.com / Vadzim Mashkou

Beş dakika içinde, üç adam levyeyi kullanarak çaresizce tahliye kapağını açmaya çalışıyordu. Ancak tüm çabalarına rağmen kapak tamamen paslanmıştı. Bir santim bile hareket etmiyordu!

Yoruldular

Yaklaşık 30 dakika boyunca bunu denedikten sonra üçü de yorulmuştu ve Dave kendi köpeğinin de tüm bu kargaşadan tedirgin olmaya başladığını hissedebiliyordu. Bunun hızlı bir iş olmadığını fark etti.

Source: Shutterstock.com / Yurich20

Çoğu insan bu noktada pes edecekken, Dave daha da kararlı hale geldi. Her zaman bir hayvansever olmuştu ve bu çaresiz köpeği ve kanalizasyona sıkışmış olan kişiyi bırakmaya gönlü el vermiyordu.

Profesyonel Yardım

İtfaiyeyi aramayı düşündü ama Dave onların bu tenha yere gelmelerinin çok uzun süreceğinden endişeliydi. Bunun yerine komşulardan biri bir çekici şirketiyle irtibata geçmelerini tavsiye etti.

Source: Shutterstock.com/ EugeneEdge

Gider kapağını taşımak için gerekli tüm ekipmana sahip olacaklardı ve sadece beş dakika uzaklıkta bir şirket bildiği için buraya çabucak geleceklerdi! Dave bu fikre pek sıcak bakmasa da diğer komşu da aynı fikirdeydi ve şirketi aradılar.

Reddetti

Ancak bunun bir zaman kaybı olduğu ortaya çıktı. Yarım saat bekletildikten ve çekici şirketindeki birkaç kişiye durumu açıkladıktan sonra nihayet bunun mümkün olamayacağı söylendi.

Source: Shutterstock.com / terekhov igor

Çekici şirket, önemli bir ceza almadan ekipmanlarını kamu mülkünde kullanamazdı. Ve gruba itfaiyeciyi aramalarını önerdiler, itfaiyeci onlara uygun şekilde yardımcı olabilirdi.

Yardım Yok

İlk etapta onları aramayı savunan Dave, bu gereksiz gecikmeden rahatsız oldu, ancak neyse ki komşular onun ilk planındaki mantığı görebildiler ve itfaiyeyi aradılar.

Source: Shutterstock.com / Gorodenkoff

Dave’in beklemediği en tuhaf şey ise itfaiyenin çağrıyı polise aktarması ve polisin de tüm hikâyeyi dinledikten sonra derhal yardım için iki araç göndereceğini söylemesiydi.

Polis Geldi

Polis departmanı bu konuyu ciddiye alıyor gibi görünüyordu ve ancak 10 dakika sonra iki polis arabası, bir hayvan barınağı minibüsü ve itfaiye geldi. Yüksek sesli sirenler ve yanıp sönen ışıklarla geldiler ve tüm bunlara rağmen Alman Çoban Köpeği gidere bakmaya devam etti.

Source: Shutterstock.com / Gorgev

Polis durum hakkında bilgilendirilmişti ve hemen Dave ile komşularından kenara çekilmelerini istedi. Ayrıca kanalizasyonun önüne büyük beyaz bir çadır kurdular. İyi hazırlanmış gibi görünüyorlardı.

Yüksek Sesler

Yardım gelince Dave işinin bittiğini düşündü. Yavaşça kendi köpeğine doğru yol almaya başladı ancak iki üniformalı memurun gitmesine izin vermemesi üzerine şaşırdı. Onları çağıranın kendisi olduğunu açıkladı ama sorgulama için kalması istendi.

Source: Shuterstock.com

Dave bunun çok tuhaf olduğunu düşündü ama mesafeli görünmek istemiyordu, bu yüzden itaat etmeye karar verdi. Kanalizasyonun etrafındaki çadır yüzünden neler olduğunu göremiyordu ama genç adam ağır makinelerin sesini duyuyordu.

Havlama

Bu bir süre devam etti ve Dave polis ve itfaiyenin aşağıya bir arama ekibi gönderebilmek için kanalı genişletmeye çalıştığını düşündü, ancak aniden tüm kargaşa durdu.

Source: Shutterstock.com / Michael Derrer Fuchs

Bunu Alman Çoban Köpeği’nin düzensiz havlamaları izledi. Köpek korunması için iklim kontrollü bir minibüse alınmıştı ama uzaktan bile olsa bir şeyler olduğunun farkındaydı. Dave köpeğin endişeyle havladığını ve minibüsün kapısını tırmaladığını duyabiliyordu.

Son

Dave bu sega’nın nihayet sona erdiğini düşünmüştü ama yanılmıştı. Kanalizasyondan neyin çıkarıldığını göremeden etrafı polis memurları tarafından sarıldı! Genç adama tuhaf sorular yöneltmeye başladılar ve polisi aramadan önce nerede olduğunu sordular. Elbette Dave’in saklayacak bir şeyi yoktu ama kendisine yapılan muameleden biraz rahatsız olmuştu.

Source: Shutterstock.com / Ben GIngell

Sanki polis Dave’in bir şekilde bu işin içinde olduğunu düşünüyordu. Ve büyük bir şaşkınlık içinde, kendisiyle birlikte karakola gelmesi istendi. Daha fazla sorgulama için genç adam onları takip etmekten başka çaresi olmadığını hissetti. Karakolda polis ona daha da kötü davranmaya başladı.

Sorgulandı

Dave’i köpeğinden ayırdılar ve soruları ona doğru fırlatmaya başladılar ama Dave artık sinirlenmeye başlamıştı. Sonunda onlara, kanalizasyonda buldukları her neyse ya da her kimse onunla bir ilgisi olmadığını açıkça söyledi. Tek yaptığı yardım istemekti, bu yüzden Polis ona şüpheli muamelesi yapmak yerine teşekkür etmeliydi.

