Devrilen Palmiye Ağacının İçinde Saklı Olanı Gören Genç Çocuk Yardım İçin Koştu

Genç bir çocuk olan Adi, hayatının çoğunu doğayı keşfederek ve uzakları araştırarak geçirdi. Ancak bir gün, macera duygusu onu, çözmeye çalıştıkça daha da kötüleşen dev bir yalan ağına yakaladı.

Source: Daily GoalsÜstelik her şey devrilmiş bir palmiye ağacıyla başladı! Çoğu kişi ağaç hakkında iki kez düşünmezken, Adi etrafını kazdı. Daha fazlasını öğrenmesi gerekiyordu. Ancak merakı, onun kanayarak yardım için koşmasıyla sonuçlandı!

Balıkçılık İşletmesi

Adi 14 yaşındaydı ve tüm boş zamanlarını sadece zevk için değil aynı zamanda babasına yardım etmek için sahilde geçiriyordu. Adi’nin babasının küçük bir balıkçılık işletmesi vardı ve çalışanları teknelerle okyanusun derinliklerine gidip balık tutarken, genç çocuğa başka bir görev daha verilmişti.

Source: YouTube

İşi kumsal boyunca yürüyüp küçük yengeçleri ve midyeleri toplamaktı. Onun yaşındaki pek çok çocuk bu işle alay ederken, sahilde vakit geçirmeyi seven Adi bu işe bayılıyordu.

Sıkı Bir Çalışan

Adi her gün okuldan sonra eve döner, ev ödevini ve hasır sepetini alıp sahile giderdi. Orada işini çabucak bitirir ve hiç vakit kaybetmeden sahilde yürümeye başlardı.

Source: prgloo

Kıyı şeridini keşfetmeye olan ilgisinin yanı sıra Adi, babasına mümkün olan her şekilde yardım etmeye kararlıydı. Babasının işlerinin zor durumda olduğunu biliyordu ve midye bulmak için daha fazla çalışarak ona destek olmak istiyordu.

Gözüne Bir Şey Takıldı

Adi çoğu gün yürüyüşüne odaklanırdı. Dikkatinin kolayca dağılmasına asla izin vermezdi ama o gün, etrafta midye ya da yengeç ararken bir şey gözüne çarptı ve araştırmak zorunda kaldı.

Source: nos

Önünde, devrilmiş büyük bir palmiye ağacı gördü. İşin en garip yanı, ağacın diğer ağaçların hizasından çok daha uzakta olmasıydı. Adi oraya nasıl geldiğini merak etti. Sanki bir şey ya da biri ağacı bilerek oraya koymuş gibiydi.

Meraklı

Aldi merakının da etkisiyle yavaşça palmiye ağacına doğru yürüdü. Bölgeye yakın bir yerde yaşıyordu, fırtınaların ne kadar güçlü olabileceğinin farkındaydı ve hayatı boyunca fırtınaları tecrübe etmişti ama bir fırtınanın palmiye ağacına bunu yaptığını hiç görmemişti

Source: YouTube

Dün gece önemli bir fırtına yaşanmış olsa da, olgun palmiye ağaçlarının kökünden sökülmesi yeterince kötü değildi. Ağacın yarıya kadar okyanusa battığını ve dalgalar tarafından hırpalandığını görmek genç çocuğun onu keşfetmek istemesine neden oldu.

Odaklandı

Hatta ağaç ona “sesleniyormuş” gibi hissediyordu. Ve daha sonra Adi, bir şekilde öyle olduğunu fark edecekti. Hayatını ve tüm dünyayı değiştirecek bilimsel bir keşif yapmaya doğru yürüyordu.

Source: YouTube

Adi tüm güvenlik önlemlerini unuttu ve hızla devrilmiş ağaca doğru yürüdü. Ancak ne yazık ki, ağacı keşfetmeye o kadar odaklanmıştı ki, sahile neden geldiğini tamamen göz ardı etti!

Dümdüz İleri

Artık ne olduğunu bildiğimize göre, eminiz ki Adi olduğu kişi olmasaydı, tüm bu keşif asla yapılamayacaktı. Bilim insanlarını şaşkına çeviren ve cevaplar arayan bir bulgu.

Source: YouTube

Aldi palmiye ağacına doğru hızla yürüdü ve yaklaştıkça ıslak kayın ağacında daha iyi ilerleyebilmek için ayakkabılarını çıkardı. Ayakları yumuşak ıslak kuma batıyordu ama bu ona sadece bir sakinlik hissi veriyordu. Odaklanmış hissediyordu.

Hazırlıksız Yakalandı

Ancak palmiye ağacının altında ne saklandığına dair hiçbir fikri yoktu; olsaydı asla bu kadar yaklaşmazdı. Ama o sırada Aldi’yi tedbirden ziyade merak yönlendiriyordu. Düşünceler içinde kaybolmuş bir halde yaklaşırken sağ ayağında keskin bir acı hissetti.

Source: ocregister

Hemen aşağı baktı ve keşfetme telaşıyla büyükçe bir gizli kayaya bastığını fark etti. Ayağı acıyla zonkluyor ve sert bir doku ayağını kesiyordu. Adi kanadığını fark etti!

Kararlı

Geriye dönüp baktığında, bu yaklaşmaması için verilmiş bir uyarı gibiydi ama Aldi dinlemek istemedi. Bu yüzden genç çocuk yaralı ayağıyla ilgilenmek yerine hasır sepetini yere bıraktı ve palmiye ağacına doğru topallayarak yürüdü.

Source: Youtube

Aldi arkasında kanlı bir ayak izi bıraktı ama umurunda değildi. Yürümek canını yaksa da, annesi ve babası keşfe çıkarken önce kendine dikkat etmesini defalarca söylemiş olsa da genç çocuk onların tavsiyelerini dinlemek istemedi.

İkinci Tahmin

Aldi palmiye ağacına ulaştığında ayak başparmağı morarmıştı. Arkasına baktığında etrafta kimsenin olmadığını ve plajın neredeyse terk edilmiş olduğunu gördü. Aldi ayrıca babasının işi için topladığı küçük yengeçlerin hepsinin, arkasına dikkatsizce bıraktığı hasır sepetten kaçmayı başardığını fark etti.

Source: Youtube

Yengeçlerin kaçışını ve okyanusa geri dönüşünü izlerken, tereddüt etmeye başladı. Ne yaptığını sanıyordu? Her zaman meraklı ve hevesli bir kaşif olsa da genç çocuk asla aceleci değildi.

Bir Şeyler Hareket Ediyordu

Zorlukla kazandığı avı elinden gitmişti ve Aldi babasının hayal kırıklığına uğrayacağını biliyordu. Ancak genç adam hayatının büyük bir bölümünü zaten tüm kurallara uyarak ve elinden gelenin fazlasını yaparak geçirmişti; genç bir çocuk olmak için bu anı hak ettiğini düşünüyordu.

Source: Youtube

Aldi eğildi ve parmaklarını palmiye ağacının gövdesinde gezdirdi. Parmak uçlarının altındaki dokuyu hissetmek hoşuna gitti ve bu ağacın ona ne gibi harika hikayeler anlatabileceğini merak etti. Ama Aldi palmiye ağacıyla ilgili düşüncelere dalmışken, hareketli bir şey gördü

Tek Başına

Sadece göz ucuyla görebilmişti ve ilk başta bunun sadece rüzgârdan kaynaklandığını düşünmüştü ama sonra tekrar oldu. Hareket hızlı ve çevikti.

Source: Youtube

Ve kasıtlı. Devrilmiş palmiye ağacında bir şey ya da biri saklanıyordu. Onun yaşındaki çoğu çocuk kargaşayı görüp yardım çağırmak için kaçarken, Aldi bu gizemi kendi başına çözmeye kararlıydı.

Yardım

Aldi, palmiye ağacında saklanan her neyse onu dışarı çıkmaya ikna etmeyi umarak yaprakları dikkatlice hareket ettirmeye başladı. Ve işte o zaman onu gördü! Ne olduğunu bile anlayamadı. Bu garip mavi yaratık ayaklarının arasında süründü ve tekrar saklandı.

Source: Getty Images

Yaratık bu kez palmiye ağacının açıkta kalan köklerinin içine saklanmayı başardı. Aldi’nin kalbi hızla çarparken ve aklı karışmışken, genç delikanlı karar vermek zorundaydı. Keşfe tek başına mı devam etmeliydi? Yoksa ona yardım edecek birini mi bulmalıydı?

Vahşi Yaşam

Zamanının çoğunu sahilde geçirdiği için vahşi yaşam konusunda deneyimli olsa da, daha önce böyle bir şey görmemişti. Bu yaratık hızlı, büyük ve hatta ürkütücüydü. Ve Aldi, bu garip yaratık saldırmaya karar verirse yaralanabileceğini biliyordu.

Source: Youtube

Bu yüzden, kendine olan güvenine ve daha fazlasını keşfetme ve bu garip yeni yaratıkla etkileşime girme arzusuna rağmen, Aldi geri dönmeye karar verdi. Sadece yaralanmaktan korkmuyordu; güneş batıyordu ve yakında hava kararacaktı. Ve annesi onu saatler önce evde bekliyordu.

Evde

Aldi boş hasır sepetini aldı ve koşarak eve döndü. Anne ve babası evde onu bekliyordu ve ikisi de çok öfkeliydi. Aldi’yi gördükleri anda ona zaman ve dikkatsizliği hakkında bağırmaya başladılar.

Source: Youtube

Ancak genç delikanlının azarlanacak hali yoktu. Ailesine onu dinlemeleri için yalvardı ama onlar bunu reddetti. Bunun yerine Aldi’ye odasına gitmesini ve cezalı olduğunu söylediler. Güvenlerini kırmıştı ve sonuçlarıyla yüzleşme zamanı gelmişti.

Araştırma

Aldi o geceyi huzursuz bir şekilde gördüklerini araştırarak geçirdi. İnternette bölgede bulunan deniz canlılarıyla ilgili görsellere göz gezdirdi ama gördükleriyle eşleşen hiçbir şey bulamadı. Aldi yeni bir tür mü keşfetmişti?

Source: Getty Images

Daha fazlasını öğrenmesi ve geri dönmesi gerekiyordu. Ailesi onu desteklemeyecekti. Ama kimin destekleyeceğini biliyordu. Aldi’nin mükemmel bir arkadaşı vardı, Rafa. O da vahşi yaşamı ve doğaya en az onun kadar meraklıydı.

Deniz Biyoloğu

Rafa’nın babası da bir deniz biyoloğuydu. Böylece, Aldi güneş doğar doğmaz arkadaşını aradı ve her şeyi tekrar anlattı. Bu sefer olabildiğince sakin kalmaya çalıştı ve konuşması bittikten sonra Rafa da onunla aynı fikirdeydi.

O da Aldi’nin yeni bir tür bulduğunu düşünüyordu ama emin olmadan önce babasıyla konuşması gerekiyordu. Aldi’nin gördüğü her şeyi ona anlattığında, babası onu çok şaşırtarak üçünün de palmiye ağacını ziyaret edip bu yaratığı kendi gözleriyle görmeleri konusunda kararlı davrandı.

Okuldan Sonra

Böylece, okuldan sonra üçlü tam olarak aynı yere gitti ve palmiye ağacı tam da Aldi’nin tarif ettiği gibi orada duruyordu. Ancak tabii ki aradan o kadar çok zaman geçmişti ki, kimse küçük çocuğun gördüğü tuhaf yaratığın hala var olduğundan emin olamazdı.

Source: Youtube

Ancak tüm bunlara rağmen Aldi, Rafa’nın babasının onu ciddiye almasına ve gördüğü yaratık hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizzat gelmesine minnettardı. Böylece üçü yavaş yavaş palmiye ağacının etrafını ve altını aramaya başladılar, garip yaratığın hala orada saklanıyor olabileceğini umuyorlardı.

Buldular!

Yaprakları titizlikle incelediler ama hiçbir şey bulamadılar. Sonunda Aldi paniklemeye başladı, Raya ve babasını da işin içine katmıştı ve şimdi kuru palmiye yaprakları ve tuzlu su dışında hiçbir şey bulamıyorlardı.

Source: science

Ve tam üçü eve doğru yol almaya başlamışken, Aldi onu tekrar gördü! Yaratık kendini palmiye ağacının köklerinin içinde kamufle etmişti ve o kadar iyi harmanlanmıştı ki, Aldi onu daha önce görmemiş olsaydı, gözden kaçırabilirdi.

Daha Fazlasını Buldular

Yaratığı işaret etti ve sonunda Raya ve babası dün Aldi’yi büyüleyen şeyi gördüler. Gerçi bu büyük ve heybetli yaratık yeni bir tür değildi. Derin sularda yaşayan bir Japon Örümcek Yengeciydi.

Source: Daily Goals

Nadiren yüzeye çıkan ve bölgede bulunmayan bir tür. Dolayısıyla, Aldi’nin bu yaratığı görmesi ve anlayamaması mantıklıydı. Yengeçler her ne kadar nazik olsalar da herkesi korkutacak kadar büyüktüler. Bu yüzden Raya’nın babası duruma el koymaya karar verdi ve yengeci almaları için uzmanları çağırdı. Ayrıca Aldi’ye bu nadir ve görkemli yaratığa yardım etmek için bilinçli bir çaba gösterdiği için teşekkür etti; eğer genç çocuk onunla ilgilenmeseydi kesinlikle zarar görecekti.

Devrilen Palmiye Ağacının İçinde Saklı Olanı Gören Genç Çocuk Yardım İçin Koştu

Genç bir çocuk olan Adi, hayatının çoğunu doğayı keşfederek ve uzakları araştırarak geçirdi. Ancak bir gün, macera duygusu onu, çözmeye çalıştıkça daha da kötüleşen dev bir yalan ağına yakaladı.

Source: Daily GoalsÜstelik her şey devrilmiş bir palmiye ağacıyla başladı! Çoğu kişi ağaç hakkında iki kez düşünmezken, Adi etrafını kazdı. Daha fazlasını öğrenmesi gerekiyordu. Ancak merakı, onun kanayarak yardım için koşmasıyla sonuçlandı!

Balıkçılık İşletmesi

Adi 14 yaşındaydı ve tüm boş zamanlarını sadece zevk için değil aynı zamanda babasına yardım etmek için sahilde geçiriyordu. Adi’nin babasının küçük bir balıkçılık işletmesi vardı ve çalışanları teknelerle okyanusun derinliklerine gidip balık tutarken, genç çocuğa başka bir görev daha verilmişti.

