Północnokoreańscy hakerzy wycelowali w graczy internetowych, aby dokonać masowego skoku na kryptowaluty

2073

Niedawno amerykańscy urzędnicy ujawnili, że wspierana przez Koreę Północną grupa hakerów obrała sobie za cel grę online Axie Infinity, aby dokonać masowego rabunku kryptowalut o wartości ponad 615 milionów dolarów. W tej grze online gracze zarabiają kryptowaluty poprzez rozgrywkę lub handel swoimi awatarami.

Źródło: cointelegraph

Urzędnicy amerykańscy twierdzili, że ten włam może być jednym z największych cyberataków w świecie kryptowalut. Wymienili również nazwę grupy odpowiedzialnej za to naruszenie danych. Grupa znana jest jako „Lazarus”, która jest kontrolowana przez główne biuro wywiadowcze Korei Północnej. Grupa ta zyskała rozgłos w 2014 roku, gdy zhakowała Sony Pictures i publicznie ujawniła wszystkie poufne dane. Wówczas zażądali wycofania filmu „The Interview”. Film nawiązywał do zamachu na przywódcę Korei Północnej Kim Jong-una.

Źródło: arstechnica

FBI podzieliło się oświadczeniem, w którym wyjaśniło: „Dzięki naszym dochodzeniom byliśmy w stanie potwierdzić, że Lazarus Group i APT38, cyberaktorzy związani z [Koreą Północną], są odpowiedzialni za kradzież” niedawno panel ONZ stwierdził, że Korea Północna oskarżyła Pjongjang o wykorzystanie funduszy do wspierania swoich programów nuklearnych i balistycznych.

Źródło: abcnews

Według raportu amerykańskiej armii, Korea Północna wyhodowała 6-tysięczną jednostkę do walki cybernetycznej, która popularnie nazywana jest Biurem 121. Działa ona w kilku krajach, takich jak Białoruś, Chiny, Indie, Malezja i Rosja. Rzecznik Departamentu Skarbu powiedział: „Stany Zjednoczone są świadome, że KRLD coraz bardziej polegała na nielegalnej działalności – w tym cyberprzestępczości – w celu generowania przychodów dla swojej broni masowego rażenia i programów rakiet balistycznych, ponieważ próbuje uniknąć solidnych sankcji USA i ONZ.”