Ubogie kraje stoją w obliczu kryzysu żywnościowego z powodu niedoboru nawozów

1406

Światowy niedobór nawozów powoduje kryzys żywnościowy w biedniejszych krajach. Dyrektorzy największych firm produkujących nawozy są zaniepokojeni wzrostem obecnych cen żywności.

Źródło: krishijagran

Do produkcji nawozów firmy potrzebują dużych ilości gazu. Dyrektor naczelny Yara International Svein Tore Holsether wspomniał, że z powodu wyższych cen gazu podniósł się koszt produkcji nawozów, co wpływa na ceny żywności na świecie.

Źródło: agroflowsystem

Część dużych firm nawozowych była zmuszona do zmniejszenia części produkcji z powodu wyższych cen gazu. W efekcie doprowadziło to do niedoborów nawozów. Wiele krajów rozwijających się zostało dotkniętych tym niedoborem, który spowodował spadek produkcji roślinnej i wzrost cen żywności..

Źródło: fortune

Tore Holsether powiedział również: „To naprawdę przerażające, stoimy w obliczu kryzysu żywnościowego, a osoby wrażliwe są uderzane bardzo mocno”, po czym dodał: „To wpływa na ceny żywności na całym świecie i uderza w portfele wielu ludzi. Ale dla niektórych ludzi, zwłaszcza w krajach rozwijających się, to nie jest tylko kwestia pieniędzy, ale kwestia życia lub śmierci.”