Na co rekruterzy zwracają uwagę w CV?

1705

Rekruter musi przejrzeć tysiące życiorysów. Bardzo trudno jest sprawdzić wszystkie szczegóły życiorysu każdego kandydata. Dlatego większość rekruterów zwraca uwagę na pewne specyficzne punkty w CV. Kandydaci powinni być świadomi tych punktów. Może im to pomóc w uzyskaniu maksymalnej liczby rozmów kwalifikacyjnych.

Obszar geograficzny

Na początku rekruterzy chcą poznać adres każdego kandydata. Chcą się upewnić, że lokalizacja kandydata jest dopasowana do miejsca pracy. Jeśli stanowisko jest zdalne, rekruterzy na ogół nie są zainteresowani lokalizacją kandydatów. Ale lokacja jest ważna w przypadku tych stanowisk, które wymagają przychodzenia do biura.

 

Źródłot: vanguardjobs

Doświadczenie zawodowe

Kolejną rzeczą, na którą rekruterzy patrzą w CV, jest niedawne doświadczenie zawodowe kandydata. Doświadczenie i kwalifikacje związane z daną pracą są bardzo ważne, aby znaleźć się na liście kandydatów. Jeśli dwa do trzech ostatnich miejsc pracy są istotne, rekruterzy mogą uznać Cię za potencjalnego kandydata.

Źródło: theladders

Istotne osiągnięcia

Jeśli masz istotne lub wyjątkowe osiągnięcia, Twoje CV będzie się wyróżniać. Wymień wszystkie istotne osiągnięcia w swoim CV. Najrozsądniej jest napisać je w punktach. Ponieważ pomaga to rekruterom łatwo zidentyfikować te elementy.

Źródło: flexjobs

Wykształcenie

Jest to ważny czynnik, który każdy rekruter ceni. Rekrutujący zawsze szukają odpowiedniego wykształcenia przy wyborze kandydatów.  Tak więc, odpowiednie przygotowanie edukacyjne jest bardzo istotne, aby uzyskać pożądaną pracę.