Nigdy nie miała wstępu do biura męża, aż do dnia jego nagłej śmierci.

224

Maggy spojrzała na klucz w swojej dłoni. Był piękny, robiony na zamówienie i widniał na nim kwiatowy wzór. Nigdy wcześniej nie trzymała takiego klucza. Jej mąż, Peter, miał ten klucz przy sobie przez cały czas i nosił go na szyi.

Źródło: Past Pedia

Maggy odziedziczyła klucz Petera, gdy ten nagle odszedł. Klucz ten odblokował jego prywatny gabinet w domu – przestrzeń, do której Maggy nigdy nie miała prawa wejść. Przestrzeń ta była prywatnym sanktuarium dla Petera i Maggy nigdy tego nie kwestionowała, chociaż w końcu zaczęła być ciekawa i podejrzliwa.

Ulga

Maggy była zdezorientowana. Dlaczego musiał kłamać na temat swojej rodziny? Wtedy zauważyła stary dokument, który był już pożółkły. Dokumentem tym był akt urodzenia Petera. Ale akt urodzenia nie był amerykański. Nagle zrozumiała, co naprawdę się stało.

Źródło: Past Pedia

Peter był nielegalnym imigrantem, który opuścił swoją rodzinę, by szukać lepszego życia w Ameryce. Maggy nie mogła zrozumieć, dlaczego Peter musiał trzymać ten sekret przed nią, ale w końcu odetchnęła z ulgą, że tajemnica Petera nie była tak ciężka, jak się obawiała.