Instagram przedstawia nowe funkcje

2474

Instagram zapowiedział kilka zmian przed politycznym zgrzytem. Popularna aplikacja jest pod presją w związku z nadmiernym korzystaniem z platformy przez nastolatków. Amerykańscy senatorowie są zaniepokojeni bezpieczeństwem w sieci i badają to z szefem Instagrama Adamem Mosseri. Dlatego też szef Instagrama ma się stawić przed senatorami.

Źródło: searchenginejournal

Podobno nowe funkcje mają pomóc zarówno nastolatkom, jak i rodzicom w zarządzaniu czasem spędzonym w aplikacji. Dzięki tej funkcji rodzice będą mogli sprawdzić, ile czasu ich dzieci spędzają na Instagramie. Pozwoli ona również rodzicom na ustalenie limitów czasowych. Nastolatki otrzymają również przypomnienie o zrobieniu sobie przerwy.

Źródło: theguardian

Wewnętrzne badania tej popularnej aplikacji społecznościowej sugerowały, że nastolatki obwiniają Instagram za swój niepokój. Incydent z wyciekiem dokumentów France Haugen zwiększył wskaźnik niepokoju wśród nastolatków. Komisja Senatu USA poradziła władzom Instagrama, aby wykorzystały wewnętrzne informacje Instagrama do zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom.

Konsultant mediów społecznościowych Matt Navarra powiedział o tych zmianach, „szef Instagrama będzie chciał mieć coś nowego i znaczącego, aby pokazać senatorom USA, kiedy go będą przepytywać… nowe funkcje dadzą zmartwionym rodzicom więcej narzędzi, które pomogą utrzymać bezpieczeństwo ich dzieci podczas korzystania z Instagrama, ale wielu będzie się zastanawiać, dlaczego tak długo zajęło im działanie.”

Mosseri ogłosił uruchomienie nowej funkcji, która nosi nazwę „take-a-break”. Wyjaśnił: „Jeśli ktoś przewijał przez pewien czas, poprosimy go o zrobienie przerwy od Instagrama i zasugerujemy, aby ustawił przypomnienia, aby robić więcej przerw w przyszłości.”

Źródło: petapixel

Napisał też: „Chociaż jest to narzędzie dostępne dla wszystkich, myślę, że jest szczególnie ważne dla nastolatków, aby pełniej zrozumieć, jakie informacje udostępniają na Instagramie, co jest widoczne dla innych, i aby mieć łatwiejszy sposób zarządzania swoim cyfrowym śladem.”