Jak rozpocząć inwestowanie w kryptowaluty

1482

Jeśli uczysz się, jak zacząć inwestować w kryptowaluty, ważne jest, aby zrozumieć ryzyko. Chociaż większość inwestorów szuka stałego zwrotu, ryzyko utraty pieniędzy jest zbyt wysokie dla początkującego. Jest kilka sposobów na zminimalizowanie tego ryzyka, w tym badanie giełd przed podjęciem decyzji. Ponadto, powinieneś nauczyć się, jak określić czas na rynku, co może prowadzić do dużych zysków. Wielu inwestorów zwraca się ku giełdom, które posiadają przyjazne dla początkujących platformy, takie jak Coinbase czy Gemini. Nowsi brokerzy, tacy jak Robinhood i SoFi, również wspierają handel kryptowalutami.

Zanim zainwestujesz w kryptowaluty, ważne jest, aby upewnić się, że Twoja sytuacja finansowa jest w porządku. Konieczne jest posiadanie wystarczającego funduszu awaryjnego, zarządzania długiem i zdywersyfikowanego portfela. Wprawdzie kryptowaluty mogą być częścią Twojego ogólnego portfela, ale należy pamiętać, że nadal możesz stracić pieniądze na inwestycji. Celem jest zwiększenie ogólnego zwrotu poprzez dywersyfikację inwestycji. Poniżej znajduje się pięć kroków, które należy podjąć przed rozpoczęciem inwestowania w kryptowaluty.

Przed zainwestowaniem w kryptowaluty, musisz zdecydować się na firmę, z którą będziesz współpracować. Dobrym pomysłem jest wybór giełdy, która pozwala na szeroki handel i uzyskanie pasywnego dochodu. Jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko, najlepiej zacząć od znanych monet, takich jak bitcoin czy litecoin. Są one popularne, a także mają niskie opłaty i szybkie prędkości transakcji. Po wybraniu firmy, z której będziesz korzystać, następnym krokiem jest wybór giełdy kryptowalut.

Kiedy masz już wszystkie te rzeczy uporządkowane, jesteś gotowy, aby rozpocząć inwestycje w kryptowaluty. Zanim podejmiesz jakiekolwiek decyzje, powinieneś mieć dobrze zdywersyfikowany portfel i fundusz awaryjny. W ten sposób będziesz w stanie zwiększyć ogólny zwrot z inwestycji. Poza tym, powinieneś mieć na uwadze te pięć dodatkowych kroków. Jeśli poczyniłeś te przygotowania, będziesz miał duże szanse na zarabianie pieniędzy.

Gdy już będziesz miał dobre pojęcie o ryzyku związanym z inwestowaniem w kryptowaluty, będziesz chciał wiedzieć, w które altcoiny zainwestować. Eksperci zalecają inwestowanie w Bitcoin lub Ethereum, ponieważ mają one największe osiągnięcia, ale możesz również kupić inne rodzaje altcoinów, które są szerzej stosowane. Ponadto, będziesz chciał rozważyć swoje ramy czasowe i cele finansowe. Niektórzy ludzie inwestują w kryptowaluty czysto dla spekulacji, podczas gdy inni są jedynie zainteresowani maksymalizacją swoich zysków.

Po podjęciu decyzji o rodzaju kryptowaluty, w którą chciałbyś zainwestować, następnym krokiem jest wybór platformy. Dobra platforma do inwestowania w kryptowaluty powinna oferować wiele opcji, od początkujących do zaawansowanych inwestorów. Niektóre z bardziej popularnych platform, takich jak Coinbase, pomogą Ci podjąć decyzję. Będziesz także musiał określić, jakie są Twoje ramy czasowe dla dokonywania inwestycji w kryptowaluty. Następnie możesz zdecydować, w który altcoin zainwestować.