Source: YouTube

İşi kumsal boyunca yürüyüp küçük yengeçleri ve midyeleri toplamaktı. Onun yaşındaki pek çok çocuk bu işle alay ederken, sahilde vakit geçirmeyi seven Adi bu işe bayılıyordu.

Sıkı Bir Çalışan

Adi her gün okuldan sonra eve döner, ev ödevini ve hasır sepetini alıp sahile giderdi. Orada işini çabucak bitirir ve hiç vakit kaybetmeden sahilde yürümeye başlardı.

Source: prgloo

Kıyı şeridini keşfetmeye olan ilgisinin yanı sıra Adi, babasına mümkün olan her şekilde yardım etmeye kararlıydı. Babasının işlerinin zor durumda olduğunu biliyordu ve midye bulmak için daha fazla çalışarak ona destek olmak istiyordu.

Gözüne Bir Şey Takıldı

Adi çoğu gün yürüyüşüne odaklanırdı. Dikkatinin kolayca dağılmasına asla izin vermezdi ama o gün, etrafta midye ya da yengeç ararken bir şey gözüne çarptı ve araştırmak zorunda kaldı.

Source: nos

Önünde, devrilmiş büyük bir palmiye ağacı gördü. İşin en garip yanı, ağacın diğer ağaçların hizasından çok daha uzakta olmasıydı. Adi oraya nasıl geldiğini merak etti. Sanki bir şey ya da biri ağacı bilerek oraya koymuş gibiydi.

Meraklı

Aldi merakının da etkisiyle yavaşça palmiye ağacına doğru yürüdü. Bölgeye yakın bir yerde yaşıyordu, fırtınaların ne kadar güçlü olabileceğinin farkındaydı ve hayatı boyunca fırtınaları tecrübe etmişti ama bir fırtınanın palmiye ağacına bunu yaptığını hiç görmemişti

Source: YouTube

Dün gece önemli bir fırtına yaşanmış olsa da, olgun palmiye ağaçlarının kökünden sökülmesi yeterince kötü değildi. Ağacın yarıya kadar okyanusa battığını ve dalgalar tarafından hırpalandığını görmek genç çocuğun onu keşfetmek istemesine neden oldu.

Odaklandı

Hatta ağaç ona “sesleniyormuş” gibi hissediyordu. Ve daha sonra Adi, bir şekilde öyle olduğunu fark edecekti. Hayatını ve tüm dünyayı değiştirecek bilimsel bir keşif yapmaya doğru yürüyordu.

Source: YouTube

Adi tüm güvenlik önlemlerini unuttu ve hızla devrilmiş ağaca doğru yürüdü. Ancak ne yazık ki, ağacı keşfetmeye o kadar odaklanmıştı ki, sahile neden geldiğini tamamen göz ardı etti!

Dümdüz İleri

Artık ne olduğunu bildiğimize göre, eminiz ki Adi olduğu kişi olmasaydı, tüm bu keşif asla yapılamayacaktı. Bilim insanlarını şaşkına çeviren ve cevaplar arayan bir bulgu.

Source: YouTube

Aldi palmiye ağacına doğru hızla yürüdü ve yaklaştıkça ıslak kayın ağacında daha iyi ilerleyebilmek için ayakkabılarını çıkardı. Ayakları yumuşak ıslak kuma batıyordu ama bu ona sadece bir sakinlik hissi veriyordu. Odaklanmış hissediyordu.

Hazırlıksız Yakalandı

Ancak palmiye ağacının altında ne saklandığına dair hiçbir fikri yoktu; olsaydı asla bu kadar yaklaşmazdı. Ama o sırada Aldi’yi tedbirden ziyade merak yönlendiriyordu. Düşünceler içinde kaybolmuş bir halde yaklaşırken sağ ayağında keskin bir acı hissetti.

Source: ocregister

Hemen aşağı baktı ve keşfetme telaşıyla büyükçe bir gizli kayaya bastığını fark etti. Ayağı acıyla zonkluyor ve sert bir doku ayağını kesiyordu. Adi kanadığını fark etti!

Kararlı

Geriye dönüp baktığında, bu yaklaşmaması için verilmiş bir uyarı gibiydi ama Aldi dinlemek istemedi. Bu yüzden genç çocuk yaralı ayağıyla ilgilenmek yerine hasır sepetini yere bıraktı ve palmiye ağacına doğru topallayarak yürüdü.

Source: Youtube

Aldi arkasında kanlı bir ayak izi bıraktı ama umurunda değildi. Yürümek canını yaksa da, annesi ve babası keşfe çıkarken önce kendine dikkat etmesini defalarca söylemiş olsa da genç çocuk onların tavsiyelerini dinlemek istemedi.

İkinci Tahmin

Aldi palmiye ağacına ulaştığında ayak başparmağı morarmıştı. Arkasına baktığında etrafta kimsenin olmadığını ve plajın neredeyse terk edilmiş olduğunu gördü. Aldi ayrıca babasının işi için topladığı küçük yengeçlerin hepsinin, arkasına dikkatsizce bıraktığı hasır sepetten kaçmayı başardığını fark etti.

Source: Youtube

Yengeçlerin kaçışını ve okyanusa geri dönüşünü izlerken, tereddüt etmeye başladı. Ne yaptığını sanıyordu? Her zaman meraklı ve hevesli bir kaşif olsa da genç çocuk asla aceleci değildi.

Bir Şeyler Hareket Ediyordu

Zorlukla kazandığı avı elinden gitmişti ve Aldi babasının hayal kırıklığına uğrayacağını biliyordu. Ancak genç adam hayatının büyük bir bölümünü zaten tüm kurallara uyarak ve elinden gelenin fazlasını yaparak geçirmişti; genç bir çocuk olmak için bu anı hak ettiğini düşünüyordu.

Source: Youtube

Aldi eğildi ve parmaklarını palmiye ağacının gövdesinde gezdirdi. Parmak uçlarının altındaki dokuyu hissetmek hoşuna gitti ve bu ağacın ona ne gibi harika hikayeler anlatabileceğini merak etti. Ama Aldi palmiye ağacıyla ilgili düşüncelere dalmışken, hareketli bir şey gördü

Tek Başına

Sadece göz ucuyla görebilmişti ve ilk başta bunun sadece rüzgârdan kaynaklandığını düşünmüştü ama sonra tekrar oldu. Hareket hızlı ve çevikti.

Source: Youtube

Ve kasıtlı. Devrilmiş palmiye ağacında bir şey ya da biri saklanıyordu. Onun yaşındaki çoğu çocuk kargaşayı görüp yardım çağırmak için kaçarken, Aldi bu gizemi kendi başına çözmeye kararlıydı.

Yardım

Aldi, palmiye ağacında saklanan her neyse onu dışarı çıkmaya ikna etmeyi umarak yaprakları dikkatlice hareket ettirmeye başladı. Ve işte o zaman onu gördü! Ne olduğunu bile anlayamadı. Bu garip mavi yaratık ayaklarının arasında süründü ve tekrar saklandı.

Source: Getty Images

Yaratık bu kez palmiye ağacının açıkta kalan köklerinin içine saklanmayı başardı. Aldi’nin kalbi hızla çarparken ve aklı karışmışken, genç delikanlı karar vermek zorundaydı. Keşfe tek başına mı devam etmeliydi? Yoksa ona yardım edecek birini mi bulmalıydı?

Vahşi Yaşam

Zamanının çoğunu sahilde geçirdiği için vahşi yaşam konusunda deneyimli olsa da, daha önce böyle bir şey görmemişti. Bu yaratık hızlı, büyük ve hatta ürkütücüydü. Ve Aldi, bu garip yaratık saldırmaya karar verirse yaralanabileceğini biliyordu.

Source: Youtube

Bu yüzden, kendine olan güvenine ve daha fazlasını keşfetme ve bu garip yeni yaratıkla etkileşime girme arzusuna rağmen, Aldi geri dönmeye karar verdi. Sadece yaralanmaktan korkmuyordu; güneş batıyordu ve yakında hava kararacaktı. Ve annesi onu saatler önce evde bekliyordu.

Evde

Aldi boş hasır sepetini aldı ve koşarak eve döndü. Anne ve babası evde onu bekliyordu ve ikisi de çok öfkeliydi. Aldi’yi gördükleri anda ona zaman ve dikkatsizliği hakkında bağırmaya başladılar.

Source: Youtube

Ancak genç delikanlının azarlanacak hali yoktu. Ailesine onu dinlemeleri için yalvardı ama onlar bunu reddetti. Bunun yerine Aldi’ye odasına gitmesini ve cezalı olduğunu söylediler. Güvenlerini kırmıştı ve sonuçlarıyla yüzleşme zamanı gelmişti.

Araştırma

Aldi o geceyi huzursuz bir şekilde gördüklerini araştırarak geçirdi. İnternette bölgede bulunan deniz canlılarıyla ilgili görsellere göz gezdirdi ama gördükleriyle eşleşen hiçbir şey bulamadı. Aldi yeni bir tür mü keşfetmişti?

Source: Getty Images

Daha fazlasını öğrenmesi ve geri dönmesi gerekiyordu. Ailesi onu desteklemeyecekti. Ama kimin destekleyeceğini biliyordu. Aldi’nin mükemmel bir arkadaşı vardı, Rafa. O da vahşi yaşamı ve doğaya en az onun kadar meraklıydı.

Deniz Biyoloğu

Rafa’nın babası da bir deniz biyoloğuydu. Böylece, Aldi güneş doğar doğmaz arkadaşını aradı ve her şeyi tekrar anlattı. Bu sefer olabildiğince sakin kalmaya çalıştı ve konuşması bittikten sonra Rafa da onunla aynı fikirdeydi.

O da Aldi’nin yeni bir tür bulduğunu düşünüyordu ama emin olmadan önce babasıyla konuşması gerekiyordu. Aldi’nin gördüğü her şeyi ona anlattığında, babası onu çok şaşırtarak üçünün de palmiye ağacını ziyaret edip bu yaratığı kendi gözleriyle görmeleri konusunda kararlı davrandı.

Okuldan Sonra

Böylece, okuldan sonra üçlü tam olarak aynı yere gitti ve palmiye ağacı tam da Aldi’nin tarif ettiği gibi orada duruyordu. Ancak tabii ki aradan o kadar çok zaman geçmişti ki, kimse küçük çocuğun gördüğü tuhaf yaratığın hala var olduğundan emin olamazdı.

Source: Youtube

Ancak tüm bunlara rağmen Aldi, Rafa’nın babasının onu ciddiye almasına ve gördüğü yaratık hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizzat gelmesine minnettardı. Böylece üçü yavaş yavaş palmiye ağacının etrafını ve altını aramaya başladılar, garip yaratığın hala orada saklanıyor olabileceğini umuyorlardı.

Buldular!

Yaprakları titizlikle incelediler ama hiçbir şey bulamadılar. Sonunda Aldi paniklemeye başladı, Raya ve babasını da işin içine katmıştı ve şimdi kuru palmiye yaprakları ve tuzlu su dışında hiçbir şey bulamıyorlardı.

Source: science

Ve tam üçü eve doğru yol almaya başlamışken, Aldi onu tekrar gördü! Yaratık kendini palmiye ağacının köklerinin içinde kamufle etmişti ve o kadar iyi harmanlanmıştı ki, Aldi onu daha önce görmemiş olsaydı, gözden kaçırabilirdi.

Daha Fazlasını Buldular

Yaratığı işaret etti ve sonunda Raya ve babası dün Aldi’yi büyüleyen şeyi gördüler. Gerçi bu büyük ve heybetli yaratık yeni bir tür değildi. Derin sularda yaşayan bir Japon Örümcek Yengeciydi.

Source: Daily Goals

Nadiren yüzeye çıkan ve bölgede bulunmayan bir tür. Dolayısıyla, Aldi’nin bu yaratığı görmesi ve anlayamaması mantıklıydı. Yengeçler her ne kadar nazik olsalar da herkesi korkutacak kadar büyüktüler. Bu yüzden Raya’nın babası duruma el koymaya karar verdi ve yengeci almaları için uzmanları çağırdı. Ayrıca Aldi’ye bu nadir ve görkemli yaratığa yardım etmek için bilinçli bir çaba gösterdiği için teşekkür etti; eğer genç çocuk onunla ilgilenmeseydi kesinlikle zarar görecekti.

Evcil Kedi Kendisini Yeni Doğan Bebekten Ayıranlara Saldırmaya Başlıyor

Jennifer ve Julian, Jennifer kızlarını doğurana kadar normal bir hayatın tadını çıkarıyorlardı. Bebeği eve getirdiklerinden beri evcil kedileri Luna farklı davranmaya başladı. Birincisi, Luna’nın kızlarına karşı garip bir bağlılığı var gibi görünüyor.

Source: Smart World Mag

Luna bebeğin yalnız uyumasına izin vermiyor ve ayrıldıklarında miyavlamayı kesmiyordu. İş öyle bir noktaya geldi ki Luna saldırganlaştı. Julian neler olduğunu anladığında buna inanamadı ve hemen polisleri aradı.

Tüylü bebekleri

Julian ve Jennifer bir süredir evliydiler ve bir bebek sahibi olmak için uğraşıyorlardı. Bu arada bir kedi almaya karar verdiler ve adını Luna koydular. Ebeveyn olma zamanlarının gelmesini beklerken evcil kedilerinin üzerine titrediler ve Luna’ya kendi bebekleriymiş gibi davrandılar.

Source: Smart World Mag

Jennifer nihayet hamile kaldığında, Julian ve Jennifer mutluluktan havalara uçtu. Uzun zamandır bunu bekliyorlardı. Ancak daha sonra, çok şımarık Luna’nın evde yeni bir bebek olmasına nasıl tepki vereceği konusunda da endişelenmeye başladılar.

Garip tavır

Jennifer’ın hamilelik göbeği belli olmaya başladıktan sonra Luna garip davranmaya başladı. Bu durum, evdeki yeni aile üyelerini hoş karşılamayan şımarık hayvanlarla ilgili hikayeler duymuş olan Jennifer’ı endişelendirdi.

Source: Smart World Mag

Karnı büyümeye devam ettikçe Jennifer’ın korkuları da artmaya başladı. Luna hamilelikten pek hoşlanmamış gibi görünüyor. Jennifer’ın karnını görünce miyavlayıp duruyordu. Bu çok garipti. Bu davranışı neyin tetiklediğini anlayamadılar. Luna kendini tehdit altında mı hissediyordu?

Doğmamış çocukları

Jennifer o kadar rahatsız oldu ki Julian’dan Luna’yı veterinere götürmesini istedi. Luna’nın bir sorunu olmadığından emin olmaları gerekiyordu. Veteriner Luna üzerinde çeşitli testler yaptı ancak herhangi bir sorun bulamadı.