Source: YouTube

Ses tonundaki bu değişiklikle birlikte Dave’e nihayet tüm hikâye anlatıldı. İtfaiye, kasıtlı olarak kanalizasyona atılmış bir yavru köpek bulmuştu. Elbette bu bir hayvan istismarıydı ve polisin bunun arkasında kim varsa bulması gerekiyordu.

Serbest bırakıldı

Ne yazık ki bu güzergâhta daha önce de birkaç kez böyle bir olay yaşanmıştı, bu yüzden polis daha da tetikteydi. Yol çevresindeki güvenlik kameralarını incelemişler ve Dave’in fiziksel özelliklerine uyan bir adamı eylemin sorumlusu olarak tespit etmişlerdi.

Source: Shutterstock.com / Rita_Kochmarjova

Ve Dave’in iddia ettiği kişi olduğundan, hayvan istismarcısı olmadığından emin olmak istiyorlardı. Sonunda genç adam durumu anladı. Sakince nerede olduğunu açıkladı ve her şey doğrulandıktan sonra Dave serbest bırakıldı. Dave’e büyük minnet duyuldu çünkü o olmasaydı yavru köpekler hayatta kalamayacaktı.

Bu hikaye eğlence için yaratılmış bir kurgu eseridir. Karakterler ve olaylar yazarın hayal gücünün ürünüdür. Gösterilen resimler sadece örnekleme amacıyla kullanılmıştır.

Köpek, Kanalizasyon Borusunun İçinde Saklı Olanın Gizemini Polisten Önce Çözdü

Stephen King sağ olsun, çoğumuz hala açık bir kanalizasyon gördüğümüzde iki kere bakıyoruz. Neyse ki hiç kimse Pennywise’ı gerçek zamanlı olarak kanalizasyonda saklanırken bulamadı ama bir adam aynı derecede sarsıcı bir şey buldu.

Source: YouTube

Dave köpeğiyle sıradan bir yürüyüşe çıkmışken garip iniltiler duydu. Genç adam yardım etmek için merakla etrafına bakındı ama kimseyi göremedi. Ancak kanalizasyona yaklaşıp içine baktığında koşarak polisi aramaya gitti.

Düzenli Güzergah

Dave bu rotada ilk kez yürümüyordu; köpeğinin de sevdiği bir yerdi. İş yerinde geçirdiği yoğun ve telaşlı bir günün ardından çoğu zaman çok ihtiyaç duyduğu bir rahatlama hissi veren sessiz ve izole konumun değerini biliyordu.

Source: Shutterstock.com/ Cara-Foto

Ancak Dave o gün, bir saatten kısa bir süre içinde polis tarafından gözaltına alınmasına neden olacak bir sürprizle karşılaşacağını bilmiyordu! Ve her şey bir rögara bakan bir Alman çoban köpeğiyle karşılaşmasıyla başladı.

Garip Köpek

Diğer köpek sahipleri patikada yürürken, o hiç refakatçisiz bir köpek görmemişti ve bu Alman Kurdu’nda Dave’e tuhaf gelen bir şeyler vardı. Köpek gergin görünüyordu ve yoğun bir şekilde bir noktaya bakıyordu.

Source: Shutterstock.com / Andrew Angelov

Köpeğin sahiplerinden kaybolmuş olabileceğinden endişelenen genç adam, Alman Kurduna dikkatlice yaklaştı ve bir tasma veya künye aradı. Ne yazık ki, köpeği sahipleriyle yeniden bir araya getirmesine yardımcı olabilecek hiçbir şey bulamadı.

Bir Ses

Aslında, köpeğe daha yakından bakıldığında, bir ev hayvanından çok bir sokak köpeği olduğuna dair işaretler görülüyordu. Ancak tüm bunlara rağmen Dave, bu garip köpeğin davranışları karşısında ilgisini çekmekten ve hatta biraz da korkmaktan kendini alamadı.

Source: Shutterstock.com/ sevenke

Kendi köpeği bu Alman Çoban Köpeği’ne yaklaşmayı reddetti ve Dave tam yoluna devam edip gününe devam etmeye hazırlanırken, belirgin bir inleme sesi duydu! Neyin ya da kimin yardımına ihtiyacı olduğunu görmek için hemen etrafına bakındı!

Kimse Yoktu

Ancak hızlıca baktığında Dave’in sadece, onu gördüğünden beri gözünü bile kırpmamış olan bu garip Alman Çoban Köpeği ile yalnız olduğunu gördü. Köpeğin tek yapmak istediği kanalizasyonun içine bakmaktı.

Source: Shutterstock.com/ Krakenimages.com

Doğal olarak genç adam da içeriye baktı. Köpeğin önemli bir şey fark edip etmediğini görmek için. Ve işte o zaman sesi tekrar duymuş! Bu sefer daha yüksekmiş! Sesin kanalizasyondan geldiği açıktı.

Sorular

Dave, sesten korkmuş gibi görünen köpeğine baktı. Hemen yanına gitti ve onu sakinleştirmeye çalıştı. Ancak genç adam kendini oldukça zor durumda hissetti. Bu sokak köpeğine yardım etmesi için birini çağırmalı mıydı?

Source: Shutterstock.com/ Olha Solodenko

Peki ya kanalizasyonun içinden inleyen ve bağıran her kimse? Ona bir insan sesi gibi gelmişti! Ama kesinlikle o olamazdı? Dave’in zihni binlerce soru ve olasılıkla dolup taşıyordu.

Etraftakiler

Neyse ki, düşüncelere dalmışken, kendisine doğru yürüyen bir grup adamı fark etti ve gördü. Onlara doğru yürüdü ve durumu açıkladı ancak onlar da kendisi gibi meraklı olmak yerine umursamaz bir tavırla Dave’e kendi işine bakmasını ve köpeği rahat bırakmasını söylediler!

Source: Shutterstock.com / sonsart

Grup, Alman Çoban Köpeği’nin yardıma ihtiyacı varmış gibi göründüğü gerçeğini tamamen gözden kaçırdı! Ancak Dave, kabadayı gençlerin bir yabancıya ve daha da yabancı bir köpeğe yardım edecek durumda olmadıklarına karar verdi!

