Co należy rozważyć podczas zmiany pracy na freelancing?

787

Zmiana charakteru pracy na freelancera z pełnoetatowego pracownika jest wyzwaniem, ponieważ kariera freelancera to inny sposób postępowania. Kiedy pracujesz jako wolny strzelec, musisz zaplanować swoją codzienną rutynę pracy. Nie będzie przełożonego, który Cię pokieruje. Nie musisz zobowiązywać się do żadnych godzin pracy i nosić formalnych ubrań. To bardziej elastyczny sposób pracy dla swoich klientów. W rzeczywistości jest to zupełnie inne doświadczenie niż regularne życie zawodowe.

Źródło: n26.com

Musisz ocenić plusy i minusy swojej obecnej sytuacji. Ważne jest również, aby określić wszystkie korzyści, które stracisz. Zastanów się, jakie korzyści i dochody możesz uzyskać, wykonując pracę jako freelancer. Jeśli koszt jest większy niż korzyści, to przemyśl to ponownie. Podczas rozpatrywania wszystkich tych kwestii, priorytetowo potraktuj rozważania dotyczące wynagrodzenia.

Źródło: moneycrashers.com

Musisz również porównać inne koszta, takie jak ubezpieczenie zdrowotne, fundusze emerytalne, płatny urlop. Ponieważ kiedy pracujesz jako freelancer, możesz nie być w stanie skorzystać z tych świadczeń. Jeśli jesteś pewien, że jesteś w stanie zarobić wystarczająco dużo pieniędzy, aby zaplanować wszystkie te świadczenia samodzielnie, to warto rozważyć pracę jako freelancer. Musisz również pamiętać, że podczas pracy jako wolny strzelec, czasami możesz nie mieć żadnych zleceń lub możesz być bez pracy przez pewien czas. Na wszystkie te sytuacje musisz być przygotowany.

Źródło: hrmanagementapp.com

Specyfika zwykłej pracy i freelancera są różne. Bardzo ważne jest więc, aby być przygotowanym na nieuniknione dostosowanie psychiczne. Powinieneś mieć bardzo jasne wyobrażenie o tym, jakiego kompromisu zamierzasz dokonać. Bycie swoim szefem to nie tylko większa swoboda, ale także zwiększenie obowiązków. Otrzymasz ogromną przestrzeń elastyczności, aby pracować z dowolnego miejsca. Ale również musisz wiedzieć, jak zarządzać swoim czasem i pieniędzmi.