Source: Smart World Mag

Veteriner Julian’a bebeği kontrol etmelerini önerdi – bazen hayvanlar doğmamış bir çocukta bir sorun olup olmadığını hissedebilir. Julian Jennifer’a söylediğinde Jennifer ağlamaya başladı. Eğer Luna’da bir sorun yoksa o zaman sorun bebeğinde olabilirdi.

Kontrol

Jennifer kontrole gitmeyi kabul etti. Julian çalışmak zorunda olduğu için Jennifer arkadaşı Eve’i aradı. Eve, Jennifer hamile kaldığından beri onlara yardım ediyordu. Eve, Jennifer’ı hastaneye götürmek ve kontrol sırasında ona eşlik etmek için hazırdı.

Source: Smart World Mag

Jennifer, kendisinin ve bebeğin iyi olduğundan emin olmak için birçok ayrıntılı tıbbi testten geçti. Doktorlar Jennifer’da ya da bebekte herhangi bir sorun bulamadılar. Jennifer ve Eve eve vardıklarında Jennifer yıkılmaya başladı.

Bebeklerine merhaba dediler

Jennifer Luna ve bebeği arasında seçim yapmak istemiyordu ama iş o raddeye gelirse Luna’nın gitmek zorunda kalacağını biliyordu. Eve Jennifer’ı rahatlattı ve ona çok fazla endişelenmemesini söyledi. Bebek doğduğunda bile yardım etmek için her zaman yanında olacaktı.

Source: Smart World Mag

Jennifer sağlıklı ve güzel bir kız bebek dünyaya getirdi. Ona Lily adını verdi. Bu arada Eve, Julian ve Jennifer hastanedeyken Luna’ya bakmak için evlerinde kaldı. Çift Eve’e arkadaşlığı için minnettardı.

İşe geri döndü

Lily’yi eve getirme zamanı geldiğinde, Jennifer Luna’nın yaramazlık yapmadığını görünce rahatladı. Sevgili kedileri sakinleşmiş görünüyordu. Hamilelik sırasında onu rahatsız eden her neyse ortadan kalkmış görünüyordu.

Source: Smart World Mag

Julian ve Jennifer bebeklerine bakmak için evde kaldıkları için ilk birkaç hafta iyi geçti. Ancak onlar işe dönüp Lily ve Luna’ya bakma görevini Eve’e bıraktıklarında Luna yeniden yaramazlık yapmaya başladı.

Endişe dile getirildi

Eve Jennifer’ı aradı ve Luna’nın Lily’nin yalnız uyumasına izin vermemesi nedeniyle endişelendiğini söyledi. Bebek ne zaman uykuya dalsa, Luna Lily’nin yanında kalmak için ısrar ediyordu. Jennifer ve Julian bunun üzerinde fazla düşünmediler. Belki de Luna sadece Lily ile ilgileniyor ve aşırı korumacı hissediyordu.

Source: Smart World Mag

Sonuçta, aile hayvanlarının etraflarında büyüyen çocuklara karşı koruyucu olmaları olağandır. Bu aslında çok güzel bir gelişmeydi. Julian ve Jennifer bunun bir endişe sebebi olmadığını düşünüyorlardı. Bu yüzden üzerinde fazla düşünmediler.

Kedi saldırısı

Birkaç gün sonra Eve, Julian’ı aradı. Sesi çok üzgün geliyordu ve histerikleşmeye başlamıştı. Eve, Julian’a Luna’nın kendisine saldırdığını ve kolları ile bacaklarının her yerinde çizikler olduğunu söyledi. Her şey Lily’yi beşiğinde uyuturken başlamıştı.

Source: Smart World Mag

Eve kapıyı arkasından kapatarak Luna’nın onları takip etmesini ve bebek odasına girmesini engellemişti. Bebek odasının dışına çıkana kadar bunu fark etmediğini söyledi. Luna kapının dışında bekliyordu ve ona saldırmaya başlamıştı.

Yeniden veteriner ziyareti

Julian tüm bunları tuhaf buluyordu çünkü Luna hiç kimseye, hatta yabancılara bile saldırgan davranmamıştı. Eve’e yapılan saldırı Jennifer’ı da rahatsız etmişti. Çok sevdikleri kedilerinin böyle bir şey yapması beklenmedik bir şeydi. Luna’nın içine ne girmişti?

Source: Smart World Mag

Julian Luna’yı tekrar veterinere götürmeye karar verdi – belki de kedilerini rahatsız eden bir şey vardı. Ne yazık ki veteriner Luna’da hiçbir sorun bulamadı. Julian veterinere Luna’nın Lily’nin yalnız uyumasına izin vermediğini anlattı. Veteriner, Luna’nın koruyucu hissetmesinin bir nedeni olması gerektiğini söyledi.

Güçlü bir bağ

Veteriner daha sonra Julian’a ikisini birlikte gözlemlemesini önerdi. Eğer Luna kötü davranmaya devam ederse, ondan vazgeçmeyi ve bir barınağa bırakmayı düşünmeliydiler. Barınak, Luna’nın yerleşmesi için başka iyi bir yuva bulmasına yardımcı olacaktır.

Source: Smart World Mag

Jennifer Luna’dan öylece vazgeçmek istemiyordu. Bu yüzden önce ikisini birlikte gözlemlemeye karar verdiler. Lily ve Luna’nın birbirlerine güçlü bir bağlılıkları varmış gibi görünüyordu. Luna sadece aşırı korumacı davranıyor olabilir miydi? İşte o zaman Julian bir şeyin farkına vardı.

Saçma bir teori

O ve Jennifer etraftayken Luna sakindi. Luna sadece Lily’yi Eve ile bıraktıklarında agresif davranıyordu. Luna’nın güvenmediği kişi Eve olmalı. Jennifer, Julian’ın teorisini kabul etmeyi reddetti. Eve iyi bir arkadaştı ve ona çok yardımcı olmuştu.

Source: Smart World Mag

Herkes kan bağı bile olmayan bir bebeğe bakmak istemezdi ama Eve istiyordu. Böylece Julian’ın aklına bir fikir geldi. Eve Lily’ye bakarken Luna’yı gözlemleyebilmek için evin etrafına bazı kameralar yerleştirmeliydiler.

Kameralar yerleştridi

Eve ertesi gün geldiğinde Julian’ı kameraları yerleştirirken yakaladı. Bundan rahatsız olmuş görünüyordu ve ona bunun gerekli olup olmadığını sordu. Kadının bunu sorgulaması Julian’ın Eve’den daha fazla şüphelenmesine neden oldu.

Source: Smart World Mag

Julian her gece görüntüleri inceledi ve olağandışı bir şey bulamadı. Eve’in onlara söylediği gibi, Luna sürekli olarak Lily’nin etrafında korumacı bir şekilde dolaşıyordu. Luna gerçekten Eve’e güvenmiyor gibi görünüyordu ama henüz Jennifer’a göstermek için yeterli kanıtı yoktu.

Yüzleşme

Ancak Julian sabırsızlanıyordu. Luna’dan vazgeçmek istemiyordu, bu yüzden eve her zamankinden daha erken gelerek Eve ile yüzleşmeye karar verdi. Julian eve girip ona bağırmaya başlayınca Eve hazırlıksız yakalandı.

Source: Smart World Mag

Şoku atlattıktan sonra, öfke kontrolü ele geçirdi. Eve öfkeden deliye döndü. Julian’ın neden onu Lily için bir tehdit olmakla suçladığını anlamadı. Luna geceleri bile agresif davranıyordu. Jennifer eve geldiğinde ikisi hararetli bir tartışmanın ortasındaydı.

Ağzından kaçırdı

Jennifer, Julian’ın durup dururken Eve’i suçlamaya başlamasına inanamıyordu. Eve neredeyse onun en iyi arkadaşıydı ve o kadar çok şey yapmıştı ki! Jennifer bir ültimatom verdi. Julian ya hafta sonuna kadar işleri yoluna koyacak ya da Luna’nın gitmesine izin verecekti.

Source: Smart World Mag

Daha sonra Julian bir şey fark etti. Eve sadece gündüzleri evdeyken Luna’nın geceleri nasıl davrandığını nereden biliyordu? Aklına gece görüntülerini hiç kontrol etmediği geldi çünkü Eve o sırada eve gitmişti.

Kayıp görüntüler

Julian bunu fark ettikten sonra aceleyle yataktan kalkıp evindeki ofisine gitti. Ancak gece görüntülerini almaya çalıştığında tuhaf bir şey fark etti. Gece kayıtları silinmişti. İşte bu şüphe uyandırıcıydı.

Source: Smart World Mag

Ama Julian’ın sağlam bir kanıta ihtiyacı vardı. Bu yüzden ayrı ve şifrelenmiş bir yedekleme oluşturdu. Ertesi gün Julian evden çalışmaya karar verdi. Jennifer işe gitmek için evden çıktığında, güvenlik görüntülerini yedeğinden aldı. Gördüğü şey rahatsız ediciydi.

The revelation

Bebeğin odasındaki görüntülerde rahatsız edici bir şey yakalandı. Julian birinin pencereden odaya girmeye çalıştığını gördü. Hemen polisi aradı. Julian polislere güvenlik kameralarının çektiklerini anlattı ve onlar da hemen bir ekip gönderdiler.

Source: Smart World Mag

Julian Jennifer’ı aradı ve hemen eve gelmesini söyledi. Jennifer geldiğinde Julian görüntüleri polislere göstermeyi yeni bitirmişti. Görüntüleri kendisi de izledi ve dizlerinin bağı çözüldü. Neler olup bittiğini anlayamıyordu.

Polislere bir şey gösterdi

Polisler çocuk odasını kontrol edip edemeyeceklerini sordular. Luna, Lily ile birlikte oradaydı. Onlar odaya girer girmez Luna bir dolabın yanına gitti ve sanki onlara bir şey gösteriyormuş gibi miyavlamaya başladı. Polisler dolaba bir göz atmaya karar verdiler.

Source: Smart World Mag

Jennifer ve Julian polislerin dolabı incelemesini izlediler. Dolabın en arkasında küçük ve taşınabilir bir kasa buldular. Bir sürü eski giysinin arkasına saklanmıştı. Julian polislere kasanın kendilerine ait olmadığını söyledi.

Gizli görev

Polisler kasayı açmayı başardığında işler çok hızlı bir şekilde ciddileşti. Herkesi şaşırtan bir şekilde, kasada para, mücevher ve birkaç pasaport vardı. Pasaportlarda Eve’in resimleri vardı ama farklı isimlerle yazılmışlardı.

Source: Smart World Mag

Polisler Eve’in izini sürmek için hemen destek çağırdı. Ayrıca onun için öncelikli bir geçmiş araştırması talep ettiler. Eve’in 17 ülkede casusluk suçundan aranan uluslararası bir casus olduğu ortaya çıktı.

Kahraman Kedi

Birden her şey netleşti. Julian ülkedeki en iyi güvenlik şirketlerinden birinde çalışıyordu. Aslında ulusal güvenlik ağına erişimi vardı. Eve özel bilgi isteyen biri tarafından işe alınmış olmalı.

Source: Smart World Mag

Sonunda polisler Eve’i ülkeyi terk etmeye çalışırken yakalamayı başardılar. Julian’a uzun bir dolandırıcılık yaptığını itiraf etti. Jennifer dört yıllık arkadaşının bunca zamandır sahte olduğuna inanamıyordu. Eve’de bir terslik olduğunu fark eden tek kişi Luna’ydı. O tam bir kahramandı.

Evcil Kedi Kendisini Yeni Doğan Bebekten Ayıranlara Saldırmaya Başlıyor

Jennifer ve Julian, Jennifer kızlarını doğurana kadar normal bir hayatın tadını çıkarıyorlardı. Bebeği eve getirdiklerinden beri evcil kedileri Luna farklı davranmaya başladı. Birincisi, Luna’nın kızlarına karşı garip bir bağlılığı var gibi görünüyor.

Source: Smart World Mag

Luna bebeğin yalnız uyumasına izin vermiyor ve ayrıldıklarında miyavlamayı kesmiyordu. İş öyle bir noktaya geldi ki Luna saldırganlaştı. Julian neler olduğunu anladığında buna inanamadı ve hemen polisleri aradı.

Tüylü bebekleri

Julian ve Jennifer bir süredir evliydiler ve bir bebek sahibi olmak için uğraşıyorlardı. Bu arada bir kedi almaya karar verdiler ve adını Luna koydular. Ebeveyn olma zamanlarının gelmesini beklerken evcil kedilerinin üzerine titrediler ve Luna’ya kendi bebekleriymiş gibi davrandılar.

Source: Smart World Mag

Jennifer nihayet hamile kaldığında, Julian ve Jennifer mutluluktan havalara uçtu. Uzun zamandır bunu bekliyorlardı. Ancak daha sonra, çok şımarık Luna’nın evde yeni bir bebek olmasına nasıl tepki vereceği konusunda da endişelenmeye başladılar.

Garip tavır

Jennifer’ın hamilelik göbeği belli olmaya başladıktan sonra Luna garip davranmaya başladı. Bu durum, evdeki yeni aile üyelerini hoş karşılamayan şımarık hayvanlarla ilgili hikayeler duymuş olan Jennifer’ı endişelendirdi.

Source: Smart World Mag

Karnı büyümeye devam ettikçe Jennifer’ın korkuları da artmaya başladı. Luna hamilelikten pek hoşlanmamış gibi görünüyor. Jennifer’ın karnını görünce miyavlayıp duruyordu. Bu çok garipti. Bu davranışı neyin tetiklediğini anlayamadılar. Luna kendini tehdit altında mı hissediyordu?

Doğmamış çocukları

Jennifer o kadar rahatsız oldu ki Julian’dan Luna’yı veterinere götürmesini istedi. Luna’nın bir sorunu olmadığından emin olmaları gerekiyordu. Veteriner Luna üzerinde çeşitli testler yaptı ancak herhangi bir sorun bulamadı.

Source: Smart World Mag

Veteriner Julian’a bebeği kontrol etmelerini önerdi – bazen hayvanlar doğmamış bir çocukta bir sorun olup olmadığını hissedebilir. Julian Jennifer’a söylediğinde Jennifer ağlamaya başladı. Eğer Luna’da bir sorun yoksa o zaman sorun bebeğinde olabilirdi.

Kontrol

Jennifer kontrole gitmeyi kabul etti. Julian çalışmak zorunda olduğu için Jennifer arkadaşı Eve’i aradı. Eve, Jennifer hamile kaldığından beri onlara yardım ediyordu. Eve, Jennifer’ı hastaneye götürmek ve kontrol sırasında ona eşlik etmek için hazırdı.

