Siedziba Tesli przenosi się z Kalifornii do Teksasu

1026

Szef Tesli Elon Musk ogłosił, że siedziba firmy zostanie przeniesiona z Kalifornii do Teksasu. Podzielił się aktualizacją podczas dorocznego spotkania akcjonariuszy producenta samochodów elektrycznych w Austin.

Źródło: theverge.com

Elon Musk wyjaśnił kilka powodów przeprowadzki. Powiedział, że akcjonariusze jego kalifornijskiej fabryki we Fremont byli ” zapchani”. Powiedział: „Jest limit wielkości, w jakim można ją skalować w Bay Area. W Austin nasza fabryka jest jak pięć minut od lotniska, 15 minut od centrum miasta”.

Źródło: nytimes.com

Kalifornia była dla jego pracowników trudnym miejscem do znalezienia przystępnego mieszkania. Jednakże ten przedsiębiorca technologiczny miał z Kalifornią bardzo napięte stosunki. Dlatego firma planowała zwiększyć produkcję ze swoich fabryk w Kalifornii i Nevadzie o 50%.

Źródło: bleumag.com

Miliarder przedsiębiorca zatweetował: „Tesla przeniesie teraz swoją centralę i przyszłe programy do Teksasu/Nevady natychmiast”. Podzielił się również informacją: „To nie jest kwestia, jakby to powiedzieć, opuszczenia Kalifornii przez Teslę”.