Jak używać Slacka w pracy zawodowej?

2003

Używanie Slacka to świetny sposób na budowanie profesjonalnej społeczności. Ale nieefektywne wykorzystanie może sprawić, że Slack będzie przytłaczający zamiast wzmacniać. Jeśli Twoja praca nie wymaga Slacka, najlepszą praktyką jest nie otwieranie go. Zwłaszcza gdy wykonujesz intensywną pracę, nie otwieraj Slacka. Ponieważ przytłoczy Cię ciągłymi powiadomieniami, zadaniami i pytaniami.

Źródło: topresume

Z konta Slack możesz korzystać na każdym urządzeniu, na którym chcesz. Ponieważ nie ma ograniczeń urządzeń, aby uzyskać dostęp do konta Slack, możesz połączyć się przez cały czas. Niezależnie od tego, czy używasz systemu Windows czy Linux, możesz natychmiast wyświetlić wszystkie istotne wiadomości. Dla wygodnego użytkowania, możesz zintegrować Slack z innymi znanymi aplikacjami innych firm. Możesz również regulować opcje powiadomień, a także modyfikować bota Slacka według swoich preferencji.

Źródło: onlinegeniuses

Jako platforma komunikacyjna, Slack ma wiele zalet, takich jak możliwość zaproszenia do kanału więcej niż jednego sprzedawcy. Może zapewnić maksymalne zaangażowanie i aktywny udział każdego z nich, co ostatecznie przyspiesza proces podejmowania decyzji. Korzystając ze Slacka, agenci nieruchomości mogą przesyłać wszystkie dokumenty, takie jak kontakty prawne lub identyfikację w jednym, łatwo dostępnym miejscu.

Ci, którzy chcą utrzymać kanały stosunkowo wolne od bałaganu, powinni używać wątków do konwersacji. Pozwala to zobaczyć wszystkie rozmowy w jednym miejscu. Nowi użytkownicy powinni być ostrożni podczas tworzenia kanału na Slacku. Pozostanie domyślnym dla ogółu jest również dobrym sposobem na zachowanie przejrzystości dla nowych użytkowników. Ta praktyka pozwoli im również zapoznać się z platformą poprzez kontakt z różnymi kolegami z zespołu na tej samej stronie.

Źródło: formstack

Ciągłe powiadomienia na Slacku mogą utrudniać koncentrację i zmniejszać produktywność. Ważne jest również zachowanie równowagi pomiędzy życiem osobistym i zawodowym. Szczególnie jeśli pracujesz zdalnie, nigdy do końca nie przestajesz pracować, co na dłuższą metę może być stresujące. Aby uniknąć tej sytuacji, możesz ustawić harmonogram powiadomień. Mądrze jest też zarządzać powiadomieniami zgodnie z własnymi preferencjami.