Olay Büyüyor

Kısa bir süre içinde Dave bu işe kendini tamamen kaptırdı ve özellikle de sokak köpeğine yardım etmek için başka kimsenin kazanmadığını gördükten sonra, genç adam neler olduğunu öğrenmeyi kendine görev edindi.

Source: Shutterstock.com/ StacieStauffSmith Photos

Ve bu düşüncesi daha da doğrulanırcasına, giderden gelen ses daha da yüksek ve panik dolu bir hal aldı! Bu, Alman Çoban Köpeği’nin öfkeli bir şekilde oluğa havlamaya başlamasına neden oldu ve köpeği de ona katıldı!

Ekstra Eller

Kargaşa Dave’in işine yaradı. Güzergahı çevreleyen birkaç büyük ev vardı ve iki komşu gelip neler olduğuna bakmaya karar verdi. Dave sakince tüm durumu açıkladı ve köpeğin yakınlarda yaşayan birine ait olup olmadığını sordu.

Source: Shutterstock.com/ ProjectUA

Ne yazık ki komşuların Alman Çoban Köpeği’nin kime ait olduğuna dair hiçbir fikri yoktu ve bakışlarıma bakarak onlar da ya terk edilmiş ya da başıboş olduğu sonucuna vardılar. Ama buna rağmen ona yardım etmek istediler.

İçeride Sıkışmış

Tam bir hayvan barınağını aramaya hazırlanırken, grup garip sesi duydu ve artık Dave’in yardımı olduğuna göre, sonunda birlikte neler olduğunu bulabileceklerini düşündü.

Source: Shutterstock.com/ RattanaNok

Ve neyse ki iki komşu da Alman Çoban Köpeği’nin garip davranışını ve aynı derecede kafa karıştırıcı sesi duydu ve tanık oldu. Onlar da tıpkı Dave gibi, kanalizasyonun içinde birinin sıkışıp sıkışmadığını merak ettiler!

Levye

Dave’in bu gizemi çözmesine yardım etmeye kararlı olan komşulardan biri levye almak için evlerine gitti. İnlemelerden bunun acil bir durum olduğu ve giderin içinde her kim ya da kimler varsa dışarı çıkması gerektiği anlaşılıyordu.

Source: Shutterstock.com / Vadzim Mashkou

Beş dakika içinde, üç adam levyeyi kullanarak çaresizce tahliye kapağını açmaya çalışıyordu. Ancak tüm çabalarına rağmen kapak tamamen paslanmıştı. Bir santim bile hareket etmiyordu!

Yoruldular

Yaklaşık 30 dakika boyunca bunu denedikten sonra üçü de yorulmuştu ve Dave kendi köpeğinin de tüm bu kargaşadan tedirgin olmaya başladığını hissedebiliyordu. Bunun hızlı bir iş olmadığını fark etti.

Source: Shutterstock.com / Yurich20

Çoğu insan bu noktada pes edecekken, Dave daha da kararlı hale geldi. Her zaman bir hayvansever olmuştu ve bu çaresiz köpeği ve kanalizasyona sıkışmış olan kişiyi bırakmaya gönlü el vermiyordu.

Profesyonel Yardım

İtfaiyeyi aramayı düşündü ama Dave onların bu tenha yere gelmelerinin çok uzun süreceğinden endişeliydi. Bunun yerine komşulardan biri bir çekici şirketiyle irtibata geçmelerini tavsiye etti.

Source: Shutterstock.com/ EugeneEdge

Gider kapağını taşımak için gerekli tüm ekipmana sahip olacaklardı ve sadece beş dakika uzaklıkta bir şirket bildiği için buraya çabucak geleceklerdi! Dave bu fikre pek sıcak bakmasa da diğer komşu da aynı fikirdeydi ve şirketi aradılar.

Reddetti

Ancak bunun bir zaman kaybı olduğu ortaya çıktı. Yarım saat bekletildikten ve çekici şirketindeki birkaç kişiye durumu açıkladıktan sonra nihayet bunun mümkün olamayacağı söylendi.

Source: Shutterstock.com / terekhov igor

Çekici şirket, önemli bir ceza almadan ekipmanlarını kamu mülkünde kullanamazdı. Ve gruba itfaiyeciyi aramalarını önerdiler, itfaiyeci onlara uygun şekilde yardımcı olabilirdi.

Yardım Yok

İlk etapta onları aramayı savunan Dave, bu gereksiz gecikmeden rahatsız oldu, ancak neyse ki komşular onun ilk planındaki mantığı görebildiler ve itfaiyeyi aradılar.

Source: Shutterstock.com / Gorodenkoff

Dave’in beklemediği en tuhaf şey ise itfaiyenin çağrıyı polise aktarması ve polisin de tüm hikâyeyi dinledikten sonra derhal yardım için iki araç göndereceğini söylemesiydi.

Polis Geldi

Polis departmanı bu konuyu ciddiye alıyor gibi görünüyordu ve ancak 10 dakika sonra iki polis arabası, bir hayvan barınağı minibüsü ve itfaiye geldi. Yüksek sesli sirenler ve yanıp sönen ışıklarla geldiler ve tüm bunlara rağmen Alman Çoban Köpeği gidere bakmaya devam etti.

Source: Shutterstock.com / Gorgev

Polis durum hakkında bilgilendirilmişti ve hemen Dave ile komşularından kenara çekilmelerini istedi. Ayrıca kanalizasyonun önüne büyük beyaz bir çadır kurdular. İyi hazırlanmış gibi görünüyorlardı.

Yüksek Sesler

Yardım gelince Dave işinin bittiğini düşündü. Yavaşça kendi köpeğine doğru yol almaya başladı ancak iki üniformalı memurun gitmesine izin vermemesi üzerine şaşırdı. Onları çağıranın kendisi olduğunu açıkladı ama sorgulama için kalması istendi.

