Google poprosił wszystkich pracowników o przestrzeganie firmowej polityki szczepień

1911

Zarząd Google postanowił zwolnić pracowników, którzy odmówią przyjęcia szczepionki COVID 19. Gigant technologiczny zapowiedział, że osoby, które nie złożą dokumentów o szczepieniach, ostatecznie stracą pracę z Google.

Źródło: fortune

Szef Google Sundar Pichai w lipcu poprosił wszystkich pracowników o szczepienia. Teraz firma zwróciła się do wszystkich pracowników o przesłanie dokumentów potwierdzających status szczepienia. Google prosił swoich pracowników o ewentualny powrót do biura. Jednak ze względu na szczepienia przeciwko koronawirusowi, wielokrotnie się to opóźniało. Firma oczekuje, że osoby, które uczestniczą w pracy powinny być zaszczepione pełną dawką.

Źródło: entrepreneur

Rzecznik Google powiedział: „Jak już wcześniej stwierdziliśmy, nasze wymagania dotyczące szczepień są jednym z najważniejszych sposobów, w jaki możemy zapewnić bezpieczeństwo naszym pracownikom i utrzymać działanie naszych usług. Jesteśmy zobowiązani do zrobienia wszystkiego, co możliwe, aby pomóc naszym pracownikom, którzy mogą się zaszczepić, zrobić to i zdecydowanie popieramy naszą politykę szczepień.”

Zgodnie z rozporządzeniem The US Occupational Safety and Health Administration, firmy zatrudniające 100 lub więcej pracowników powinny upewnić się, że albo wszyscy pracownicy są zaszczepieni, albo raz w tygodniu badani na obecność Covid-19. Ale ta reguła została zakwestionowana w sądzie, a teraz została zawieszona w oczekiwaniu na wyrok sądu.

Źródłoa: cnbc

Google powiedział, że oczekuje od pracowników przychodzenia do biura co najmniej trzy dni w tygodniu. Zdecydował się również na obniżenie wynagrodzenia dla tych pracowników, którzy chcą nadal pracować zdalnie. Jednak inne giganty technologiczne stosują inne podejście. Na przykład; Twitter zaproponował swoim pracownikom pracę z domu na zawsze. Ostatnio Facebook również powiedział, że pracownicy mogą poprosić o kontynuowanie pracy z domu.