Source: Smart World Mag

Jennifer, kendisinin ve bebeğin iyi olduğundan emin olmak için birçok ayrıntılı tıbbi testten geçti. Doktorlar Jennifer’da ya da bebekte herhangi bir sorun bulamadılar. Jennifer ve Eve eve vardıklarında Jennifer yıkılmaya başladı.

Bebeklerine merhaba dediler

Jennifer Luna ve bebeği arasında seçim yapmak istemiyordu ama iş o raddeye gelirse Luna’nın gitmek zorunda kalacağını biliyordu. Eve Jennifer’ı rahatlattı ve ona çok fazla endişelenmemesini söyledi. Bebek doğduğunda bile yardım etmek için her zaman yanında olacaktı.

Source: Smart World Mag

Jennifer sağlıklı ve güzel bir kız bebek dünyaya getirdi. Ona Lily adını verdi. Bu arada Eve, Julian ve Jennifer hastanedeyken Luna’ya bakmak için evlerinde kaldı. Çift Eve’e arkadaşlığı için minnettardı.

İşe geri döndü

Lily’yi eve getirme zamanı geldiğinde, Jennifer Luna’nın yaramazlık yapmadığını görünce rahatladı. Sevgili kedileri sakinleşmiş görünüyordu. Hamilelik sırasında onu rahatsız eden her neyse ortadan kalkmış görünüyordu.

Source: Smart World Mag

Julian ve Jennifer bebeklerine bakmak için evde kaldıkları için ilk birkaç hafta iyi geçti. Ancak onlar işe dönüp Lily ve Luna’ya bakma görevini Eve’e bıraktıklarında Luna yeniden yaramazlık yapmaya başladı.

Endişe dile getirildi

Eve Jennifer’ı aradı ve Luna’nın Lily’nin yalnız uyumasına izin vermemesi nedeniyle endişelendiğini söyledi. Bebek ne zaman uykuya dalsa, Luna Lily’nin yanında kalmak için ısrar ediyordu. Jennifer ve Julian bunun üzerinde fazla düşünmediler. Belki de Luna sadece Lily ile ilgileniyor ve aşırı korumacı hissediyordu.

Source: Smart World Mag

Sonuçta, aile hayvanlarının etraflarında büyüyen çocuklara karşı koruyucu olmaları olağandır. Bu aslında çok güzel bir gelişmeydi. Julian ve Jennifer bunun bir endişe sebebi olmadığını düşünüyorlardı. Bu yüzden üzerinde fazla düşünmediler.

Kedi saldırısı

Birkaç gün sonra Eve, Julian’ı aradı. Sesi çok üzgün geliyordu ve histerikleşmeye başlamıştı. Eve, Julian’a Luna’nın kendisine saldırdığını ve kolları ile bacaklarının her yerinde çizikler olduğunu söyledi. Her şey Lily’yi beşiğinde uyuturken başlamıştı.

Source: Smart World Mag

Eve kapıyı arkasından kapatarak Luna’nın onları takip etmesini ve bebek odasına girmesini engellemişti. Bebek odasının dışına çıkana kadar bunu fark etmediğini söyledi. Luna kapının dışında bekliyordu ve ona saldırmaya başlamıştı.

Yeniden veteriner ziyareti

Julian tüm bunları tuhaf buluyordu çünkü Luna hiç kimseye, hatta yabancılara bile saldırgan davranmamıştı. Eve’e yapılan saldırı Jennifer’ı da rahatsız etmişti. Çok sevdikleri kedilerinin böyle bir şey yapması beklenmedik bir şeydi. Luna’nın içine ne girmişti?

Source: Smart World Mag

Julian Luna’yı tekrar veterinere götürmeye karar verdi – belki de kedilerini rahatsız eden bir şey vardı. Ne yazık ki veteriner Luna’da hiçbir sorun bulamadı. Julian veterinere Luna’nın Lily’nin yalnız uyumasına izin vermediğini anlattı. Veteriner, Luna’nın koruyucu hissetmesinin bir nedeni olması gerektiğini söyledi.

Güçlü bir bağ

Veteriner daha sonra Julian’a ikisini birlikte gözlemlemesini önerdi. Eğer Luna kötü davranmaya devam ederse, ondan vazgeçmeyi ve bir barınağa bırakmayı düşünmeliydiler. Barınak, Luna’nın yerleşmesi için başka iyi bir yuva bulmasına yardımcı olacaktır.

Source: Smart World Mag

Jennifer Luna’dan öylece vazgeçmek istemiyordu. Bu yüzden önce ikisini birlikte gözlemlemeye karar verdiler. Lily ve Luna’nın birbirlerine güçlü bir bağlılıkları varmış gibi görünüyordu. Luna sadece aşırı korumacı davranıyor olabilir miydi? İşte o zaman Julian bir şeyin farkına vardı.

Saçma bir teori

O ve Jennifer etraftayken Luna sakindi. Luna sadece Lily’yi Eve ile bıraktıklarında agresif davranıyordu. Luna’nın güvenmediği kişi Eve olmalı. Jennifer, Julian’ın teorisini kabul etmeyi reddetti. Eve iyi bir arkadaştı ve ona çok yardımcı olmuştu.

Source: Smart World Mag

Herkes kan bağı bile olmayan bir bebeğe bakmak istemezdi ama Eve istiyordu. Böylece Julian’ın aklına bir fikir geldi. Eve Lily’ye bakarken Luna’yı gözlemleyebilmek için evin etrafına bazı kameralar yerleştirmeliydiler.

Kameralar yerleştridi

Eve ertesi gün geldiğinde Julian’ı kameraları yerleştirirken yakaladı. Bundan rahatsız olmuş görünüyordu ve ona bunun gerekli olup olmadığını sordu. Kadının bunu sorgulaması Julian’ın Eve’den daha fazla şüphelenmesine neden oldu.

Source: Smart World Mag

Julian her gece görüntüleri inceledi ve olağandışı bir şey bulamadı. Eve’in onlara söylediği gibi, Luna sürekli olarak Lily’nin etrafında korumacı bir şekilde dolaşıyordu. Luna gerçekten Eve’e güvenmiyor gibi görünüyordu ama henüz Jennifer’a göstermek için yeterli kanıtı yoktu.

Yüzleşme

Ancak Julian sabırsızlanıyordu. Luna’dan vazgeçmek istemiyordu, bu yüzden eve her zamankinden daha erken gelerek Eve ile yüzleşmeye karar verdi. Julian eve girip ona bağırmaya başlayınca Eve hazırlıksız yakalandı.

Source: Smart World Mag

Şoku atlattıktan sonra, öfke kontrolü ele geçirdi. Eve öfkeden deliye döndü. Julian’ın neden onu Lily için bir tehdit olmakla suçladığını anlamadı. Luna geceleri bile agresif davranıyordu. Jennifer eve geldiğinde ikisi hararetli bir tartışmanın ortasındaydı.

Ağzından kaçırdı

Jennifer, Julian’ın durup dururken Eve’i suçlamaya başlamasına inanamıyordu. Eve neredeyse onun en iyi arkadaşıydı ve o kadar çok şey yapmıştı ki! Jennifer bir ültimatom verdi. Julian ya hafta sonuna kadar işleri yoluna koyacak ya da Luna’nın gitmesine izin verecekti.

Source: Smart World Mag

Daha sonra Julian bir şey fark etti. Eve sadece gündüzleri evdeyken Luna’nın geceleri nasıl davrandığını nereden biliyordu? Aklına gece görüntülerini hiç kontrol etmediği geldi çünkü Eve o sırada eve gitmişti.

Kayıp görüntüler

Julian bunu fark ettikten sonra aceleyle yataktan kalkıp evindeki ofisine gitti. Ancak gece görüntülerini almaya çalıştığında tuhaf bir şey fark etti. Gece kayıtları silinmişti. İşte bu şüphe uyandırıcıydı.

Source: Smart World Mag

Ama Julian’ın sağlam bir kanıta ihtiyacı vardı. Bu yüzden ayrı ve şifrelenmiş bir yedekleme oluşturdu. Ertesi gün Julian evden çalışmaya karar verdi. Jennifer işe gitmek için evden çıktığında, güvenlik görüntülerini yedeğinden aldı. Gördüğü şey rahatsız ediciydi.

The revelation

Bebeğin odasındaki görüntülerde rahatsız edici bir şey yakalandı. Julian birinin pencereden odaya girmeye çalıştığını gördü. Hemen polisi aradı. Julian polislere güvenlik kameralarının çektiklerini anlattı ve onlar da hemen bir ekip gönderdiler.

Source: Smart World Mag

Julian Jennifer’ı aradı ve hemen eve gelmesini söyledi. Jennifer geldiğinde Julian görüntüleri polislere göstermeyi yeni bitirmişti. Görüntüleri kendisi de izledi ve dizlerinin bağı çözüldü. Neler olup bittiğini anlayamıyordu.

Polislere bir şey gösterdi

Polisler çocuk odasını kontrol edip edemeyeceklerini sordular. Luna, Lily ile birlikte oradaydı. Onlar odaya girer girmez Luna bir dolabın yanına gitti ve sanki onlara bir şey gösteriyormuş gibi miyavlamaya başladı. Polisler dolaba bir göz atmaya karar verdiler.

Source: Smart World Mag

Jennifer ve Julian polislerin dolabı incelemesini izlediler. Dolabın en arkasında küçük ve taşınabilir bir kasa buldular. Bir sürü eski giysinin arkasına saklanmıştı. Julian polislere kasanın kendilerine ait olmadığını söyledi.

Gizli görev

Polisler kasayı açmayı başardığında işler çok hızlı bir şekilde ciddileşti. Herkesi şaşırtan bir şekilde, kasada para, mücevher ve birkaç pasaport vardı. Pasaportlarda Eve’in resimleri vardı ama farklı isimlerle yazılmışlardı.

Source: Smart World Mag

Polisler Eve’in izini sürmek için hemen destek çağırdı. Ayrıca onun için öncelikli bir geçmiş araştırması talep ettiler. Eve’in 17 ülkede casusluk suçundan aranan uluslararası bir casus olduğu ortaya çıktı.

Kahraman Kedi

Birden her şey netleşti. Julian ülkedeki en iyi güvenlik şirketlerinden birinde çalışıyordu. Aslında ulusal güvenlik ağına erişimi vardı. Eve özel bilgi isteyen biri tarafından işe alınmış olmalı.

Source: Smart World Mag

Sonunda polisler Eve’i ülkeyi terk etmeye çalışırken yakalamayı başardılar. Julian’a uzun bir dolandırıcılık yaptığını itiraf etti. Jennifer dört yıllık arkadaşının bunca zamandır sahte olduğuna inanamıyordu. Eve’de bir terslik olduğunu fark eden tek kişi Luna’ydı. O tam bir kahramandı.

Aniden Öldüğü Güne Kadar Kocasının Ofisine Girmesine Asla İzin Verilmedi

Maggy elindeki anahtara baktı. Üzerinde çiçek desenleri olan özel yapım güzel bir anahtardı. Bu anahtarı daha önce hiç tutmamıştı. Kocası Peter, bu anahtarı her zaman üzerinde taşır ve boynuna takardı.

Source: Past Pedia

Peter aniden vefat ettiğinde anahtarı Maggy’ye miras kaldı. Anahtar, Maggy’nin girmesine asla izin verilmeyen evdeki özel ofisinin kilidini açıyordu. Bu alan Peter için özel bir sığınaktı ve Maggy sonunda meraklanmaya ve şüphelenmeye başlamasına rağmen bunu asla sorgulamadı.

Evlerini inşa ettiler

Peter ve Maggy evlilik evlerini birlikte inşa ettiler. Evi sıfırdan tasarladılar, böylece kendi zevklerine göre bir eve sahip olacaklardı. Evi tasarlarken Peter bir ofis alanı olması konusunda ısrar etti. Maggy de ofisi kendisinin de kullanabileceğini düşündüğü için kabul etti.

Source: Past Pedia

Ancak taşındıklarında, Peter’ın ofisi onunla paylaşmaya niyeti olmadığı anlaşıldı. Peter kapıya kilit taktı ve ona asla anahtar vermedi. Maggy bunun için onunla kavga etmeye cesaret edemedi. Ne de olsa büyük bir evleri vardı. İşlerini başka bir yerde de yapabilirdi.

Cenaze bitene kadar bekledi

Sonunda Peter’ın özel alanına girme düşüncesi onu biraz korkutmuştu. Peter ofisine karşı çok korumacıydı ve belki de bunun arkasında iyi bir neden vardı. Maggy kapının ardında ne olduğuna hazır olduğundan emin değildi. Bu yüzden kontrol etmek için Peter’ın cenazesinin bitmesini bekledi.

Source: Past Pedia

Maggy, Peter’ın cenaze törenini evlerinde düzenledi. Tüm zaman boyunca Peter’ın tabutunun yanında kaldı. Tek kızları Eva yurtdışında çalışıyordu ve nihayet geldiğinde Maggy ondan cenazeye kadar kalmasını istedi, böylece yalnız yas tutmak zorunda kalmayacaktı.

Tek kızı

Eva hıçkıra hıçkıra ağlıyordu. Evini en son bir yıldan fazla bir süre önce ziyaret etmişti. Pişmanlıklarını dile getirdi ve daha fazla ziyaret etmiş olmayı diledi. Maggy kızını teselli etti ve ona sorun olmadığını söyledi. İçten içe Eva’nın daha sık ziyaret etmesini dilese de, Eva’nın artık kendi hayatı olduğunu anlıyordu.

Source: Past Pedia

Eva ve Maggy birlikte evin içinde yürürken Peter’ın kilitli ofisinin önünden geçtiler. Eva Maggy’ye anahtarı eline geçirip geçirmediğini sordu. Maggy nedense kızına yalan söyledi. “Hayır, sevgilim… Baban ölmeden önce evin içinde bir yere saklamış olmalı ama henüz bulamadım.”

Yalan söylerken yakalandı

Cenaze günü Maggy, Eva’nın kilitli kapının yanında çömelmiş olduğunu görür. Kızı Peter’ın ofisinin kilidini açmaya çalışıyordu. Maggy Eva’ya ofise girmeye çalışmamasını çünkü kilidin yerinden oynamayacağını söyler.

Source: Past Pedia

Eva başını kaldırdığında annesinin boynunda bir şey gördü. Anahtar olabilir miydi? Eva Maggy’ye ofisin anahtarını bulup bulmadığını tekrar sordu ve Maggy hayır dedi. Eva bu kez annesinin ona yalan söylediğini anlamıştı.