Source: Shuterstock.com

Dave bunun çok tuhaf olduğunu düşündü ama mesafeli görünmek istemiyordu, bu yüzden itaat etmeye karar verdi. Kanalizasyonun etrafındaki çadır yüzünden neler olduğunu göremiyordu ama genç adam ağır makinelerin sesini duyuyordu.

Havlama

Bu bir süre devam etti ve Dave polis ve itfaiyenin aşağıya bir arama ekibi gönderebilmek için kanalı genişletmeye çalıştığını düşündü, ancak aniden tüm kargaşa durdu.

Source: Shutterstock.com / Michael Derrer Fuchs

Bunu Alman Çoban Köpeği’nin düzensiz havlamaları izledi. Köpek korunması için iklim kontrollü bir minibüse alınmıştı ama uzaktan bile olsa bir şeyler olduğunun farkındaydı. Dave köpeğin endişeyle havladığını ve minibüsün kapısını tırmaladığını duyabiliyordu.

Son

Dave bu sega’nın nihayet sona erdiğini düşünmüştü ama yanılmıştı. Kanalizasyondan neyin çıkarıldığını göremeden etrafı polis memurları tarafından sarıldı! Genç adama tuhaf sorular yöneltmeye başladılar ve polisi aramadan önce nerede olduğunu sordular. Elbette Dave’in saklayacak bir şeyi yoktu ama kendisine yapılan muameleden biraz rahatsız olmuştu.

Source: Shutterstock.com / Ben GIngell

Sanki polis Dave’in bir şekilde bu işin içinde olduğunu düşünüyordu. Ve büyük bir şaşkınlık içinde, kendisiyle birlikte karakola gelmesi istendi. Daha fazla sorgulama için genç adam onları takip etmekten başka çaresi olmadığını hissetti. Karakolda polis ona daha da kötü davranmaya başladı.

Sorgulandı

Dave’i köpeğinden ayırdılar ve soruları ona doğru fırlatmaya başladılar ama Dave artık sinirlenmeye başlamıştı. Sonunda onlara, kanalizasyonda buldukları her neyse ya da her kimse onunla bir ilgisi olmadığını açıkça söyledi. Tek yaptığı yardım istemekti, bu yüzden Polis ona şüpheli muamelesi yapmak yerine teşekkür etmeliydi.

Source: YouTube

Ses tonundaki bu değişiklikle birlikte Dave’e nihayet tüm hikâye anlatıldı. İtfaiye, kasıtlı olarak kanalizasyona atılmış bir yavru köpek bulmuştu. Elbette bu bir hayvan istismarıydı ve polisin bunun arkasında kim varsa bulması gerekiyordu.

Serbest bırakıldı

Ne yazık ki bu güzergâhta daha önce de birkaç kez böyle bir olay yaşanmıştı, bu yüzden polis daha da tetikteydi. Yol çevresindeki güvenlik kameralarını incelemişler ve Dave’in fiziksel özelliklerine uyan bir adamı eylemin sorumlusu olarak tespit etmişlerdi.

Source: Shutterstock.com / Rita_Kochmarjova

Ve Dave’in iddia ettiği kişi olduğundan, hayvan istismarcısı olmadığından emin olmak istiyorlardı. Sonunda genç adam durumu anladı. Sakince nerede olduğunu açıkladı ve her şey doğrulandıktan sonra Dave serbest bırakıldı. Dave’e büyük minnet duyuldu çünkü o olmasaydı yavru köpekler hayatta kalamayacaktı.

Bu hikaye eğlence için yaratılmış bir kurgu eseridir. Karakterler ve olaylar yazarın hayal gücünün ürünüdür. Gösterilen resimler sadece örnekleme amacıyla kullanılmıştır.

İşyerinde Refahı Artırmak İçin En İyi Fikirler ve Etkinlikler

Her kuruluşun bir tür psikolojik sorun yaşayan bazı çalışanları vardır. Ancak etkili stratejiler ve girişimler, çalışanları psikolojik sorunları olan iş arkadaşlarını desteklemeleri konusunda etkileyebilir. Güvenli ve teşvik edici bir işyeri, işyeri refahını hızlandırabilir.

İşyerinde farkındalık

İşyerindeki stres üretkenliğinizi azaltabilir. Çalışanların hem zihinsel hem de fiziksel sağlık sorunlarının önde gelen nedenlerinden biridir. Bu nedenle, işyerinde farkındalık pratiği yapmak çok önemlidir. İşyerinde belirli bir zamanda işe biraz ara verebilirsiniz. Bu zamanı sevdiğiniz işi yaparak zihninizi tazelemeye ayırın. Bazen işyeri meditasyonları iş stresiyle mücadele etmenize yardımcı olabilir. Bu uygulama aynı zamanda mesleki tatmin düzeyinizi de artıracaktır.

Credit: entrepreneurcaribbean
Davranış değişikliği

Bazen günlük alışkanlıklarımız bizim için bir yük haline gelir. Rutin, düzenli bir yaşam tarzı için faydalıdır. İşyerinizde de önemli olduğuna şüphe yok. Ancak iş hayatınızı monoton hale getirebilir. Bazen fiziksel ve zihinsel sağlığınızı iyileştirmek için rutininizde bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir. Eski düşüncelerinizi gözden geçirmeye ve yeni görüşler keşfetmeye çalışın. Aynı görevi farklı şekilde yapabilirsiniz. Yeni alışkanlıklar ve olumlu davranışlar edinerek kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Credit: biz30
Damgalanmanın farkına varmak

Ruh sağlığı damgalaması, mevcut sorun hakkında açılmanın önündeki en büyük engeldir. Bu durum iş yerimizde de geçerlidir. Birçoğumuz ruh sağlığı sorunlarımızı çözmek için konuşmak ve gerekli desteği almak konusunda rahat değiliz. Sonuç olarak, işyerinde yaşadığımız stres ve depresyon daha iyi performans göstermemizi engelliyor. Bu durumda, kuruluşlar çalışanları herhangi bir akıl hastalığını ortaya çıkarmaları için teşvik etmelidir. Çalışanları ruhsal hastalıkları tartışmaya teşvik ederek kuruluşlar ruh sağlığı damgalamasını ortadan kaldırabilir.

