Propozycja przejęcia firmy Arm, projektującej układy scalone, przez Nvidię napotyka na wyzwania

1990

Przejęcie przez Nvidię projektanta układów scalonych Arm stanęło pod znakiem zapytania ze strony amerykańskiej Federalnej Komisji Handlu. Komisja stwierdziła, że proponowane przejęcie może dać Nvidii zbyt dużą kontrolę nad rynkiem.

Źródło: crn

Wiele dużych firm technologicznych, takich jak Apple, Qualcomm, Sony i Samsung, zależało od projektów firmy Arm projektującej chipy. Te duże firmy są głównymi konkurentami Nvidii, a ostatnie przejęcie może pozwolić Nvidii na kontrolę technologii obliczeniowej na rynku. Ponieważ Arm licencjonuje swoje projekty i technologię do tych gigantycznych firm technologicznych. Ta brytyjska firma Arm została sprzedana japońskiemu SoftBank w 2016 roku.

Źródło: theverge

Nvidia twierdziła jednak, że przejęcie będzie „działać, aby pokazać, że ta transakcja przyniesie korzyści dla branży”. Ponieważ zależy im na utrzymaniu otwartego modelu licencjonowania Arm. Nvidia zadeklarowała też, że utrzyma firmę z siedzibą w Wielkiej Brytanii i zatrudni więcej pracowników. Mieli nadzieję, że transakcja zostanie sfinalizowana w połowie przyszłego roku. Jednak wyzwania prawne ze strony regulatorów sprawiły, że proces ten stał się niepewny.

Źródło: dailysabah

Nvidia jest znana wśród użytkowników technologii z produkcji wydajnych kart graficznych i chipów dla graczy. Firma ta jest dobrze znana z tworzenia oprogramowania i systemów sztucznej inteligencji. Amerykański organ nadzoru powiedział: „Proponowana fuzja dałaby Nvidii możliwość i zachętę do wykorzystania kontroli nad tą technologią do osłabienia konkurentów, zmniejszając konkurencję i ostatecznie powodując obniżenie jakości produktów, zmniejszenie innowacyjności, wyższe ceny i mniejszy wybór.”