Jak starać się o kredyt hipoteczny

1587

Jeśli zdecydowałeś się już na dom, możesz zastanawiać się, jak złożyć wniosek o kredyt hipoteczny. Na szczęście, ubieganie się o kredyt hipoteczny jest łatwiejsze niż myślisz. Proces jest prosty i przebiega według standardowego formularza zwanego Uniform Residential Loan Application (URLA). Wniosek zawiera pięć stron informacji, w tym dochody, zadłużenie, aktywa i historię zatrudnienia. Będziesz musiał również odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących Twojego wyniku kredytowego. Aplikacja hipoteczna zawiera szczegółową listę kontrolną, która pomoże Ci zrozumieć cały proces.

Oprócz wymienienia swoich dochodów i zatrudnienia, formularz zawiera również sekcję dotyczącą dochodów i wydatków. Będziesz musiał podać informacje o swoich dochodach, obecnym miejscu zamieszkania i wszelkich innych źródłach dochodu.

 

Jeśli jesteś samozatrudniony, powinieneś wymienić wszystkie źródła dochodu, w tym wszelkie alimenty, alimenty na dzieci lub renty. Będziesz musiał również wymienić swoją stopę procentową i inne koszty, które nie zostaną włączone do płatności hipotecznych. Jeśli jesteś już właścicielem nieruchomości, musisz podać wszystkie informacje na ten temat. Obejmuje to adres, wartość i cel wykorzystania. Pożyczkodawca będzie chciał również wiedzieć o wszelkich długach, które masz, a także o wszelkich dochodach z wynajmu, które posiadasz. Informacje te są wykorzystywane do określenia, czy kwalifikujesz się do otrzymania kredytu hipotecznego. Kiedy ubiegasz się o kredyt hipoteczny, pamiętaj, aby mieć wszystkie informacje pod ręką. Wniosek o kredyt hipoteczny wymaga również informacji o dochodach i zatrudnieniu. Jeśli jesteś samozatrudniony, będziesz musiał wypełnić dodatkowe pola.

Będziesz musiał wymienić wszystkie swoje źródła dochodu, w tym alimenty, alimenty na dzieci, renty, dochody z odsetek, bezrobocie i odszkodowania VA. Następna sekcja nazywa się sekcja aktywów i pasywów. W tej części wyszczególnione zostaną wszystkie Twoje aktywa i długi. Pożyczkodawca będzie patrzył na te pozycje podczas podejmowania decyzji kredytowej. Pierwszym krokiem w ubieganiu się o kredyt hipoteczny jest żądanie Loan Estimates od trzech lub więcej pożyczkodawców. Możesz podzielić się tymi dokumentami z nimi, aby uzyskać dokładne oszacowanie, ile będzie kosztować Twoja hipoteka. Im dokładniejsze jest Twoje oszacowanie pożyczki, tym bardziej prawdopodobne jest znalezienie kredytu hipotecznego, który odpowiada Twoim potrzebom. Powinieneś porównać oferty od różnych kredytodawców, a następnie zdecydować, który z nich jest dla Ciebie odpowiedni.

Proces będzie łatwy, gdy będziesz wiedział, czego się spodziewać. Po uzyskaniu wszystkich informacji potrzebnych do uzyskania kredytu hipotecznego, będziesz musiał wypełnić wniosek. Trzeba będzie uwzględnić adres, rodzaj nieruchomości i wszelkie zastawy. Należy również podać informacje o swoich miesięcznych dochodach i wydatkach. Możesz uzyskać bardziej dokładne szacunki, jeśli porównasz wiele ofert. Podobnie, można porównać stopy procentowe kredytów hipotecznych wśród kredytodawców. Udana aplikacja doprowadzi do lepszej decyzji.