Son bir an diliyordu

Ama o odada ne vardı ve Maggy neden bu konuda ona yalan söylüyordu? Eva çaresizce cevaplar arıyordu ama şimdi annesiyle yüzleşmenin zamanı değildi. Birkaç dakika sonra Peter’ı gömmek üzereydiler.

Source: Past Pedia

Çok güzel bir cenaze töreniydi. Ama Maggy birdenbire merhum kocasına karşı öfke duydu. Ama ölümünün bu kadar ani olmasının onun suçu olmadığını biliyordu. Yine de düzgün bir veda edebilmeyi ya da Peter’ın ona bir mektup bırakmasını diledi.

Bilmekten korkuyordu

Maggy, Peter’ın ofisini açıp bu işi halletmesi gerektiğini biliyordu. Ama henüz hazır değildi. Kilitli odada bulacağı her şeyin kocasına bakışını değiştireceğinden korkuyordu. Keşfedeceği şeyin Peter’la paylaştığı anıları mahvetmesini istemiyordu.

Source: Past Pedia

Böylece Maggy beklemeye karar verdi. Ne de olsa, kapının ardında ne olduğunu bilmeden birkaç yıl geçirmişti. Biraz daha bekleyebilirdi. Bir ay geçti ve Maggy Peter’ın ofisi hakkında daha az düşünmeye başladı. Ama bir gün kendini yalnız hissetti ve Peter’la bağlantı kurmasına yardımcı olabilecek bir şey aradı.

Anahtatı kim aldı?

Maggy, Peter’ın ofisinin önünden geçerken evin etrafını araştırıyordu. Eli otomatik olarak boynundaki anahtarı hissetmek için yukarı kalktı ama zincir yerinde yoktu. Anahtarı yatağının başucundaki çekmecenin içine bıraktığını hatırladı, böylece odayı açmaya kalkışmayacaktı.

Source: Past Pedia

Maggy kendi kendine belki de şimdi doğru zaman olduğunu düşündü. Böylece anahtarı almak için üst kattaki yatak odasına çıktı. Ama çekmeceyi açtığında anahtar orada değildi. Biri anahtarı almak için odaya gizlice mi girmişti?

Paranoyak düşünceler

Maggy anahtarı bilmediği için Eva’yı arayamazdı. Yoksa Eva, Maggy’nin yalan söylediğini anladı ve anahtarı kendisi mi aldı? Ya Eva anahtarı bulup aldıysa? Maggy asla Peter’ın ofisini tek başına açamazdı. O anahtara ihtiyacı vardı.

Source: Past Pedia

Maggy paranoyaklaşmaya başlamıştı. Sanki kızına artık güvenemeyeceğini hissediyordu. Maggy başını salladı. Düşünceleri çok saçmaydı. Anahtarı kendisi yanlış yere koymuş olmalıydı. Maggy çekmecenin arkasına bakmaya çalıştı.

Anahtarı geri aldı

Yerde parlak bir şey gördü ama bunun anahtar olup olmadığından emin değildi. Maggy çekmeceyi hareket ettirmek için çabaladı. Anahtardı ama oraya nasıl gelmişti? Maggy bunu kendisinin yapmadığından emindi. Maggy hızla zinciri ve anahtarı aldı ve boynuna taktı.

Source: Past Pedia

Birdenbire artık yalnız hissetmiyordu. Ama bu iyi bir his değildi. Ürkütücüydü – sanki biri onun her hareketini izliyordu. Sonra Maggy evin içinde bir yerlerden gelen sesler duydu.

Zamanı gelmişti

Meraklanan Maggy sesi takip etti. Peter’ın ofisinden geliyor gibiydi. Bunca zaman sonra odanın içinde canlı bir şey mi vardı? Eliyle göğsünün yanındaki anahtarı kavradı. Belki de sonunda kapıyı açma vakti gelmişti. Anahtarı çıkardı ve kilide soktu.

Source: Past Pedia

Maggy’nin kalbi hızla atıyordu ve ellerinin terlediğini hissedebiliyordu. Birkaç saniye sonra nihayet odanın içinde ne olduğunu görebilecekti. Taşındıklarından beri evin bu bölümüne hiç gelmemişti ve neyle karşılaşacağını bilmiyordu.

Sıradan bir ev ofisiydi

Kocasının özel alanının kapılarını ilk kez açtığında gözlerine inanamadı. Odaya baktığında ne hissedeceğini bilemedi. Kesinlikle beklediği gibi değildi.

Source: Past Pedia

Peter’ın ofisi sıradan bir oda gibiydi. Bir çalışma masası, hiç bilmediği kitapların bulunduğu bir kitaplık ve köşede bir şezlong vardı. Perdeler kapalıydı ve daha fazla ışık almak için onları açtı. Ama sonra pencerelerden birinin açık olduğunu fark etti.

Daha fazla gizem

Maggy bunu garip buldu. Pencereyi kapattı ve arkasını döndü. Sonra nefesi kesildi. Artık odada daha fazla ışık olduğu için yan masanın üzerinde açık duran bir kitap gördü. Bu, ölmeden önce okuduğu son kitap olmalıydı.

Source: Past Pedia

Kitabı aldı ve onun sandalyesine oturdu. Kendini gözyaşları içinde buldu. Peter’ı özlemişti. Oda hâlâ onun gibi kokuyordu. Sonra Maggy odanın karanlık tarafında kilitli bir dolap gördü. Maggy anahtarı bulamadı, bu yüzden ağır bir mumluk aldı ve kırılana kadar kilide vurdu.

Eski bir kasa

Dolabın kapağını açtığında kocaman bir kasa olduğunu gördü. Bu Peter’ın sırrı olmalı. Ofisi bu yüzden kilitli tutuyor olmalıydı. Kasa eski ve ağır görünüyordu. Denedi ve altı haneli bir kodu olduğunu fark etti.

Source: Past Pedia

Maggy kasaya girmenin yolunu tahmin etmeye çalıştı. Önemli tarihleri denedi – doğum günleri, yıldönümleri ve Eva’nın doğum günü. Hiçbiri işe yaramadı. Maggy yine çaresiz hissediyordu. Bu kasayı açabilmesinin tek yolu birinin onu kırmasıydı.

Çilingir çağırdı

Bu yüzden bir çilingir tutmaya çalıştı. Çilingir geldiğinde kasayı görünce şaşırmış. “Bu şey 70 yıllık olmalı.” Çilingir tüm kasayı dükkana götürmek zorunda kaldı çünkü Maggy’nin evine getiremeyeceği aletlere ihtiyacı vardı.

Source: Past Pedia

Bu arada Maggy, Peter’ın eşyalarını karıştırarak kodun ne olduğuna dair ipucu olup olmadığını anlamaya çalışıyordu. Çilingir ona kasayı açabileceğinden pek emin olmadığını söylediği için kodu kırması gerekiyordu.

Gerçekleşen bir dilek

Maggy, şifrenin ne olduğuna dair bir ipucu bulma umuduyla Peter’ın masasındaki tüm çekmeceleri karıştırdı. Daha sonra Peter’ın masanın üzerine bıraktığı açık kitabın yanında küçük siyah bir kutu gördü. Kutu önemli bir şey içeriyor olabilir miydi?

Source: Past Pedia

Maggy kutuyu kaldırdı ve şaşırdı – çok hafifti. Kutuyu açtığında, içinde katlanmış bir kağıt parçası vardı. Peter’dan bir mektuptu! Görünüşe göre Peter’dan mektup alma dileği gerçekleşmişti.

Son vedası

Mektup şöyle başlıyordu: “Sevgili karım, eğer bunu okursan, artık seninle birlikte olmayacağım. Bunun olacağını uzun zamandır tahmin ediyordum. Muhtemelen kasayı bulacak ve içinde ne olduğunu merak edeceksin. Şok olacaksın ama umarım bu büyük sır için beni affedebilirsin.”

Source: Past Pedia

Peter daha sonra yazmaya devam etti, “Bunu sizin için zaten olduğundan daha zor hale getirmeyeceğim. Kod 865203. Seni seviyorum, sevgili Mags.” Maggy gözlerinden akan yaşları sildi. Peter ölümünün yaklaştığını görmüş ama onu uyarma zahmetine bile girmemişti. Ama onu gerçekten suçlayamazdı.

Kasayı eve geri götürdü

O kasada ona, kendi karısına bile söyleyemeyeceği kadar önemli olan şey neydi? Artık şifreyi bildiğine göre, kasayı geri alması gerekiyordu. Maggy çilingiri aradı. Neyse ki çilingir henüz kasayı açamamıştı. Bu yüzden, kasayı geri getirmesi için birini göndermek üzere ayarlamalar yaptı.

Source: Past Pedia

Maggy tüm zahmetler için çilingire ödeme yaptı ve kasayı ofise geri getirtti. Maggy, Peter’ın ofisinde kasayla baş başa kaldığında birdenbire çok gergin hissetti. Şifreyi giriyor ve bir tık sesi duyuyor. Maggy topuzu çevirir ve ağır kapı gıcırdayarak açılır.

Hayatı bir yalandı

Kasanın içinde gevşek kâğıtlarla dolu siyah bir cilt vardı. Peter her zaman ketum biriydi. Maggy onun ailesiyle hiç tanışmamıştı bile. Ona ailesini korkunç bir ev yangınında kaybettiğini söylemişti. Maggy onun memleketinin neresi olduğunu bile hatırlamıyordu.

Source: Past Pedia

Dosyayı incelediğinde her şeyin yalan olduğunu anladı. Dosyada ailesi gibi görünen kişilerden gelen çok sayıda mektup ve birkaç aile fotoğrafı vardı. Ailesiyle yıllardır iletişim halinde olduğu ortaya çıktı.

Rahat bir nefes

Maggy’nin kafası karışmıştı. Neden ailesi hakkında yalan söylemek zorundaydı ki? Sonra çoktan sararmış olan eski bir belge gördü. Bu belge Peter’ın doğum belgesiydi. Ama doğum belgesi Amerikan değildi. Birdenbire gerçekte ne olduğunu anladı.

Source: Past Pedia

Peter, Amerika’da daha iyi bir yaşam arayışı için ailesini terk eden yasadışı bir göçmendi. Maggy, Peter’ın bu sırrı neden kendisinden saklamak zorunda olduğunu anlayamadı ama sonunda Peter’ın sırrının korktuğu kadar ağır olmadığını görerek rahatladı.

Aniden Öldüğü Güne Kadar Kocasının Ofisine Girmesine Asla İzin Verilmedi

Maggy elindeki anahtara baktı. Üzerinde çiçek desenleri olan özel yapım güzel bir anahtardı. Bu anahtarı daha önce hiç tutmamıştı. Kocası Peter, bu anahtarı her zaman üzerinde taşır ve boynuna takardı.

Source: Past Pedia

Peter aniden vefat ettiğinde anahtarı Maggy’ye miras kaldı. Anahtar, Maggy’nin girmesine asla izin verilmeyen evdeki özel ofisinin kilidini açıyordu. Bu alan Peter için özel bir sığınaktı ve Maggy sonunda meraklanmaya ve şüphelenmeye başlamasına rağmen bunu asla sorgulamadı.

Evlerini inşa ettiler

Peter ve Maggy evlilik evlerini birlikte inşa ettiler. Evi sıfırdan tasarladılar, böylece kendi zevklerine göre bir eve sahip olacaklardı. Evi tasarlarken Peter bir ofis alanı olması konusunda ısrar etti. Maggy de ofisi kendisinin de kullanabileceğini düşündüğü için kabul etti.

Source: Past Pedia

Ancak taşındıklarında, Peter’ın ofisi onunla paylaşmaya niyeti olmadığı anlaşıldı. Peter kapıya kilit taktı ve ona asla anahtar vermedi. Maggy bunun için onunla kavga etmeye cesaret edemedi. Ne de olsa büyük bir evleri vardı. İşlerini başka bir yerde de yapabilirdi.

Cenaze bitene kadar bekledi

Sonunda Peter’ın özel alanına girme düşüncesi onu biraz korkutmuştu. Peter ofisine karşı çok korumacıydı ve belki de bunun arkasında iyi bir neden vardı. Maggy kapının ardında ne olduğuna hazır olduğundan emin değildi. Bu yüzden kontrol etmek için Peter’ın cenazesinin bitmesini bekledi.

Source: Past Pedia

Maggy, Peter’ın cenaze törenini evlerinde düzenledi. Tüm zaman boyunca Peter’ın tabutunun yanında kaldı. Tek kızları Eva yurtdışında çalışıyordu ve nihayet geldiğinde Maggy ondan cenazeye kadar kalmasını istedi, böylece yalnız yas tutmak zorunda kalmayacaktı.

Tek kızı

Eva hıçkıra hıçkıra ağlıyordu. Evini en son bir yıldan fazla bir süre önce ziyaret etmişti. Pişmanlıklarını dile getirdi ve daha fazla ziyaret etmiş olmayı diledi. Maggy kızını teselli etti ve ona sorun olmadığını söyledi. İçten içe Eva’nın daha sık ziyaret etmesini dilese de, Eva’nın artık kendi hayatı olduğunu anlıyordu.

Source: Past Pedia

Eva ve Maggy birlikte evin içinde yürürken Peter’ın kilitli ofisinin önünden geçtiler. Eva Maggy’ye anahtarı eline geçirip geçirmediğini sordu. Maggy nedense kızına yalan söyledi. “Hayır, sevgilim… Baban ölmeden önce evin içinde bir yere saklamış olmalı ama henüz bulamadım.”

Yalan söylerken yakalandı

Cenaze günü Maggy, Eva’nın kilitli kapının yanında çömelmiş olduğunu görür. Kızı Peter’ın ofisinin kilidini açmaya çalışıyordu. Maggy Eva’ya ofise girmeye çalışmamasını çünkü kilidin yerinden oynamayacağını söyler.

Source: Past Pedia

Eva başını kaldırdığında annesinin boynunda bir şey gördü. Anahtar olabilir miydi? Eva Maggy’ye ofisin anahtarını bulup bulmadığını tekrar sordu ve Maggy hayır dedi. Eva bu kez annesinin ona yalan söylediğini anlamıştı.

Son bir an diliyordu

Ama o odada ne vardı ve Maggy neden bu konuda ona yalan söylüyordu? Eva çaresizce cevaplar arıyordu ama şimdi annesiyle yüzleşmenin zamanı değildi. Birkaç dakika sonra Peter’ı gömmek üzereydiler.

Source: Past Pedia

Çok güzel bir cenaze töreniydi. Ama Maggy birdenbire merhum kocasına karşı öfke duydu. Ama ölümünün bu kadar ani olmasının onun suçu olmadığını biliyordu. Yine de düzgün bir veda edebilmeyi ya da Peter’ın ona bir mektup bırakmasını diledi.

