Nie jest niczym nadzwyczajnym, że w ciągu ostatnich kilku lat ceny domów wzrosły. Wiele czynników sprawiło, że sytuacja zeszła tutaj na dalszy plan. Jednak sprzedający domy są w korzystnej sytuacji. Powodów, dla których domy są opłacalne w sprzedaży jest wiele.

 

Źródło: opendoor

 

Stopy procentowe kredytów hipotecznych są niskie

Oprocentowanie kredytów hipotecznych jest najniższe w historii współczesnej. Według raportu finansowego, średnia stopa procentowa zmieniła się najbardziej w ciągu ostatnich 30 lat. Oznacza to, że ludzie będą bardziej zdolni do wzięcia kredytów na domy, aby kupić nowe lokum. Wielu właścicieli domów myśli o modernizacji , ponieważ łatwiej jest brać kredyty hipoteczne na dom. Ponadto, kapitał własny wzrósł znacznie w ciągu ostatnich kilku lat. Jest to również dobry znak dla sprzedających.

 

Źródło: croatia-property

 

Mniejsza konkurencja

Sprzedający domy wchodzą na rynek, na którym konkurencja jest zdecydowanie za mała. Z powodu ścisłego lockdownu na całym świecie, wielu inwestorów nie było w stanie budować nowych domów, aby pomieścić ludzi. Ale popyt na domy nie zmniejszył się od tego czasu. Ponieważ nie ma wystarczającej liczby domów, ludzie, którzy będą oferować nieruchomości na sprzedaż, będą mogli sprzedawać domy w dobrej cenie. Jest to bezpośrednio związane z wysokim popytem na domy, ale niższą podażą.

Źródło: bproperty

 

Sprawne przetwarzanie danych

Proces sprzedaży domu jest zazwyczaj bardzo żmudny i czasochłonny. Szczególnie, gdy ludzie rozglądają się, może to zająć trochę czasu. Ponieważ jest mniej domów do wyboru z powodu niedoboru nieruchomości na rynku, kupującym zajmuje mniej czasu, aby wybrać odpowiedni dom. Często kupujący są gotowi sami przeprowadzić skomplikowane formalności, aby ułatwić proces.