Nowa sztuczka cyberprzestępców, aby uniknąć schwytania

832

W świecie cyberprzestrzeni trwa walka między przestępcami a władzami. Kilku cyberprzestępców zostało złapanych w ciągu ostatnich kilku lat. Dzięki wielu nowym technikom mogą oni śledzić swoje fundusze wokół blockchainu kryptowalutowego. Zaawansowane technologie są w stanie sprawdzić wszystkie publiczne transakcje między portfelami. Jednak anonimowa natura kryptowalut zwiększa ryzyko wpadnięcia w pułapkę.

Źródło: krazytech.com

Ostatnio cyberprzestępcy wykorzystują nową, podstępną sztuczkę, aby „wyczyścić” swoje cyfrowe ślady. W darknecie pojawiła się nowa usługa, która oferuje przestępcom sposób na uniknięcie jakiegokolwiek oznaczenia online.

Źródło: knowledge.insead.edu

Główny naukowiec i założyciel u dostawcy analiz Elliptic dr Tom Robinson wyjaśnił: „Widzimy, jak przestępcy zaczynają walczyć z analityką blockchain, a ta usługa jest priorytetowa.” Dodał również: „Nazywa się to Antinalysis i przestępcy są teraz w stanie sprawdzić własne portfele Bitcoin i zobaczyć, czy jakiekolwiek powiązanie z działalnością przestępczą może zostać zasygnalizowane przez władze.”

Źródło: economictimes.com

Elliptic twierdzi, że odkrycie pokazuje, jak sieci cyberprzestępców stają się wyrafinowane i starają się oni uniknąć złapania. Dr Robinson stwierdził: „Jest to bardzo cenna technika. Jeśli twoje fundusze są skażone, możesz wtedy zrobić więcej prania i spróbować usunąć to skojarzenie z działalnością przestępczą, aż będziesz miał czyste monety.”

Źródło: citysecuritymagazine.com

Ten nowy trend może sprawić, że cyberbezpieczeństwo stanie się większym wyzwaniem. Egzekwowanie prawa może wymagać cięższego wysiłku, aby zapewnić bezpieczeństwo cyberświata. Dlatego rządy na całym świecie próbują uporać się z rosnącym problemem prania pieniędzy za pomocą kryptowalut i hacków w mediach społecznościowych.