Staż jest ważnym elementem naszej kariery. Może być dobrym wstępem, jak również pokazać nam właściwy tor naszej kariery. Tak więc, rozsądnie jest szukać dostępnych okazji do odbycia stażu. Poniżej przedstawiamy, jak znaleźć najlepsze możliwości stażu.

Źródło: time

Jeśli jesteś studentem, strona lub witryna z ogłoszeniami o pracę na Twojej uczelni może być dobrym źródłem do znalezienia pożądanej firmy stażowej. Są strony internetowe, które mogą pomóc Ci w znalezieniu możliwości stażu. Możesz poprosić centrum kariery uczelni, aby skorzystać z dostępu do listy ofert pracy.

Źródło: ri

Innym świetnym sposobem na znalezienie okazji do odbycia stażu jest rozmowa z profesorem. Ponieważ Twoi wykładowcy są dobrze znani w swoim sektorze i mają już silne powiązania z najwyższym kierownictwem przemysłu. Mogą oni pomóc Ci w uzyskaniu stażu.

Ponadto, możesz skonsultować się z kolegami z klasy i rówieśnikami. Być może niektórzy z Twoich rówieśników mają już zapewnione staże. Zapytaj ich, jak sobie poradzili z tym tematem. Możliwe, że udzielą Ci kilku przydatnych informacji, które mogą pomóc Ci w uzyskaniu pożądanego stażu.

Źródło: impactpool

Targi kariery lub pracy są świetnym miejscem do znalezienia stażu. Na tych wydarzeniach możesz spotkać większość głównych firm pod parasolem. Niektóre firmy poszukują świeżych osób w celu zapewnienia możliwości stażu. Dzięki tym targom możesz dowiedzieć się o dostępnych możliwościach stażu w pobliżu Ciebie.