Niedawno amerykańscy urzędnicy ujawnili, że wspierana przez Koreę Północną grupa hakerów obrała sobie za cel grę online Axie Infinity, aby dokonać masowego rabunku kryptowalut o wartości ponad 615 milionów dolarów. W tej grze online gracze zarabiają kryptowaluty poprzez rozgrywkę lub handel swoimi awatarami.

Źródło: cointelegraph

Urzędnicy amerykańscy twierdzili, że ten włam może być jednym z największych cyberataków w świecie kryptowalut. Wymienili również nazwę grupy odpowiedzialnej za to naruszenie danych. Grupa znana jest jako “Lazarus”, która jest kontrolowana przez główne biuro wywiadowcze Korei Północnej. Grupa ta zyskała rozgłos w 2014 roku, gdy zhakowała Sony Pictures i publicznie ujawniła wszystkie poufne dane. Wówczas zażądali wycofania filmu “The Interview”. Film nawiązywał do zamachu na przywódcę Korei Północnej Kim Jong-una.

Źródło: arstechnica

FBI podzieliło się oświadczeniem, w którym wyjaśniło: “Dzięki naszym dochodzeniom byliśmy w stanie potwierdzić, że Lazarus Group i APT38, cyberaktorzy związani z [Koreą Północną], są odpowiedzialni za kradzież” niedawno panel ONZ stwierdził, że Korea Północna oskarżyła Pjongjang o wykorzystanie funduszy do wspierania swoich programów nuklearnych i balistycznych.

Źródło: abcnews

Według raportu amerykańskiej armii, Korea Północna wyhodowała 6-tysięczną jednostkę do walki cybernetycznej, która popularnie nazywana jest Biurem 121. Działa ona w kilku krajach, takich jak Białoruś, Chiny, Indie, Malezja i Rosja. Rzecznik Departamentu Skarbu powiedział: “Stany Zjednoczone są świadome, że KRLD coraz bardziej polegała na nielegalnej działalności – w tym cyberprzestępczości – w celu generowania przychodów dla swojej broni masowego rażenia i programów rakiet balistycznych, ponieważ próbuje uniknąć solidnych sankcji USA i ONZ.”