Credit: jll

Kariyeriniz İçin LinkedIn Kullanmanın Faydaları

LinkedIn’in iş arayanlar için birçok faydası vardır. Sadece ücretsiz olmakla kalmaz, aynı zamanda farklı şirketlerdeki kilit oyuncuları bulmanızı sağlar. Ayrıca uzmanlık alanınızda uzman olduğunuzu gösteren makaleler de yayınlayabilirsiniz. Buna ek olarak, bağlantılarınız ipuçları, haberler ve güncellemeler paylaşabilir. Bu gönderileri okuyabilir ve diğer işletmelerin nasıl ilerlediğini öğrenebilirsiniz. Ayrıca, ilgi alanlarınızı paylaşan kişilerle bağlantı kurabilirsiniz.

LinkedIn’in kapsamlı bir iş panosu vardır. Bu platformda kolayca iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca konuma veya anahtar kelimelere göre de arama yapabilirsiniz. Uygun bir pozisyon açılır açılmaz haberdar olmak için iş uyarıları ayarlayabilirsiniz. Öğrenciyseniz veya yeni mezunsanız, yeni fırsatlar hakkında bildirimler için kaydolabilirsiniz. Ayrıca LinkedIn’deki favori kişilerinizi takip edebilir ve onların çalışmaları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

LinkedIn’i ağınızı oluşturmak için kullanmak önemlidir, ancak sizinle aynı alanda halihazırda çalışanlar için de yararlıdır. Sosyal medya platformundaki bağlantılarınız aracılığıyla deneyimlerinizi paylaşabilir ve yeni fırsatlar bulabilirsiniz. Buna ek olarak, sıradan sohbetler bile iş tekliflerine yol açabilir. Ağ kurmak kesin bir bilim olmasa da, insan bağlantıları günümüz dünyasında hala değerlidir. LinkedIn ile, sektörünüzde olabilecek insanlardan oluşan geniş bir ağdan yararlanabilirsiniz.

Son olarak, LinkedIn sağlam bir iş panosu sağlar. Kaydolduktan sonra, iş arayabilir ve doğrudan platform üzerinden başvurabilirsiniz. Belirli bir rol arıyorsanız, aramanızı şirketin web sitesine veya anahtar kelimelere göre daraltabilirsiniz. Ardından, ilgi alanlarınıza göre iş uyarıları ayarlayabilir ve yeni fırsatlardan e-posta ile haberdar olabilirsiniz.

LinkedIn’i kariyeriniz için kullanmak, ağınızı genişletmek için harika bir fırsattır. Bir profil oluşturarak ve başkalarıyla bağlantı kurarak görünürlük ve potansiyel işverenler kazanabilirsiniz. LinkedIn’deki gruplara katılmak ücretsizdir ve kişilerinizi ağınıza ekleyerek ağınızı genişletebilir ve yeni bağlantılar kurabilirsiniz. LinkedIn’i kariyeriniz için kullanmanın avantajı açıktır: birlikte çalışmak istediğiniz kişilerle bağlantı kurmanızı sağlar.

Mülakatçıları araştırmak için LinkedIn’i kullanabilirsiniz. LinkedIn’i kullanarak, belirli bir ismi arayabilir veya ek bilgi almak için bir resme tıklayabilirsiniz. Bu, görüşmeciyi mesleki bilginizle etkilemenize yardımcı olabilir. Ayrıca, sonuçları deneyim ve işlevlere göre filtreleyebilirsiniz. LinkedIn’de şirketleri takip ederek sektörünüzle ilgili işleri de bulabilirsiniz. Uzmanlık alanınızdaki yeni fırsatlar hakkında e-posta yoluyla güncellemeler alacaksınız.

Üniversite Öğrencileri için Kariyer Önerileri ve Teşvik

Liseden üniversiteye geçiş zor bir süreçtir, çünkü finansal ve sosyal açıdan bağımsız olmanızı gerektirir. Ancak, yapmak zorunda kalacağınız değişiklikler hedeflerinizi de değiştirecektir. Hayallerinize ulaşamayabilirsiniz, ancak doğru kariyer tavsiyeleriyle hayatınızı dolu dolu yaşamaya devam edebilirsiniz. İşte kariyerinize doğru adımlarla başlamanıza yardımcı olacak birkaç fikir. Her şeyden önce, üniversitedeki zamanınızın tadını çıkardığınızdan emin olun.

Üniversite yıllarınız, gelecekteki yaşamınızda ihtiyaç duyacağınız becerileri geliştirmek için eşsiz bir fırsattır. Hayallerinize ulaşmanıza yardımcı olmaya hazır birçok kaynak ve insan var. Kariyer tavsiyesi ve teşviki, mezun olduğunuzda kendinize güvenmenize ve iyi hazırlanmış hissetmenize yardımcı olacaktır. İlgi alanlarınıza uygun bir alan bulmanıza yardımcı olacak ve sizi doğru seçimler yapmaya yönlendirecektir. İster yazar ister muhasebeci olmak isteyin, şimdi doğru kararları vermeniz gerekecek.

Eğitiminizi sürdürürken, okulunuzda bulunan kaynaklardan yararlanın. Okulunuzdaki kariyer hizmetleri harika bir kaynaktır ve size mentorluk yapmaya istekli mezunları vardır. Yararlı bilgiler sağlamanın yanı sıra, başkalarıyla ağ kurma fırsatı da elde edeceksiniz. Ayrıca, okulunuzun hizmetlerinden yararlanmayı da unutmayın. Orada pek çok ilham kaynağı bulabilirsiniz! Hayalinizdeki kariyerin peşinden gitmekte hiçbir sakınca yok.

