Reklamy kryptowaluty Floki Inu są przedmiotem śledztwa

1127

Reklama kryptowalut Floki Inu umieszczona w transporcie publicznym w Londynie jest teraz przedmiotem dochodzenia. Advertising Standards Authority (ASA) zbada, czy reklamy łamią zasady, czy nie.

Źródło: theguardian

Floki Inu to imię psa szefa Tesli Elona Muska. Pojawiła się w pociągach metra i autobusach. Brytyjski urząd ds. reklamy ASA powiedział, że „przegląda szeroki korpus reklam w tym sektorze”. Powiedzieli również, że „reklamy te zawierają również wyraźne zastrzeżenie podkreślające zmienność kryptowalut”.

Źródło: coincu

Wydaje się, że reklama próbuje dotrzymać kroku wzrostowi kryptowaluty Dogecoin. Dogecoin wystartował jako satyryczny żart, który ma teoretyczną wartość całkowitą mierzoną w miliardach dolarów. Chociaż na jego stronie internetowej znajdują się ograniczone szczegóły, Floki Inu pracował zza projektu.

Firma Floki Inu powiedziała: „Nasza decyzja, aby nie wyróżniać członków zespołu na naszej stronie internetowej, jest celowa: aby było jasne, że Floki to kryptowaluta ludzi i ruch skoncentrowany na nich.”

Powiedzieli również, że „Zespół Floki nie jest całkowicie anonimowy, jak się twierdzi, ale niektórzy z naszych członków zespołu wybrali tymczasową anonimowość, ponieważ nie chcą rozpraszania uwagi ze względów bezpieczeństwa.”

Wcześniej ASA zakazała reklamy dla giełdy kryptowalutowej Luno. Organ ASA powiedział: „Będziemy oceniać, czy te reklamy łamią nasze zasady i wykorzystywać nasze ustalenia do informowania o naszych regulacjach w tym obszarze, w tym o wszelkich dalszych działaniach egzekucyjnych.”

 

Źródło: bitcoin

Powiedział również, że „muszą unikać żargonu, który nie jest łatwo zrozumiały dla ich odbiorców lub wykorzystania ich braku doświadczenia, a także muszą odpowiednio oznaczyć ryzyko, zauważając, że wartość inwestycji jest zmienna i może iść zarówno w dół, jak i w górę”.