Po naciskach ze strony organów regulacyjnych, Binance zwiększa nacisk na zapobieganie praniu brudnych pieniędzy

846

Największa na świecie platforma wymiany kryptowalut znajduje się pod presją organów regulacyjnych z całego świata. Wiele krajów obawia się, że kryptowaluty mogą być wykorzystywane do prania brudnych pieniędzy. W tej sytuacji Binance postanowiło przeprowadzić prześwietlanie klientów, aby móc podjąć działania przeciwko procederowi prania brudnych pieniędzy.

Źródło: fool.com

Ryzyko związane z tym procederem w związku z wymianą kryptowalut jest głównym powodem do niepokoju dla organów regulacyjnych na całym świecie. Nawet holenderski bank centralny stwierdził, że działalność Binance nie jest zgodna z jego przepisami dotyczącymi przeciwdziałania tego przestępstwa i finansowaniu terroryzmu.

Źródło: cnet.com

W tej sytuacji Binance postanowiło ograniczyć swoją ofertę produktów. W tej chwili oferuje handel lewarowany i tokeny powiązane z akcjami. Stwierdzili również, że chcą poprawić relacje z organami regulacyjnymi. Zapewniają, że użytkownicy muszą przejść przez proces weryfikacji tożsamości oparty na dokumentach, aby uzyskać dostęp do produktów i usług.

Źródło: bitcoin.com

Binance powiedział w oświadczeniu: „Do tej pory sprawdzanie tożsamości na podstawie dokumentów w Binance było wymagane tylko dla użytkowników, którzy chcieli mieć wyższe limity na handel. Teraz użytkownicy będą musieli przesłać dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport, aby potwierdzić swoją tożsamość.” Później dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao zatweetował, że „czyny mówią głośniej niż słowa”.