Mezun olmadan önce iş deneyimi edinmeye çalışın. Üniversite yıllarınızda bir işe girmek size kalıcı bir iş bulmanıza yardımcı olacak değerli bir iş deneyimi kazandıracaktır. Ayrıca, size kendinizi ve zayıf yönlerinizi öğretecek, bu da yeni bir işe başvururken işinize yarayacaktır. Bir kuruluş için çalışmak size güven verecektir. Bu nedenle, üniversitedeyken staj ve iş arayarak bundan en iyi şekilde yararlanın.

Üniversiteden mezun olduktan sonra, geleceğinizi düşünmenin zamanı geldi. Nerede çalışmak istediğinizden emin değilseniz endişelenmeyin, sadece şimdi ağ kurmaya başlayın. Ağ sitelerini kullanarak muhtemel işverenlerle tanışabilir ve bir staj bulabilirsiniz. İş bulmak için Kariyer Gelişim Ofisi’nin web sitesini de kullanabilirsiniz. Bu şekilde, potansiyel işverenlerle daha kolay bağlantı kurabilirsiniz.

Üniversite öğrencileri için en iyi kariyer tavsiyesi fırsatlara açık olmaktır. Risk almaktan korkmayın. Hayallerinizin peşinden gitmek ve geleceğe hazır olduğunuzdan emin olmak önemlidir. Unutmayın, ne kadar çok plan yaparsanız o kadar başarılı olursunuz! Açık fikirli olursanız, üniversiteden sonra doğru işi bulabilirsiniz. Üniversite danışmanlarınızın kariyer tavsiyelerine ve teşviklerine uymanız hayati önem taşımaktadır.

İşletmeniz İçin Etkileyici Sosyal Medya Gönderileri Nasıl Oluşturulur?

Küçük bir işletme sahibiyseniz, hedef kitlenizle iletişim kurmanın doğru yolunu bulmanın ne kadar zor olabileceğini bilirsiniz. Hedef kitlenizin psikolojisini anlamak hayati önem taşır ve bu da içeriğinizi okuduktan sonra ne yapmak istediklerini belirlemekle başlar. Örneğin, kitap satıyorsanız, metninizi okuyucuların ilgisini çekecek ve daha fazla okumaya devam etmelerini sağlayacak şekilde yazmalısınız. Bu genellikle infografikler ve videolar kullanmak anlamına gelir. Ekstra eğlence için gönderilerinize emojiler de ekleyebilirsiniz.

Başarılı bir sosyal medya metni yazmak için hedef kitlenizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurun. Bu, her gün aynı materyali yazmaktan kaçınmanız gerektiği anlamına gelir. Seçilmiş içerikler, ilgi çekici görseller, içgörüler ve satış metni gibi farklı türlerde içerikler yayınlamaya çalışın. Bu, hedef kitlenizin içeriğinizle ilgilenmesini sağlayacak ve onları harekete geçmeye zorlayacaktır. Üçüncü şahıs yaklaşımı hikaye anlatımı için etkili olsa da aynı zamanda zaman ve para kaybıdır.

İnsanların sorunlarını çözmeye yardımcı olan ürünleri satın aldığını unutmamak çok önemlidir. Sorun ister büyük ister küçük olsun, satın almaları için motive edici bir faktör olacaktır. Dolayısıyla, sosyal medya metni yazarken bu sorunlu noktaların neler olduğunu ve nasıl çözülebileceğini anlamak önemlidir. Bu noktaları belirlemek için P-A-S yaklaşımını kullanabilirsiniz. Bu, kitlenizi cezbeden ve kendinizi rakiplerinizden farklılaştırmanıza yardımcı olan ilgi çekici içerikler oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Toplantı Uygulamalarının Faydaları

Günümüzde sanal toplantılar popüler hale geliyor. Birçok işletme toplantı uygulamalarını değerlendiriyor. Bu iletişim teknolojisi, ofis kültürümüzü sürdürmek için harika bir performans sergiliyor. Piyasada birçok modern ve basit uygulama bulabilirsiniz. Bu uygulamaların modern yaklaşımı, etkili bir ofis iletişim sistemi kurmanıza yardımcı olabilir.

Credit: sheaws

Bu tam özellikli web konferansı uygulamaları, herhangi bir yazılım başlatmadan ofis toplantıları yapmak için kullanılabilir. Bazı uygulamalar videoları daha sonra uygun bir zamanda izlemenize olanak tanır. Ayrıca ofis ekibinizin video konferans etkinliklerini de görüntüleyebilirsiniz, bu da profesyonel etkileşimi dijital olarak artırır.

Credit: prdaily

İnsanlar esnek bir çalışma ortamında uzaktan çalışıyor. Bu nedenle, COVID-19 salgını nedeniyle çoğumuz toplantı uygulamasını yaygın olarak kullanıyoruz. Toplantı uygulaması, ekip üyeleri arasındaki iletişim için kullanışlıdır.

Credit: grupio

Pandemi döneminin ne zaman sona ereceğinden hala emin değiliz. Koronavirüsün yeni varyantları ortaya çıktıkça, önümüzdeki birkaç yıl boyunca aynı prosedürü sürdürmemiz gerekecek gibi görünüyor. Sonuç olarak, hepimiz bu toplantı uygulamalarına daha bağımlı olacağız. Yani toplantı uygulamasının yeni teknoloji önümüze gelmeyene kadar var olacağı söylenebilir.

 

Müdür Tarafından Markete Girmesi Yasaklanan Bu Yaşlı Kadının Kalbi Kırıldı

Yaşlı kadın kulaklarına inanamıyordu. Marketin müdürü onu kalabalığın önünde binadan kovmuştu. Yıkılmıştı ama savaşmadan da pes etmeyecekti.

Source: Highly Healthy

Müdürün onun gerçekte kim olduğu hakkında hiçbir fikri yoktu. Ve statüsünü ona karşı kullanmakta hiçbir sakınca görmüyordu. Kadın birkaç gün sonra geri döndüğünde, mağaza müdürü büyük bir hata yaptığını hemen anladı.

