Nabywanie domu w starszym wieku jest czymś szczególnym, ponieważ cele są inne niż przy zakupie domu w wieku 30 lat. Czy jest to dom wakacyjny czy po prostu do życia starsi ludzie powinni rozważyć swoje siły fizyczne i przyszłe wymagania przy zakupie domu. Jeśli planujesz uzyskać kredyt hipoteczny na emeryturze, ocena Twojej sytuacji finansowej jest bardzo ważna. Ponieważ masz stały dochód, musisz rozważyć kilka punktów przed złożeniem wniosku o pożyczkę na dom.

Źródło: mortgageloan

Jako emeryt lub senior, możesz być zaniepokojony, czy jesteś uprawniony do uzyskania pożyczki hipotecznej, czy nie. Kredytodawcy hipoteczni chcą pożyczyć pieniądze, którzy mają dobry wynik kredytowy i dobre źródło pieniędzy. Wiek nie jest czynnikiem decydującym o tym, czy ktoś kwalifikuje się do otrzymania pożyczki czy nie. Jest to niezgodne z prawem, aby stworzyć jakąkolwiek dyskryminację wśród wnioskodawców kredytowych na podstawie wieku.

Źródło: sahomeloans

Istnieje wiele opcji kredytów hipotecznych, takich jak konwencjonalne kredyty hipoteczne, refinansowanie cash-out i kredyty mieszkaniowe. Aby udowodnić swoją tożsamość, może być konieczne przedstawienie niektórych dokumentów, takich jak ubezpieczenie społeczne, dokument emerytalny, dochody z dywidendy. Kredytodawcy będą patrzeć na dokumenty i sprawdzą wynik kredytowy, obliczą stosunek długu do dochodu i ocenią, czy jest on wystarczający do uzyskania kredytu hipotecznego.

Źródło: mymortgageinsider

Mając kredyt hipoteczny starsi konsumenci mogą korzystać z niższych stóp procentowych i ulg podatkowych. Tak więc, uzyskanie kredytu hipotecznego jest lepsze zamiast zakupu domu za gotówkę. Można łatwo refinansować porównywalnie niższe płatności. Obecnie istnieje szeroka gama opcji pożyczek domowych dla seniorów. Można również kwalifikować się do odwróconej hipoteki, jeśli jesteś właścicielem domu, który jest głównym miejscem zamieszkania.