Włoscy urzędnicy ukarali Amazon grzywną w wysokości 1,2 mld dolarów

1346

Włoski organ nadzoru antymonopolowego ukarał giganta technologicznego Amazon grzywną w wysokości 1,2 mld dolarów za nadużywanie dominacji na rynku. Urząd stwierdził, że Amazon promuje własną usługę logistyczną Fulfilment by Amazon (FBA), która wymaga przeglądu. To już drugi raz w tym miesiącu Amazon został ukarany grzywną przez włoskich regulatorów.

Źródło: hatchwise

Włoski organ regulacyjny stwierdził, że Amazon stawia sprzedawców zewnętrznych w niekorzystnej sytuacji. Stwierdzono, że Amazon wykorzystuje swoją usługę, aby uzyskać dostęp do kluczowych korzyści i wydarzeń. Regulator powiedział: „Amazon uniemożliwił w ten sposób sprzedawcom zewnętrznym kojarzenie etykiety Prime z ofertami niezarządzanymi za pomocą FBA”.

Źródło: gizmochina

Ostatnio Amazon promuje usługi FBA, aby uzyskać dostęp do kluczowych korzyści. Amazon sprzedaje produkty z dostawą Prime. Dzięki niej klienci otrzymują produkty bez dodatkowych kosztów. Usługi były dostępne podczas tej sprzedaży w Czarny Piątek. Jednak Amazon „zdecydowanie nie zgadza się” z decyzją włoskiego regulatora i powiedział, że będą się odwoływać.

ŹródłoCredit: beststocks

Amazon powiedział w oświadczeniu: „Zdecydowanie nie zgadzamy się z decyzją włoskiego organu ochrony konkurencji i będziemy się odwoływać.” Stwierdził również, że „Małe i średnie przedsiębiorstwa mają wiele kanałów do sprzedaży swoich produktów zarówno online, jak i offline: Amazon jest tylko jedną z tych opcji. Stale inwestujemy, aby wspierać rozwój 18 000 włoskich SMB [małych i średnich firm], które sprzedają na Amazon i zapewniamy wiele narzędzi dla naszych sprzedawców, w tym tych, którzy sami zarządzają przesyłkami.”