Sürekli bir müşteri

Julia evinden nadiren çıkan yaşlı bir kadındı. Ne de olsa 92 yaşındaydı. Ama ne zaman dışarı çıksa, zamanını mutlaka markette geçirirdi. Etrafta dolaşmayı ve deneyebileceği yeni bir ürün bulmak için her reyonu kontrol etmeyi çok severdi.

Source: Highly Healthy

Eğer yeni bir şey görürse, gerçekten ihtiyacı olmasa bile onu satın alır ve eve götürürdü. Markete gitmek ona bacaklarını esnetme ve evinden başka bir yerde dolaşma şansı da veriyordu. Bu rahatlatıcı bir alışkanlıktı.

Şube müdürü

Julia’ya göre markete yaptığı her yolculukta görünmezdi. Ancak marketin mağaza müdürü onu tanımaya başlamıştı ve bir süredir gözünü ondan ayırmıyordu.

Source: Highly Healthy

Görünüşe göre, Julia’nın markete gelip saatlerce dolaştığını ve sonunda sadece bir ya da iki ürün aldığını, bazen de hiç almadığını fark etmişti. Müdür bu işte bir terslik olduğunu düşünmeye başlamıştı.

Şeytani plan

Julia’nın marketteki sürekli varlığı mağaza müdürünü rahatsız ediyordu. Julia’nın tüm marketi dolaşmakta hiç acele etmediğini gözlemledi. Ancak onu bir şahin gibi izlemesine rağmen, onu kovmak için iyi bir neden bulamadı.

Source: Highly Healthy

Gürültücü ya da rahatsız edici bile değildi – genellikle içine kapanıktı. Patronunun, hırsızlık gibi büyük bir suç olmadığı sürece kimseyi kovmayı düşünmeyeceğini biliyordu. Bu yüzden müdür meseleyi kendi ellerine almak için bir plan yaptı.

Planın eyleme dökülmesi

Müdür, Julia’nın markete bir sonraki ziyaretini bekledi. Onun sürgülü kapılardan içeri girdiğini gördüğünde, oyun yüzünü takındı. Julia’nın bir reyonda durup oradaki ürünleri incelemesini bekledikten sonra ona en güzel gülümsemesiyle yaklaştı.

Source: Highly Healthy

Mağaza müdürü alışveriş yaparken ona yardımcı olmak için ilgileniyormuş gibi yaptı. Bu durum Julia’yı ürküttü çünkü markete gittiğinde genellikle böyle bir şey olmazdı. Ona yardıma ihtiyacı olmadığını söyledikten sonra el sallayarak uzaklaştı.

Hırsızlık suçlaması

Müdür, kadının markette dolaştığını gözlemledi. Kadın son reyona yaklaştığında hemen patronu Augustine’in yanına gitti. Mağaza müdürü, dramatik bir ses tonuyla yaşlı bir kadının çantasına bir şişe soktuğunu gördüğünü bildirdi.

Source: Highly Healthy

Augustine’in gözleri kısıldı. Marketin genel müdürü olarak bunun doğru olup olmadığını kontrol etmek ve bu tür şeylerle ilgilenmek onun göreviydi. Müdür, çoktan kasanın başına geçmiş olan Julia’yı işaret etti.

Kanıt

Augustine, Julia çıkışa yönelmeden onu durdurdu. Kısa kesen Augustine, Julia’nın çantasının içine bakıp bakamayacağını sordu. Ona, birinin onu hırsızlık yaparken gördüğüne dair bir ihbar aldığını söyledi.

Source: Highly Healthy

Sevdiği ve sık sık gittiği bir mağazadan neden bir şey çalsın ki? Masum olduğundan emin bir şekilde kontrol için çantasını açtı. Ancak Augustine’in çantasından bir içki şişesi çıkarması uzun sürmedi.

Kovulma

Julia şok olmuştu. Bunun imkansız olduğunu iddia etti. Neden bir şişe içki aşırsın ki? Alkol bile içmiyordu! Ama Augustine yeterince görmüştü. Hırsızlığa karşı sıfır tolerans politikası vardı ve istisna yoktu.

Source: Highly Healthy

Adam pahalı içki şişesini havaya kaldırırken etraflarında bir kalabalık toplanmaya başladı. Şişe Julia’nın çantasında bulunmuştu ve ona göre kanıt çok açıktı. Julia’ya o günden itibaren markete girmesinin yasak olduğunu bildirdi.

Fikrini değiştirmeyecekti

Julia duyduklarına inanamıyordu. Augustine’e yalvararak masum olduğunu ve markete gitmenin rutininin önemli bir parçası olduğunu söyledi. İçmediği bir şişe likör için neden tüm bunları mahvetsin ki?

Source: Highly Healthy

Birkaç metre ötede, mağaza müdürünün heyecandan başı dönüyordu. Sonunda markette bir hayalet gibi dolaşan bu yaşlı kadından kurtulmuştu. Sonunda, gerçekten çok fazla ürün satın alan müşteriler için daha fazla yer olacaktı.

Tehdit

Julia utanmış ve yenilmiş bir halde çıkışa doğru yöneldi. Sonra Augustine’le yüzleşmek için geri döndü. Julia yanlış bir şey yapmadığını ve adil bir mücadele vermeden pes etmeyeceğini söyledi. Ona bu işin bitmediğini ve geri döneceğini söyledi.

Source: Highly Healthy

Augustine Julia’nın tehdidini pek önemsemedi. Ne de olsa o sadece yaşlı bir kadındı. Muhtemelen intikam almak için harekete geçecek enerjisi olmayacaktı. Gün uzadıkça uzadı ve sadece birkaç müşteri vardı. İş eksikliği Augustine’in aklının Julia’ya kaymasına neden oldu.

Tereddütleri vardı

Yaşlı kadının masum olması mümkün olabilir miydi? Ne de olsa, hiçbir şey çalmadığını söylerken doğruyu söylüyor gibi görünüyordu. Ancak orada bir kalabalık vardı ve herkes mağazalarında hırsızlara müsamaha gösterilmemesi gerektiğini bilmeliydi.

