Influencerom w Australii grozi więzienie za łamanie przepisów. Australijski urząd ostrzegł, że muszą oni posiadać licencję na udzielanie jakichkolwiek porad finansowych.

Źródło: investopedia

Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) podzieliła się nowym informatorem, w którym twierdzi, że influencerom w Australii grozi do pięciu lat więzienia za łamanie przepisów dotyczących doradztwa z zakresu finansów.

Źródło: ft

Według raportu z badania ASIC 2021, 33% młodego pokolenia w wieku od 18 do 21 lat podąża za finansowymi influencerami. Najciekawsze jest to, że 64% młodych ludzi w Australii jest bardzo zmotywowanych przez influencerów finansowych. Influencerzy ci mają ogromny wpływ na zachowania finansowe młodych ludzi.

Komisarz ASIC, Cathie Armour, powiedziała: “Influencerzy, którzy omawiają produkty i usługi finansowe online, muszą przestrzegać przepisów dotyczących usług finansowych. Jeśli tego nie robią, ryzykują znaczne kary i narażają inwestorów na niebezpieczeństwo.”

Źródło: freefincal

Znany doradca finansowy w mediach społecznościowych Aleks Nikolic nadmienił, że informator był przydatny do ochrony młodych ludzi. Aleks powiedział: “Myślę, że jest to jeden z ich najmądrzejszych i najlepszych komentarzy, jakie kiedykolwiek wystawili.” Powiedziała również: “Oczywiście wszyscy będą teraz wściekle próbować się dostosować, ale o to chodziło”.

ASIC powiedział o poradach dotyczących produktów finansowych “Podzielę się z tobą informacją o pięciu długoterminowych akcjach, które będą dobrze sobie radzić i które powinieneś kupić i trzymać”, było prawdopodobnie poradą dotyczącą produktów finansowych. Ale “możesz zaoszczędzić pieniądze każdego tygodnia, przygotowując domowe obiady do pracy, zamiast jeść na mieście”, było tylko wskazówką dotyczącą budżetowania i mało prawdopodobne, aby było to doradztwo w zakresie produktów finansowych.”