Bilmekten korkuyordu

Maggy, Peter’ın ofisini açıp bu işi halletmesi gerektiğini biliyordu. Ama henüz hazır değildi. Kilitli odada bulacağı her şeyin kocasına bakışını değiştireceğinden korkuyordu. Keşfedeceği şeyin Peter’la paylaştığı anıları mahvetmesini istemiyordu.

Source: Past Pedia

Böylece Maggy beklemeye karar verdi. Ne de olsa, kapının ardında ne olduğunu bilmeden birkaç yıl geçirmişti. Biraz daha bekleyebilirdi. Bir ay geçti ve Maggy Peter’ın ofisi hakkında daha az düşünmeye başladı. Ama bir gün kendini yalnız hissetti ve Peter’la bağlantı kurmasına yardımcı olabilecek bir şey aradı.

Anahtatı kim aldı?

Maggy, Peter’ın ofisinin önünden geçerken evin etrafını araştırıyordu. Eli otomatik olarak boynundaki anahtarı hissetmek için yukarı kalktı ama zincir yerinde yoktu. Anahtarı yatağının başucundaki çekmecenin içine bıraktığını hatırladı, böylece odayı açmaya kalkışmayacaktı.

Source: Past Pedia

Maggy kendi kendine belki de şimdi doğru zaman olduğunu düşündü. Böylece anahtarı almak için üst kattaki yatak odasına çıktı. Ama çekmeceyi açtığında anahtar orada değildi. Biri anahtarı almak için odaya gizlice mi girmişti?

Paranoyak düşünceler

Maggy anahtarı bilmediği için Eva’yı arayamazdı. Yoksa Eva, Maggy’nin yalan söylediğini anladı ve anahtarı kendisi mi aldı? Ya Eva anahtarı bulup aldıysa? Maggy asla Peter’ın ofisini tek başına açamazdı. O anahtara ihtiyacı vardı.

Source: Past Pedia

Maggy paranoyaklaşmaya başlamıştı. Sanki kızına artık güvenemeyeceğini hissediyordu. Maggy başını salladı. Düşünceleri çok saçmaydı. Anahtarı kendisi yanlış yere koymuş olmalıydı. Maggy çekmecenin arkasına bakmaya çalıştı.

Anahtarı geri aldı

Yerde parlak bir şey gördü ama bunun anahtar olup olmadığından emin değildi. Maggy çekmeceyi hareket ettirmek için çabaladı. Anahtardı ama oraya nasıl gelmişti? Maggy bunu kendisinin yapmadığından emindi. Maggy hızla zinciri ve anahtarı aldı ve boynuna taktı.

Source: Past Pedia

Birdenbire artık yalnız hissetmiyordu. Ama bu iyi bir his değildi. Ürkütücüydü – sanki biri onun her hareketini izliyordu. Sonra Maggy evin içinde bir yerlerden gelen sesler duydu.

Zamanı gelmişti

Meraklanan Maggy sesi takip etti. Peter’ın ofisinden geliyor gibiydi. Bunca zaman sonra odanın içinde canlı bir şey mi vardı? Eliyle göğsünün yanındaki anahtarı kavradı. Belki de sonunda kapıyı açma vakti gelmişti. Anahtarı çıkardı ve kilide soktu.

Source: Past Pedia

Maggy’nin kalbi hızla atıyordu ve ellerinin terlediğini hissedebiliyordu. Birkaç saniye sonra nihayet odanın içinde ne olduğunu görebilecekti. Taşındıklarından beri evin bu bölümüne hiç gelmemişti ve neyle karşılaşacağını bilmiyordu.

Sıradan bir ev ofisiydi

Kocasının özel alanının kapılarını ilk kez açtığında gözlerine inanamadı. Odaya baktığında ne hissedeceğini bilemedi. Kesinlikle beklediği gibi değildi.

Source: Past Pedia

Peter’ın ofisi sıradan bir oda gibiydi. Bir çalışma masası, hiç bilmediği kitapların bulunduğu bir kitaplık ve köşede bir şezlong vardı. Perdeler kapalıydı ve daha fazla ışık almak için onları açtı. Ama sonra pencerelerden birinin açık olduğunu fark etti.

Daha fazla gizem

Maggy bunu garip buldu. Pencereyi kapattı ve arkasını döndü. Sonra nefesi kesildi. Artık odada daha fazla ışık olduğu için yan masanın üzerinde açık duran bir kitap gördü. Bu, ölmeden önce okuduğu son kitap olmalıydı.

Source: Past Pedia

Kitabı aldı ve onun sandalyesine oturdu. Kendini gözyaşları içinde buldu. Peter’ı özlemişti. Oda hâlâ onun gibi kokuyordu. Sonra Maggy odanın karanlık tarafında kilitli bir dolap gördü. Maggy anahtarı bulamadı, bu yüzden ağır bir mumluk aldı ve kırılana kadar kilide vurdu.

Eski bir kasa

Dolabın kapağını açtığında kocaman bir kasa olduğunu gördü. Bu Peter’ın sırrı olmalı. Ofisi bu yüzden kilitli tutuyor olmalıydı. Kasa eski ve ağır görünüyordu. Denedi ve altı haneli bir kodu olduğunu fark etti.

Source: Past Pedia

Maggy kasaya girmenin yolunu tahmin etmeye çalıştı. Önemli tarihleri denedi – doğum günleri, yıldönümleri ve Eva’nın doğum günü. Hiçbiri işe yaramadı. Maggy yine çaresiz hissediyordu. Bu kasayı açabilmesinin tek yolu birinin onu kırmasıydı.

Çilingir çağırdı

Bu yüzden bir çilingir tutmaya çalıştı. Çilingir geldiğinde kasayı görünce şaşırmış. “Bu şey 70 yıllık olmalı.” Çilingir tüm kasayı dükkana götürmek zorunda kaldı çünkü Maggy’nin evine getiremeyeceği aletlere ihtiyacı vardı.

Source: Past Pedia

Bu arada Maggy, Peter’ın eşyalarını karıştırarak kodun ne olduğuna dair ipucu olup olmadığını anlamaya çalışıyordu. Çilingir ona kasayı açabileceğinden pek emin olmadığını söylediği için kodu kırması gerekiyordu.

Gerçekleşen bir dilek

Maggy, şifrenin ne olduğuna dair bir ipucu bulma umuduyla Peter’ın masasındaki tüm çekmeceleri karıştırdı. Daha sonra Peter’ın masanın üzerine bıraktığı açık kitabın yanında küçük siyah bir kutu gördü. Kutu önemli bir şey içeriyor olabilir miydi?

Source: Past Pedia

Maggy kutuyu kaldırdı ve şaşırdı – çok hafifti. Kutuyu açtığında, içinde katlanmış bir kağıt parçası vardı. Peter’dan bir mektuptu! Görünüşe göre Peter’dan mektup alma dileği gerçekleşmişti.

Son vedası

Mektup şöyle başlıyordu: “Sevgili karım, eğer bunu okursan, artık seninle birlikte olmayacağım. Bunun olacağını uzun zamandır tahmin ediyordum. Muhtemelen kasayı bulacak ve içinde ne olduğunu merak edeceksin. Şok olacaksın ama umarım bu büyük sır için beni affedebilirsin.”

Source: Past Pedia

Peter daha sonra yazmaya devam etti, “Bunu sizin için zaten olduğundan daha zor hale getirmeyeceğim. Kod 865203. Seni seviyorum, sevgili Mags.” Maggy gözlerinden akan yaşları sildi. Peter ölümünün yaklaştığını görmüş ama onu uyarma zahmetine bile girmemişti. Ama onu gerçekten suçlayamazdı.

Kasayı eve geri götürdü

O kasada ona, kendi karısına bile söyleyemeyeceği kadar önemli olan şey neydi? Artık şifreyi bildiğine göre, kasayı geri alması gerekiyordu. Maggy çilingiri aradı. Neyse ki çilingir henüz kasayı açamamıştı. Bu yüzden, kasayı geri getirmesi için birini göndermek üzere ayarlamalar yaptı.

Source: Past Pedia

Maggy tüm zahmetler için çilingire ödeme yaptı ve kasayı ofise geri getirtti. Maggy, Peter’ın ofisinde kasayla baş başa kaldığında birdenbire çok gergin hissetti. Şifreyi giriyor ve bir tık sesi duyuyor. Maggy topuzu çevirir ve ağır kapı gıcırdayarak açılır.

Hayatı bir yalandı

Kasanın içinde gevşek kâğıtlarla dolu siyah bir cilt vardı. Peter her zaman ketum biriydi. Maggy onun ailesiyle hiç tanışmamıştı bile. Ona ailesini korkunç bir ev yangınında kaybettiğini söylemişti. Maggy onun memleketinin neresi olduğunu bile hatırlamıyordu.

Source: Past Pedia

Dosyayı incelediğinde her şeyin yalan olduğunu anladı. Dosyada ailesi gibi görünen kişilerden gelen çok sayıda mektup ve birkaç aile fotoğrafı vardı. Ailesiyle yıllardır iletişim halinde olduğu ortaya çıktı.

Rahat bir nefes

Maggy’nin kafası karışmıştı. Neden ailesi hakkında yalan söylemek zorundaydı ki? Sonra çoktan sararmış olan eski bir belge gördü. Bu belge Peter’ın doğum belgesiydi. Ama doğum belgesi Amerikan değildi. Birdenbire gerçekte ne olduğunu anladı.

Source: Past Pedia

Peter, Amerika’da daha iyi bir yaşam arayışı için ailesini terk eden yasadışı bir göçmendi. Maggy, Peter’ın bu sırrı neden kendisinden saklamak zorunda olduğunu anlayamadı ama sonunda Peter’ın sırrının korktuğu kadar ağır olmadığını görerek rahatladı.

Köpek, Kanalizasyon Borusunun İçinde Saklı Olanın Gizemini Polisten Önce Çözdü

Stephen King sağ olsun, çoğumuz hala açık bir kanalizasyon gördüğümüzde iki kere bakıyoruz. Neyse ki hiç kimse Pennywise’ı gerçek zamanlı olarak kanalizasyonda saklanırken bulamadı ama bir adam aynı derecede sarsıcı bir şey buldu.

Source: YouTube

Dave köpeğiyle sıradan bir yürüyüşe çıkmışken garip iniltiler duydu. Genç adam yardım etmek için merakla etrafına bakındı ama kimseyi göremedi. Ancak kanalizasyona yaklaşıp içine baktığında koşarak polisi aramaya gitti.

Düzenli Güzergah

Dave bu rotada ilk kez yürümüyordu; köpeğinin de sevdiği bir yerdi. İş yerinde geçirdiği yoğun ve telaşlı bir günün ardından çoğu zaman çok ihtiyaç duyduğu bir rahatlama hissi veren sessiz ve izole konumun değerini biliyordu.

Source: Shutterstock.com/ Cara-Foto

Ancak Dave o gün, bir saatten kısa bir süre içinde polis tarafından gözaltına alınmasına neden olacak bir sürprizle karşılaşacağını bilmiyordu! Ve her şey bir rögara bakan bir Alman çoban köpeğiyle karşılaşmasıyla başladı.

Garip Köpek

Diğer köpek sahipleri patikada yürürken, o hiç refakatçisiz bir köpek görmemişti ve bu Alman Kurdu’nda Dave’e tuhaf gelen bir şeyler vardı. Köpek gergin görünüyordu ve yoğun bir şekilde bir noktaya bakıyordu.

Source: Shutterstock.com / Andrew Angelov

Köpeğin sahiplerinden kaybolmuş olabileceğinden endişelenen genç adam, Alman Kurduna dikkatlice yaklaştı ve bir tasma veya künye aradı. Ne yazık ki, köpeği sahipleriyle yeniden bir araya getirmesine yardımcı olabilecek hiçbir şey bulamadı.

Bir Ses

Aslında, köpeğe daha yakından bakıldığında, bir ev hayvanından çok bir sokak köpeği olduğuna dair işaretler görülüyordu. Ancak tüm bunlara rağmen Dave, bu garip köpeğin davranışları karşısında ilgisini çekmekten ve hatta biraz da korkmaktan kendini alamadı.

Source: Shutterstock.com/ sevenke

Kendi köpeği bu Alman Çoban Köpeği’ne yaklaşmayı reddetti ve Dave tam yoluna devam edip gününe devam etmeye hazırlanırken, belirgin bir inleme sesi duydu! Neyin ya da kimin yardımına ihtiyacı olduğunu görmek için hemen etrafına bakındı!

Kimse Yoktu

Ancak hızlıca baktığında Dave’in sadece, onu gördüğünden beri gözünü bile kırpmamış olan bu garip Alman Çoban Köpeği ile yalnız olduğunu gördü. Köpeğin tek yapmak istediği kanalizasyonun içine bakmaktı.

Source: Shutterstock.com/ Krakenimages.com

Doğal olarak genç adam da içeriye baktı. Köpeğin önemli bir şey fark edip etmediğini görmek için. Ve işte o zaman sesi tekrar duymuş! Bu sefer daha yüksekmiş! Sesin kanalizasyondan geldiği açıktı.

Sorular

Dave, sesten korkmuş gibi görünen köpeğine baktı. Hemen yanına gitti ve onu sakinleştirmeye çalıştı. Ancak genç adam kendini oldukça zor durumda hissetti. Bu sokak köpeğine yardım etmesi için birini çağırmalı mıydı?

Source: Shutterstock.com/ Olha Solodenko

Peki ya kanalizasyonun içinden inleyen ve bağıran her kimse? Ona bir insan sesi gibi gelmişti! Ama kesinlikle o olamazdı? Dave’in zihni binlerce soru ve olasılıkla dolup taşıyordu.

Etraftakiler

Neyse ki, düşüncelere dalmışken, kendisine doğru yürüyen bir grup adamı fark etti ve gördü. Onlara doğru yürüdü ve durumu açıkladı ancak onlar da kendisi gibi meraklı olmak yerine umursamaz bir tavırla Dave’e kendi işine bakmasını ve köpeği rahat bırakmasını söylediler!

Source: Shutterstock.com / sonsart

Grup, Alman Çoban Köpeği’nin yardıma ihtiyacı varmış gibi göründüğü gerçeğini tamamen gözden kaçırdı! Ancak Dave, kabadayı gençlerin bir yabancıya ve daha da yabancı bir köpeğe yardım edecek durumda olmadıklarına karar verdi!

Olay Büyüyor

Kısa bir süre içinde Dave bu işe kendini tamamen kaptırdı ve özellikle de sokak köpeğine yardım etmek için başka kimsenin kazanmadığını gördükten sonra, genç adam neler olduğunu öğrenmeyi kendine görev edindi.