Source: Highly Healthy

Augustine başını iki yana salladı ve Julia’nın kalbini kırdığı için kendini suçlu hissettiğini, bu yüzden her şeyi fazla düşündüğünü düşündü. Bu yüzden Augustine kendi kendine bunun üzerinde daha fazla durmamasını söyledi. Olan olmuş.

Hiçbir şey olmadı.

Günler geçmişti ve Julia’yı görmemişlerdi. Söylediği her şey boş bir tehditmiş gibi görünüyordu. Bu, yüzleşmelerden nefret eden Augustine’i rahatlattı. Her şeyin geçmişte kaldığını düşünerek görevine devam etti.

Source: Highly Healthy

Bu arada, mağaza müdürünün planı işe yaradıktan sonra keyfi yerinde görünüyordu. Bu başarı onda bir güç gösterisi yapma ve çok az ürün alan ya da markette çok fazla zaman geçiren her müşteriyi marketten kovma isteği uyandırdı.

Polisler geldi

Julia’yla yaşadığı olaydan beş gün sonra Augustine markete geldiğinde içeride bir grup polis memuru buldu. Paniklemeye başladı ve bir soygun gerçekleştiğini düşündü. Neyse ki durum böyle değildi.

Source: Highly Healthy

Ekip lideri Augustine’e rozetini ve arama iznini gösterdi. Augustine bir açıklama istediğinde, ekip lideri ona sadece Julia’nın onları gönderdiğini söyledi. Augustine’in polisin markette dolaşmasına izin vermekten başka çaresi yoktu.

Bu çok ciddiydi.

Polis memurları ne yaptıkları ya da ne buldukları hakkında fazla bir şey söylemediler. Polisler etrafa dağılmıştı, bu yüzden her birinin ne yaptığını izleyemiyordu. Ekip ona tek kelime etmeden ayrıldı.

Source: Highly Healthy

Personelin soruları vardı ve Augustine’in onlara söyleyebildiği tek şey bunun Julia ile ilgili olduğuydu. Augustine durumdan pek memnun görünmüyordu. Market daha önce yetkililerle hiç sorun yaşamamıştı.

Kimdi o kadın?

Augustine’in polisin bu işe nasıl karıştığı konusunda kafası karışmıştı. Julia gibi yaşlı bir kadın nasıl olur da arama emri çıkartır ve bir ekip dolusu polis memurunu mağazaya seferber ederdi? Elbette polisin bir hırsızlık vakasından daha önemli işleri vardı.

Source: Highly Healthy

Julia önemli bir kadın mıydı? Augustine günün geri kalanını Julia hakkında daha fazla bilgi bulmaya çalışarak geçirdi. Ama onun geçmişi hakkında hiçbir şey bilmiyordu, bu yüzden hiçbir şey bulamadı.

Geri döndü

Ertesi sabah aynı polis ekibi markete geldi. Ama bu kez yanlarında başka biri daha vardı – Julia. Augustine bunu tuhaf buldu. Genellikle polisler kendi başlarına hareket eder ve yanlarında şikâyetçi getirmezlerdi.

Source: Highly Healthy

Takım lideri daha sonra Augustine ile ofisinde konuşup konuşamayacaklarını sordu. Julia sanki bu durumdan şampiyon olarak çıkacağını biliyormuş gibi başı dik yürüyordu ve bu onu endişelendiriyordu.

Torunu

Ofise girdiklerinde, ekip lideri Augustine’den müdürünü de çağırmasını istedi. Müdür 10 dakika sonra geldi. Kendisini bekleyen polisleri görünce yüzü kıpkırmızı oldu ve hemen gerildi.

Source: Highly Healthy

Daha sonra takım lideri söz aldı ve kendisini Julia’nın torunu olarak tanıttı. Bu Julia’nın bu işi nasıl başardığını açıklıyordu. Ekip lideri, o günün güvenlik görüntülerini alabilmeleri için karakolundan birkaç iyilik istemişti.

Gerçek ortaya çıktı

Ekip lideri daha sonra Augustine’e dizüstü bilgisayarını gösterdi ve görüntülerde müdürün Julia’yla konuşmak için durduğunda içki şişesini onun çantasına koyduğu açıkça görülüyordu. Farklı açılar da aynı şeyi gösteriyordu.

Source: Highly Healthy

Augustine gözlerine inanamadı. Güvenlik kameralarını unuttuğuna inanamıyordu. Julia’yı suçlamadan önce görüntüleri kontrol etmeliydi. Bu arada müdürün beti benzi atmıştı. O da güvenlik kameralarını unutmuştu. Artık çok geçti.

Uzlaşma ve koşullar

Ekip lideri onlara kat müdürü hakkında bir iftira davası hazırlandığını bildirdi. Ancak Julia, yasak kalktığı ve müdür kovulduğu sürece davadan vazgeçmeye hazırdı. Tek istediği adını temize çıkarmak ve market rutinine geri dönmekti.

Source: Highly Healthy

Müdür kendini savunamadı bile. Davranışlarını haklı çıkarmak için zekice bir gerekçe bulmaya çalıştı ama hiçbir şey bulamadı. Çizgiyi aştığını ve bundan sonra işine devam etmesinin mümkün olmadığını fark etti.

Adalet yerini buldu

Augustine rahat bir nefes aldı. Bu anlaşmayı kabul ettiği için mutlu olduğunu söyledi. Augustine müdürüne tiksinmiş ve hayal kırıklığına uğramış bir bakış attı. Müdürü oracıkta kovdu. O günden sonra Julia’nın yasağı kalktı.

Source: Highly Healthy

Augustine ondan defalarca özür diledi. Julia, Augustine’e karşı hiçbir kötü niyet beslemediğini çünkü onun sadece işini yaptığını söyledi. Julia, müdürün kovulmuş olmasından memnundu ve bu onun için yeterli bir adaletti.

Advertisement
Advertisement