Jak kredyty studenckie wpływają na hipotekę w USA?

2341

Kredyty studenckie mogą mieć wpływ na kredyt hipoteczny w USA. Jednak nie jest to jedyny czynnik, aby zostać zakwalifikowanym do kredytu mieszkaniowego. Może być trudno zakwalifikować się do kredytu hipotecznego, mając jednocześnie kredyt studencki. Ale nie jest niemożliwe, aby kupić dom, gdy masz zadłużenie z tytułu kredytu studenckiego. Jeśli masz wiarygodny dochód, możesz wciąż być w stanie kupić dom. Aby zakwalifikować się do kredytu hipotecznego, nie musisz być w 100% wolny od długów. Pożyczkodawcy sprawdzają głównie stosunek długu do dochodu , rozważając Twoją pożyczkę. Tak więc, musisz utrzymać dobry wynik kredytowy wraz z niższym wskaźnikiem zadłużenia do dochodu, aby zostać zakwalifikowanym do kredytu mieszkaniowego.

Źródło: uspirg

O ile masz solidny, wiarygodny dochód i możesz być w stanie dokonać płatności bez problemów z miesięcznym budżetem, nie będzie problemu z zakupem domu przy jednoczesnym posiadaniu kredytów studenckich. Tak więc, warto kupić dom nawet z długiem kredytu studenckiego. Zwłaszcza jeśli masz solidny wiarygodny dochód i dobry wynik kredytowy, możesz łatwo kupić dom.

Źródło: nysut

Jako kupujący dom, napotkasz problemy z uzyskaniem kredytu hipotecznego, gdy masz wysoki wskaźnik DTI. I odwrotnie, niższy wskaźnik DTI pomoże Ci uzyskać kredyt hipoteczny stosunkowo łatwo. Jeśli Twój wskaźnik DTI wynosi więcej niż 50%, mądrze jest spłacić pożyczki przed zakupem domu. Ponieważ jest to najszybszy sposób na obniżenie swojego wskaźnika DTI. Ponadto musisz skupić się na sposobach zwiększenia swoich dochodów, aby zmniejszyć swój współczynnik DTI. Podobnie, płatności rachunków kart kredytowych są również ważne dla utrzymania dobrego wyniku kredytowego. Musisz skupić się na podkreśleniu długu karty kredytowej przed długiem kredytu studenckiego.

Źródło: forbes

Instytucje finansowe głównie biorą pod uwagę wynik kredytowy, decydując o tym, czy pożyczyć Ci pieniądze, czy nie. Tak więc, płacenie rachunków na bieżąco i zarządzanie wykorzystaniem kredytu jest bardzo ważne, aby zbudować solidną reputację finansową. Jeśli masz do wyboru zadłużenie na karcie kredytowej i zadłużenie z tytułu kredytu studenckiego, musisz dać pierwszeństwo spłacie karty kredytowej przed zadłużeniem z tytułu kredytu studenckiego.