Source: Shutterstock.com/ StacieStauffSmith Photos

Ve bu düşüncesi daha da doğrulanırcasına, giderden gelen ses daha da yüksek ve panik dolu bir hal aldı! Bu, Alman Çoban Köpeği’nin öfkeli bir şekilde oluğa havlamaya başlamasına neden oldu ve köpeği de ona katıldı!

Ekstra Eller

Kargaşa Dave’in işine yaradı. Güzergahı çevreleyen birkaç büyük ev vardı ve iki komşu gelip neler olduğuna bakmaya karar verdi. Dave sakince tüm durumu açıkladı ve köpeğin yakınlarda yaşayan birine ait olup olmadığını sordu.

Source: Shutterstock.com/ ProjectUA

Ne yazık ki komşuların Alman Çoban Köpeği’nin kime ait olduğuna dair hiçbir fikri yoktu ve bakışlarıma bakarak onlar da ya terk edilmiş ya da başıboş olduğu sonucuna vardılar. Ama buna rağmen ona yardım etmek istediler.

İçeride Sıkışmış

Tam bir hayvan barınağını aramaya hazırlanırken, grup garip sesi duydu ve artık Dave’in yardımı olduğuna göre, sonunda birlikte neler olduğunu bulabileceklerini düşündü.

Source: Shutterstock.com/ RattanaNok

Ve neyse ki iki komşu da Alman Çoban Köpeği’nin garip davranışını ve aynı derecede kafa karıştırıcı sesi duydu ve tanık oldu. Onlar da tıpkı Dave gibi, kanalizasyonun içinde birinin sıkışıp sıkışmadığını merak ettiler!

Levye

Dave’in bu gizemi çözmesine yardım etmeye kararlı olan komşulardan biri levye almak için evlerine gitti. İnlemelerden bunun acil bir durum olduğu ve giderin içinde her kim ya da kimler varsa dışarı çıkması gerektiği anlaşılıyordu.

Source: Shutterstock.com / Vadzim Mashkou

Beş dakika içinde, üç adam levyeyi kullanarak çaresizce tahliye kapağını açmaya çalışıyordu. Ancak tüm çabalarına rağmen kapak tamamen paslanmıştı. Bir santim bile hareket etmiyordu!

Yoruldular

Yaklaşık 30 dakika boyunca bunu denedikten sonra üçü de yorulmuştu ve Dave kendi köpeğinin de tüm bu kargaşadan tedirgin olmaya başladığını hissedebiliyordu. Bunun hızlı bir iş olmadığını fark etti.

Source: Shutterstock.com / Yurich20

Çoğu insan bu noktada pes edecekken, Dave daha da kararlı hale geldi. Her zaman bir hayvansever olmuştu ve bu çaresiz köpeği ve kanalizasyona sıkışmış olan kişiyi bırakmaya gönlü el vermiyordu.

Profesyonel Yardım

İtfaiyeyi aramayı düşündü ama Dave onların bu tenha yere gelmelerinin çok uzun süreceğinden endişeliydi. Bunun yerine komşulardan biri bir çekici şirketiyle irtibata geçmelerini tavsiye etti.

Source: Shutterstock.com/ EugeneEdge

Gider kapağını taşımak için gerekli tüm ekipmana sahip olacaklardı ve sadece beş dakika uzaklıkta bir şirket bildiği için buraya çabucak geleceklerdi! Dave bu fikre pek sıcak bakmasa da diğer komşu da aynı fikirdeydi ve şirketi aradılar.

Reddetti

Ancak bunun bir zaman kaybı olduğu ortaya çıktı. Yarım saat bekletildikten ve çekici şirketindeki birkaç kişiye durumu açıkladıktan sonra nihayet bunun mümkün olamayacağı söylendi.

Source: Shutterstock.com / terekhov igor

Çekici şirket, önemli bir ceza almadan ekipmanlarını kamu mülkünde kullanamazdı. Ve gruba itfaiyeciyi aramalarını önerdiler, itfaiyeci onlara uygun şekilde yardımcı olabilirdi.

Yardım Yok

İlk etapta onları aramayı savunan Dave, bu gereksiz gecikmeden rahatsız oldu, ancak neyse ki komşular onun ilk planındaki mantığı görebildiler ve itfaiyeyi aradılar.

Source: Shutterstock.com / Gorodenkoff

Dave’in beklemediği en tuhaf şey ise itfaiyenin çağrıyı polise aktarması ve polisin de tüm hikâyeyi dinledikten sonra derhal yardım için iki araç göndereceğini söylemesiydi.

Polis Geldi

Polis departmanı bu konuyu ciddiye alıyor gibi görünüyordu ve ancak 10 dakika sonra iki polis arabası, bir hayvan barınağı minibüsü ve itfaiye geldi. Yüksek sesli sirenler ve yanıp sönen ışıklarla geldiler ve tüm bunlara rağmen Alman Çoban Köpeği gidere bakmaya devam etti.

Source: Shutterstock.com / Gorgev

Polis durum hakkında bilgilendirilmişti ve hemen Dave ile komşularından kenara çekilmelerini istedi. Ayrıca kanalizasyonun önüne büyük beyaz bir çadır kurdular. İyi hazırlanmış gibi görünüyorlardı.

Yüksek Sesler

Yardım gelince Dave işinin bittiğini düşündü. Yavaşça kendi köpeğine doğru yol almaya başladı ancak iki üniformalı memurun gitmesine izin vermemesi üzerine şaşırdı. Onları çağıranın kendisi olduğunu açıkladı ama sorgulama için kalması istendi.

Source: Shuterstock.com

Dave bunun çok tuhaf olduğunu düşündü ama mesafeli görünmek istemiyordu, bu yüzden itaat etmeye karar verdi. Kanalizasyonun etrafındaki çadır yüzünden neler olduğunu göremiyordu ama genç adam ağır makinelerin sesini duyuyordu.

Havlama

Bu bir süre devam etti ve Dave polis ve itfaiyenin aşağıya bir arama ekibi gönderebilmek için kanalı genişletmeye çalıştığını düşündü, ancak aniden tüm kargaşa durdu.

Source: Shutterstock.com / Michael Derrer Fuchs

Bunu Alman Çoban Köpeği’nin düzensiz havlamaları izledi. Köpek korunması için iklim kontrollü bir minibüse alınmıştı ama uzaktan bile olsa bir şeyler olduğunun farkındaydı. Dave köpeğin endişeyle havladığını ve minibüsün kapısını tırmaladığını duyabiliyordu.

Son

Dave bu sega’nın nihayet sona erdiğini düşünmüştü ama yanılmıştı. Kanalizasyondan neyin çıkarıldığını göremeden etrafı polis memurları tarafından sarıldı! Genç adama tuhaf sorular yöneltmeye başladılar ve polisi aramadan önce nerede olduğunu sordular. Elbette Dave’in saklayacak bir şeyi yoktu ama kendisine yapılan muameleden biraz rahatsız olmuştu.

Source: Shutterstock.com / Ben GIngell

Sanki polis Dave’in bir şekilde bu işin içinde olduğunu düşünüyordu. Ve büyük bir şaşkınlık içinde, kendisiyle birlikte karakola gelmesi istendi. Daha fazla sorgulama için genç adam onları takip etmekten başka çaresi olmadığını hissetti. Karakolda polis ona daha da kötü davranmaya başladı.

Sorgulandı

Dave’i köpeğinden ayırdılar ve soruları ona doğru fırlatmaya başladılar ama Dave artık sinirlenmeye başlamıştı. Sonunda onlara, kanalizasyonda buldukları her neyse ya da her kimse onunla bir ilgisi olmadığını açıkça söyledi. Tek yaptığı yardım istemekti, bu yüzden Polis ona şüpheli muamelesi yapmak yerine teşekkür etmeliydi.

Source: YouTube

Ses tonundaki bu değişiklikle birlikte Dave’e nihayet tüm hikâye anlatıldı. İtfaiye, kasıtlı olarak kanalizasyona atılmış bir yavru köpek bulmuştu. Elbette bu bir hayvan istismarıydı ve polisin bunun arkasında kim varsa bulması gerekiyordu.

Serbest bırakıldı

Ne yazık ki bu güzergâhta daha önce de birkaç kez böyle bir olay yaşanmıştı, bu yüzden polis daha da tetikteydi. Yol çevresindeki güvenlik kameralarını incelemişler ve Dave’in fiziksel özelliklerine uyan bir adamı eylemin sorumlusu olarak tespit etmişlerdi.

Source: Shutterstock.com / Rita_Kochmarjova

Ve Dave’in iddia ettiği kişi olduğundan, hayvan istismarcısı olmadığından emin olmak istiyorlardı. Sonunda genç adam durumu anladı. Sakince nerede olduğunu açıkladı ve her şey doğrulandıktan sonra Dave serbest bırakıldı. Dave’e büyük minnet duyuldu çünkü o olmasaydı yavru köpekler hayatta kalamayacaktı.

Bu hikaye eğlence için yaratılmış bir kurgu eseridir. Karakterler ve olaylar yazarın hayal gücünün ürünüdür. Gösterilen resimler sadece örnekleme amacıyla kullanılmıştır.

Köpek, Kanalizasyon Borusunun İçinde Saklı Olanın Gizemini Polisten Önce Çözdü

Stephen King sağ olsun, çoğumuz hala açık bir kanalizasyon gördüğümüzde iki kere bakıyoruz. Neyse ki hiç kimse Pennywise’ı gerçek zamanlı olarak kanalizasyonda saklanırken bulamadı ama bir adam aynı derecede sarsıcı bir şey buldu.

Source: YouTube

Dave köpeğiyle sıradan bir yürüyüşe çıkmışken garip iniltiler duydu. Genç adam yardım etmek için merakla etrafına bakındı ama kimseyi göremedi. Ancak kanalizasyona yaklaşıp içine baktığında koşarak polisi aramaya gitti.

Düzenli Güzergah

Dave bu rotada ilk kez yürümüyordu; köpeğinin de sevdiği bir yerdi. İş yerinde geçirdiği yoğun ve telaşlı bir günün ardından çoğu zaman çok ihtiyaç duyduğu bir rahatlama hissi veren sessiz ve izole konumun değerini biliyordu.

Source: Shutterstock.com/ Cara-Foto

Ancak Dave o gün, bir saatten kısa bir süre içinde polis tarafından gözaltına alınmasına neden olacak bir sürprizle karşılaşacağını bilmiyordu! Ve her şey bir rögara bakan bir Alman çoban köpeğiyle karşılaşmasıyla başladı.

Garip Köpek

Diğer köpek sahipleri patikada yürürken, o hiç refakatçisiz bir köpek görmemişti ve bu Alman Kurdu’nda Dave’e tuhaf gelen bir şeyler vardı. Köpek gergin görünüyordu ve yoğun bir şekilde bir noktaya bakıyordu.

Source: Shutterstock.com / Andrew Angelov

Köpeğin sahiplerinden kaybolmuş olabileceğinden endişelenen genç adam, Alman Kurduna dikkatlice yaklaştı ve bir tasma veya künye aradı. Ne yazık ki, köpeği sahipleriyle yeniden bir araya getirmesine yardımcı olabilecek hiçbir şey bulamadı.

Bir Ses

Aslında, köpeğe daha yakından bakıldığında, bir ev hayvanından çok bir sokak köpeği olduğuna dair işaretler görülüyordu. Ancak tüm bunlara rağmen Dave, bu garip köpeğin davranışları karşısında ilgisini çekmekten ve hatta biraz da korkmaktan kendini alamadı.

Source: Shutterstock.com/ sevenke

Kendi köpeği bu Alman Çoban Köpeği’ne yaklaşmayı reddetti ve Dave tam yoluna devam edip gününe devam etmeye hazırlanırken, belirgin bir inleme sesi duydu! Neyin ya da kimin yardımına ihtiyacı olduğunu görmek için hemen etrafına bakındı!

Kimse Yoktu

Ancak hızlıca baktığında Dave’in sadece, onu gördüğünden beri gözünü bile kırpmamış olan bu garip Alman Çoban Köpeği ile yalnız olduğunu gördü. Köpeğin tek yapmak istediği kanalizasyonun içine bakmaktı.

Source: Shutterstock.com/ Krakenimages.com

Doğal olarak genç adam da içeriye baktı. Köpeğin önemli bir şey fark edip etmediğini görmek için. Ve işte o zaman sesi tekrar duymuş! Bu sefer daha yüksekmiş! Sesin kanalizasyondan geldiği açıktı.

Sorular

Dave, sesten korkmuş gibi görünen köpeğine baktı. Hemen yanına gitti ve onu sakinleştirmeye çalıştı. Ancak genç adam kendini oldukça zor durumda hissetti. Bu sokak köpeğine yardım etmesi için birini çağırmalı mıydı?

Source: Shutterstock.com/ Olha Solodenko

Peki ya kanalizasyonun içinden inleyen ve bağıran her kimse? Ona bir insan sesi gibi gelmişti! Ama kesinlikle o olamazdı? Dave’in zihni binlerce soru ve olasılıkla dolup taşıyordu.

Etraftakiler

Neyse ki, düşüncelere dalmışken, kendisine doğru yürüyen bir grup adamı fark etti ve gördü. Onlara doğru yürüdü ve durumu açıkladı ancak onlar da kendisi gibi meraklı olmak yerine umursamaz bir tavırla Dave’e kendi işine bakmasını ve köpeği rahat bırakmasını söylediler!

Source: Shutterstock.com / sonsart

Grup, Alman Çoban Köpeği’nin yardıma ihtiyacı varmış gibi göründüğü gerçeğini tamamen gözden kaçırdı! Ancak Dave, kabadayı gençlerin bir yabancıya ve daha da yabancı bir köpeğe yardım edecek durumda olmadıklarına karar verdi!

Olay Büyüyor

Kısa bir süre içinde Dave bu işe kendini tamamen kaptırdı ve özellikle de sokak köpeğine yardım etmek için başka kimsenin kazanmadığını gördükten sonra, genç adam neler olduğunu öğrenmeyi kendine görev edindi.

Source: Shutterstock.com/ StacieStauffSmith Photos

Ve bu düşüncesi daha da doğrulanırcasına, giderden gelen ses daha da yüksek ve panik dolu bir hal aldı! Bu, Alman Çoban Köpeği’nin öfkeli bir şekilde oluğa havlamaya başlamasına neden oldu ve köpeği de ona katıldı!

Ekstra Eller

Kargaşa Dave’in işine yaradı. Güzergahı çevreleyen birkaç büyük ev vardı ve iki komşu gelip neler olduğuna bakmaya karar verdi. Dave sakince tüm durumu açıkladı ve köpeğin yakınlarda yaşayan birine ait olup olmadığını sordu.

