Wady nadmiaru zebrań

1351

Zebranie jest dobrym sposobem na dzielenie się instrukcjami lub działaniami wykonawczymi. Nasza oficjalna struktura przyzwyczaiła nas do tego spotkań i dyskusji. Faktem jest, że niektóre rodzaje spotkań są przydatne do sprawnego funkcjonowania naszego środowiska pracy. Ale nadmierna liczba spotkań może utrudnić naszą wydajność zawodową. Poniżej omówiliśmy wady nadmiaru posiedzeń i podzieliliśmy się kilkoma sugestiami, jak to przezwyciężyć.

Źródło: leadstrat

Bloki spotkań mogą zmniejszyć naszą produktywność w pracy. Tak więc, mądrze jest zaplanować spotkanie po kolei. To pomaga nam skupić się na naszej pracy. Inną dobrą praktyką, która pozwoli nam uniknąć zakłóceń, jest wpisanie spotkań w nasz codzienny rytm pracy. W tym przypadku należy ustalić sztywne terminy, tak aby wszyscy uczestnicy spotkania starali się z całych sił przestrzegać harmonogramu spotkania.

Źródło: survivingmeetings

Zebrania zazwyczaj zajmują dużo czasu. Czasami jest to po prostu strata czasu dla niektórych pracowników. Zaprasza się na nie niektórych pracowników, którzy wcale nie są tam potrzebni. Jeśli nie jest to spotkanie wymagające uczestnictwa, może to być całkowita strata czasu i pieniędzy. Najgłośniejsze osoby mogą bowiem zdominować całą konwersację spotkania, tak więc, obowiązkowo należy zadbać o to, aby każde spotkanie było partycypacyjne, gdzie każdy ma szansę podzielić się swoimi opiniami i poinformować o swoich działaniach.

Źródło: pronestor

Dla użytkowników dostępnych jest wiele aplikacji do planowania spotkań. Aplikacje te oferują szereg funkcji, między innymi pozwalają innym zaplanować spotkania z Tobą lub zaplanować wiele spotkań na jednej platformie. Korzystamy z pomocy tych aplikacji do spotkań, aby poinformować uczestników o zebraniu. Aplikacje te są również pomocne w znalezieniu odpowiedniego czasu na zaplanowanie spotkania.