Znaczenie uwierzytelniania za pomocą hasła

1185

Bezpieczeństwo w sieci jest obecnie priorytetem dla każdego, kto korzysta z komputera. Większość naruszeń danych związanych z włamaniami jest spowodowana słabymi lub niewłaściwie używanymi hasłami. Dlatego też większość firm stara się wprowadzać uwierzytelnienia za pomocą haseł. Ten proces uwierzytelniania zapewnia większy stopień bezpieczeństwa. Może również zapobiegać atakom phishingowym, zwiększając wydajność i komfort użytkowania.

Źródło: sinceindependence

Z powodu kilku ostatnich naruszeń danych, uwierzytelnianie za pomocą hasła staje się bardziej popularne wśród wielu organizacji. Główne organizacje biznesowe wdrażają uwierzytelnianie za pomocą hasła. Zmiana haseł dla wielu platform internetowych może wydawać się skomplikowana. Ale jest to bardzo ważne, aby zapewnić bezpieczeństwo online. Ponieważ jeśli używasz jednego konkretnego hasła na wielu stronach, może to zwiększyć ryzyko bycia zhakowanym.

Źródło: pcworld.com

Nawet najsilniejsze hasła są podatne na ataki i mogą zostać zhakowane. Wiele skomplikowanych algorytmów również nie działa w takich przypadkach. Tak więc, uwierzytelnianie haseł jest ważne, aby dodać trochę dodatkowego bezpieczeństwa do swojej obecności online.

Źródło: kaspersky

Wykorzystując uwierzytelnianie dwuskładnikowe, użytkownicy mogą ustanowić dwupoziomowy system logowania. W tym systemie, w pierwszym kroku należy wprowadzić hasło. Następnie należy potwierdzić swoją tożsamość za pomocą numeru kodu. Numer ten jest zwykle dostarczany za pomocą wiadomości tekstowej lub połączenia telefonicznego na zarejestrowany numer. Czasami do weryfikacji tożsamości użytkownika wykorzystywane są kryteria biometryczne, takie jak odcisk palca lub narzędzie do rozpoznawania twarzy.