Source: Shutterstock.com/ ProjectUA

Ne yazık ki komşuların Alman Çoban Köpeği’nin kime ait olduğuna dair hiçbir fikri yoktu ve bakışlarıma bakarak onlar da ya terk edilmiş ya da başıboş olduğu sonucuna vardılar. Ama buna rağmen ona yardım etmek istediler.

İçeride Sıkışmış

Tam bir hayvan barınağını aramaya hazırlanırken, grup garip sesi duydu ve artık Dave’in yardımı olduğuna göre, sonunda birlikte neler olduğunu bulabileceklerini düşündü.

Source: Shutterstock.com/ RattanaNok

Ve neyse ki iki komşu da Alman Çoban Köpeği’nin garip davranışını ve aynı derecede kafa karıştırıcı sesi duydu ve tanık oldu. Onlar da tıpkı Dave gibi, kanalizasyonun içinde birinin sıkışıp sıkışmadığını merak ettiler!

Levye

Dave’in bu gizemi çözmesine yardım etmeye kararlı olan komşulardan biri levye almak için evlerine gitti. İnlemelerden bunun acil bir durum olduğu ve giderin içinde her kim ya da kimler varsa dışarı çıkması gerektiği anlaşılıyordu.

Source: Shutterstock.com / Vadzim Mashkou

Beş dakika içinde, üç adam levyeyi kullanarak çaresizce tahliye kapağını açmaya çalışıyordu. Ancak tüm çabalarına rağmen kapak tamamen paslanmıştı. Bir santim bile hareket etmiyordu!

Yoruldular

Yaklaşık 30 dakika boyunca bunu denedikten sonra üçü de yorulmuştu ve Dave kendi köpeğinin de tüm bu kargaşadan tedirgin olmaya başladığını hissedebiliyordu. Bunun hızlı bir iş olmadığını fark etti.

Source: Shutterstock.com / Yurich20

Çoğu insan bu noktada pes edecekken, Dave daha da kararlı hale geldi. Her zaman bir hayvansever olmuştu ve bu çaresiz köpeği ve kanalizasyona sıkışmış olan kişiyi bırakmaya gönlü el vermiyordu.

Profesyonel Yardım

İtfaiyeyi aramayı düşündü ama Dave onların bu tenha yere gelmelerinin çok uzun süreceğinden endişeliydi. Bunun yerine komşulardan biri bir çekici şirketiyle irtibata geçmelerini tavsiye etti.

Source: Shutterstock.com/ EugeneEdge

Gider kapağını taşımak için gerekli tüm ekipmana sahip olacaklardı ve sadece beş dakika uzaklıkta bir şirket bildiği için buraya çabucak geleceklerdi! Dave bu fikre pek sıcak bakmasa da diğer komşu da aynı fikirdeydi ve şirketi aradılar.

Reddetti

Ancak bunun bir zaman kaybı olduğu ortaya çıktı. Yarım saat bekletildikten ve çekici şirketindeki birkaç kişiye durumu açıkladıktan sonra nihayet bunun mümkün olamayacağı söylendi.

Source: Shutterstock.com / terekhov igor

Çekici şirket, önemli bir ceza almadan ekipmanlarını kamu mülkünde kullanamazdı. Ve gruba itfaiyeciyi aramalarını önerdiler, itfaiyeci onlara uygun şekilde yardımcı olabilirdi.

Yardım Yok

İlk etapta onları aramayı savunan Dave, bu gereksiz gecikmeden rahatsız oldu, ancak neyse ki komşular onun ilk planındaki mantığı görebildiler ve itfaiyeyi aradılar.

Source: Shutterstock.com / Gorodenkoff

Dave’in beklemediği en tuhaf şey ise itfaiyenin çağrıyı polise aktarması ve polisin de tüm hikâyeyi dinledikten sonra derhal yardım için iki araç göndereceğini söylemesiydi.

Polis Geldi

Polis departmanı bu konuyu ciddiye alıyor gibi görünüyordu ve ancak 10 dakika sonra iki polis arabası, bir hayvan barınağı minibüsü ve itfaiye geldi. Yüksek sesli sirenler ve yanıp sönen ışıklarla geldiler ve tüm bunlara rağmen Alman Çoban Köpeği gidere bakmaya devam etti.

Source: Shutterstock.com / Gorgev

Polis durum hakkında bilgilendirilmişti ve hemen Dave ile komşularından kenara çekilmelerini istedi. Ayrıca kanalizasyonun önüne büyük beyaz bir çadır kurdular. İyi hazırlanmış gibi görünüyorlardı.

Yüksek Sesler

Yardım gelince Dave işinin bittiğini düşündü. Yavaşça kendi köpeğine doğru yol almaya başladı ancak iki üniformalı memurun gitmesine izin vermemesi üzerine şaşırdı. Onları çağıranın kendisi olduğunu açıkladı ama sorgulama için kalması istendi.

Source: Shuterstock.com

Dave bunun çok tuhaf olduğunu düşündü ama mesafeli görünmek istemiyordu, bu yüzden itaat etmeye karar verdi. Kanalizasyonun etrafındaki çadır yüzünden neler olduğunu göremiyordu ama genç adam ağır makinelerin sesini duyuyordu.

Havlama

Bu bir süre devam etti ve Dave polis ve itfaiyenin aşağıya bir arama ekibi gönderebilmek için kanalı genişletmeye çalıştığını düşündü, ancak aniden tüm kargaşa durdu.

Source: Shutterstock.com / Michael Derrer Fuchs

Bunu Alman Çoban Köpeği’nin düzensiz havlamaları izledi. Köpek korunması için iklim kontrollü bir minibüse alınmıştı ama uzaktan bile olsa bir şeyler olduğunun farkındaydı. Dave köpeğin endişeyle havladığını ve minibüsün kapısını tırmaladığını duyabiliyordu.

Son

Dave bu sega’nın nihayet sona erdiğini düşünmüştü ama yanılmıştı. Kanalizasyondan neyin çıkarıldığını göremeden etrafı polis memurları tarafından sarıldı! Genç adama tuhaf sorular yöneltmeye başladılar ve polisi aramadan önce nerede olduğunu sordular. Elbette Dave’in saklayacak bir şeyi yoktu ama kendisine yapılan muameleden biraz rahatsız olmuştu.

Source: Shutterstock.com / Ben GIngell

Sanki polis Dave’in bir şekilde bu işin içinde olduğunu düşünüyordu. Ve büyük bir şaşkınlık içinde, kendisiyle birlikte karakola gelmesi istendi. Daha fazla sorgulama için genç adam onları takip etmekten başka çaresi olmadığını hissetti. Karakolda polis ona daha da kötü davranmaya başladı.

Sorgulandı

Dave’i köpeğinden ayırdılar ve soruları ona doğru fırlatmaya başladılar ama Dave artık sinirlenmeye başlamıştı. Sonunda onlara, kanalizasyonda buldukları her neyse ya da her kimse onunla bir ilgisi olmadığını açıkça söyledi. Tek yaptığı yardım istemekti, bu yüzden Polis ona şüpheli muamelesi yapmak yerine teşekkür etmeliydi.

Source: YouTube

Ses tonundaki bu değişiklikle birlikte Dave’e nihayet tüm hikâye anlatıldı. İtfaiye, kasıtlı olarak kanalizasyona atılmış bir yavru köpek bulmuştu. Elbette bu bir hayvan istismarıydı ve polisin bunun arkasında kim varsa bulması gerekiyordu.

Serbest bırakıldı

Ne yazık ki bu güzergâhta daha önce de birkaç kez böyle bir olay yaşanmıştı, bu yüzden polis daha da tetikteydi. Yol çevresindeki güvenlik kameralarını incelemişler ve Dave’in fiziksel özelliklerine uyan bir adamı eylemin sorumlusu olarak tespit etmişlerdi.

Source: Shutterstock.com / Rita_Kochmarjova

Ve Dave’in iddia ettiği kişi olduğundan, hayvan istismarcısı olmadığından emin olmak istiyorlardı. Sonunda genç adam durumu anladı. Sakince nerede olduğunu açıkladı ve her şey doğrulandıktan sonra Dave serbest bırakıldı. Dave’e büyük minnet duyuldu çünkü o olmasaydı yavru köpekler hayatta kalamayacaktı.

Bu hikaye eğlence için yaratılmış bir kurgu eseridir. Karakterler ve olaylar yazarın hayal gücünün ürünüdür. Gösterilen resimler sadece örnekleme amacıyla kullanılmıştır.

İşyerinde Refahı Artırmak İçin En İyi Fikirler ve Etkinlikler

Her kuruluşun bir tür psikolojik sorun yaşayan bazı çalışanları vardır. Ancak etkili stratejiler ve girişimler, çalışanları psikolojik sorunları olan iş arkadaşlarını desteklemeleri konusunda etkileyebilir. Güvenli ve teşvik edici bir işyeri, işyeri refahını hızlandırabilir.

İşyerinde farkındalık

İşyerindeki stres üretkenliğinizi azaltabilir. Çalışanların hem zihinsel hem de fiziksel sağlık sorunlarının önde gelen nedenlerinden biridir. Bu nedenle, işyerinde farkındalık pratiği yapmak çok önemlidir. İşyerinde belirli bir zamanda işe biraz ara verebilirsiniz. Bu zamanı sevdiğiniz işi yaparak zihninizi tazelemeye ayırın. Bazen işyeri meditasyonları iş stresiyle mücadele etmenize yardımcı olabilir. Bu uygulama aynı zamanda mesleki tatmin düzeyinizi de artıracaktır.

Credit: entrepreneurcaribbean
Davranış değişikliği

Bazen günlük alışkanlıklarımız bizim için bir yük haline gelir. Rutin, düzenli bir yaşam tarzı için faydalıdır. İşyerinizde de önemli olduğuna şüphe yok. Ancak iş hayatınızı monoton hale getirebilir. Bazen fiziksel ve zihinsel sağlığınızı iyileştirmek için rutininizde bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir. Eski düşüncelerinizi gözden geçirmeye ve yeni görüşler keşfetmeye çalışın. Aynı görevi farklı şekilde yapabilirsiniz. Yeni alışkanlıklar ve olumlu davranışlar edinerek kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Credit: biz30
Damgalanmanın farkına varmak

Ruh sağlığı damgalaması, mevcut sorun hakkında açılmanın önündeki en büyük engeldir. Bu durum iş yerimizde de geçerlidir. Birçoğumuz ruh sağlığı sorunlarımızı çözmek için konuşmak ve gerekli desteği almak konusunda rahat değiliz. Sonuç olarak, işyerinde yaşadığımız stres ve depresyon daha iyi performans göstermemizi engelliyor. Bu durumda, kuruluşlar çalışanları herhangi bir akıl hastalığını ortaya çıkarmaları için teşvik etmelidir. Çalışanları ruhsal hastalıkları tartışmaya teşvik ederek kuruluşlar ruh sağlığı damgalamasını ortadan kaldırabilir.

Credit: jll

Kariyeriniz İçin LinkedIn Kullanmanın Faydaları

LinkedIn’in iş arayanlar için birçok faydası vardır. Sadece ücretsiz olmakla kalmaz, aynı zamanda farklı şirketlerdeki kilit oyuncuları bulmanızı sağlar. Ayrıca uzmanlık alanınızda uzman olduğunuzu gösteren makaleler de yayınlayabilirsiniz. Buna ek olarak, bağlantılarınız ipuçları, haberler ve güncellemeler paylaşabilir. Bu gönderileri okuyabilir ve diğer işletmelerin nasıl ilerlediğini öğrenebilirsiniz. Ayrıca, ilgi alanlarınızı paylaşan kişilerle bağlantı kurabilirsiniz.

LinkedIn’in kapsamlı bir iş panosu vardır. Bu platformda kolayca iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca konuma veya anahtar kelimelere göre de arama yapabilirsiniz. Uygun bir pozisyon açılır açılmaz haberdar olmak için iş uyarıları ayarlayabilirsiniz. Öğrenciyseniz veya yeni mezunsanız, yeni fırsatlar hakkında bildirimler için kaydolabilirsiniz. Ayrıca LinkedIn’deki favori kişilerinizi takip edebilir ve onların çalışmaları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

LinkedIn’i ağınızı oluşturmak için kullanmak önemlidir, ancak sizinle aynı alanda halihazırda çalışanlar için de yararlıdır. Sosyal medya platformundaki bağlantılarınız aracılığıyla deneyimlerinizi paylaşabilir ve yeni fırsatlar bulabilirsiniz. Buna ek olarak, sıradan sohbetler bile iş tekliflerine yol açabilir. Ağ kurmak kesin bir bilim olmasa da, insan bağlantıları günümüz dünyasında hala değerlidir. LinkedIn ile, sektörünüzde olabilecek insanlardan oluşan geniş bir ağdan yararlanabilirsiniz.

Son olarak, LinkedIn sağlam bir iş panosu sağlar. Kaydolduktan sonra, iş arayabilir ve doğrudan platform üzerinden başvurabilirsiniz. Belirli bir rol arıyorsanız, aramanızı şirketin web sitesine veya anahtar kelimelere göre daraltabilirsiniz. Ardından, ilgi alanlarınıza göre iş uyarıları ayarlayabilir ve yeni fırsatlardan e-posta ile haberdar olabilirsiniz.

LinkedIn’i kariyeriniz için kullanmak, ağınızı genişletmek için harika bir fırsattır. Bir profil oluşturarak ve başkalarıyla bağlantı kurarak görünürlük ve potansiyel işverenler kazanabilirsiniz. LinkedIn’deki gruplara katılmak ücretsizdir ve kişilerinizi ağınıza ekleyerek ağınızı genişletebilir ve yeni bağlantılar kurabilirsiniz. LinkedIn’i kariyeriniz için kullanmanın avantajı açıktır: birlikte çalışmak istediğiniz kişilerle bağlantı kurmanızı sağlar.

Mülakatçıları araştırmak için LinkedIn’i kullanabilirsiniz. LinkedIn’i kullanarak, belirli bir ismi arayabilir veya ek bilgi almak için bir resme tıklayabilirsiniz. Bu, görüşmeciyi mesleki bilginizle etkilemenize yardımcı olabilir. Ayrıca, sonuçları deneyim ve işlevlere göre filtreleyebilirsiniz. LinkedIn’de şirketleri takip ederek sektörünüzle ilgili işleri de bulabilirsiniz. Uzmanlık alanınızdaki yeni fırsatlar hakkında e-posta yoluyla güncellemeler alacaksınız.

Advertisement
Advertisement