Nowe wewnętrzne badania wykazały „dość negatywny” wpływ Instagrama na jego młodszych użytkowników

865

Nowe badania przeprowadzone przez Facebooka sugerują, że Instagram ma dosyć niekorzystny wpływ na zdrowie psychiczne młodszych użytkowników. Jednak przedstawiciele Facebooka nie chcieli się tym podzielić z opinią publiczną. Ale The Wall Street Journal niedawno uzyskał dostęp do tych szczegółowych badań.

Źródło: wttspod.com

Raport z badań pojawia się w momencie, gdy Facebook planuje uruchomić wersję Instagrama przeznaczoną specjalnie dla dzieci. Wewnętrzny, holistyczny raport z badań przedstawił ponury obraz szkodliwych skutków Instagrama. Zwrócono uwagę na skutki korzystania z aplikacji takiej jak Instagram dla młodszych użytkowników, zwłaszcza nastoletnich dziewcząt.

Źródło: timesofindia.com

Różne media społecznościowe lub platformy wymiany zdjęć, takie jak Instagram, stanowią potężne forum, które zachęca do „porównań społecznych”. Na tych platformach ludzie, zwłaszcza nastolatki, zaczynają oceniać swoją wartość, atrakcyjność. Zazwyczaj oceniają swój sukces na podstawie porównań z innymi.

Nastoletnie dziewczęta są często zasypywane zdjęciami wyidealizowanych ciał na Instagramie oraz treściami na stronie „Eksploruj” aplikacji. To często szkodzi zdrowiu psychicznemu tych użytkowników. Jak to ujęto na jednym ze slajdów z wewnętrznej prezentacji Facebooka: „Pogarszamy problemy z wizerunkiem ciała u jednej na trzy nastoletnie dziewczyny”.

Źródło: reuters.com

Co więcej, wewnętrzne badania Facebooka ujawniły również pewne interesujące efekty działania Instagrama na młodszych użytkowników. Zgodnie z wypowiedzią nastolatków, korzystanie z Instagrama może zwiększyć wskaźnik lęków i depresji. Nastolatki wspomniały również, że czują się „uzależnione” od Instagrama i chciałyby sprawdzać go rzadziej.