Główny producent iPhone’ów firmy Apple wstrzymał swoje działania w zakładach w Chinach. Lider technologiczny i producent iPhone’ów podjął ten krok ze względu na niedawną blokadę w Szanghaju. Firma technologiczna podaje, że tymczasowo zawiesiła produkcję w dwóch swoich fabrykach w Chinach.

Źródło: techspot

Niedawno władze Szanghaju ogłosiły wprowadzenie pewnych regulacji dotyczących pandemii. Zgodnie z tymi przepisami tylko niektórzy mieszkańcy 25-milionowego miasta mogą po raz pierwszy od tygodni opuścić swoje domy. W związku z gwałtownym wzrostem zakażeń koronawirusem w kluczowym ośrodku produkcyjnym i finansowym, władze miasta zdecydowały się podjąć ten środek ostrożności, aby zapobiec zakażeniom.

Źródło: nikkeiProducent MacBooków Apple Quanta i producent iPadów Compal Electronics również wstrzymali swoją działalność pod koniec marca, kiedy miasto zostało ponownie zamknięte. Przedstawiciel firmy wspomniał, że będą współpracować z władzami i chcą wznowić działalność tak szybko, jak to możliwe. Firma technologiczna Pegatron powiedziała, że “wstrzymała operacje w swoich fabrykach w Szanghaju i pobliskim Kunshan “w odpowiedzi na wymagania prewencyjne Covid-19 od lokalnego rządu.”

Źródło: counterpointresearch

Analityk firmy inwestycyjnej Wedbush Securities Dan Ives oszacował, że produkcja 3 milionów iPhone’ów zostanie zakłócona z powodu tej obecnej blokady. Ives powiedział: “Zamknięcia Pegatronu dolewają oliwy do szalejącego ognia, jakim jest łańcuch dostaw dla Apple i innych części ekosystemu iPhone’a. To potęguje problemy z łańcuchem dostaw dla iPhone’ów”.