Media społecznościowe Trumpa pozyskały 1 miliard dolarów od inwestorów

1294

Media społecznościowe Trumpa pozyskały 1 mld dolarów od inwestorów. Nowa firma Donalda Trumpa zajmująca się mediami społecznościowymi twierdzi, że pozyskała od inwestorów 1 miliard dolarów. Nowa platforma mediów społecznościowych podzieliła się tym oświadczeniem przed planowanym wejściem firmy na giełdę.

Źródło: ndtv

Trump Media & Technology Group planuje w przyszłym roku uruchomić aplikację społecznościową. Aplikacja nosi nazwę „Truth Social” i Trump jest zdecydowany dzielić się swoimi przemyśleniami i opiniami za pośrednictwem tego kanału komunikacji społecznej. Jednak na niektórych popularnych platformach społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter, były prezydent Trump ma zakaz wstępu. Po zamachu na Kapitol USA na początku tego roku, ci wielcy giganci mediów społecznościowych postanowili zablokować mu dostęp do portalu.

Źródło: jsnewstimes

Trump ogłosił swój plan utworzenia „Truth Social” na początku tego roku. Wówczas wspomniał, że platforma społecznościowa pozwoli na prowadzenie rozmów „bez dyskryminacji ze względu na ideologię polityczną”. Powiedział również: „1 miliard dolarów to ważny sygnał dla Big Tech, że cenzura i dyskryminacja polityczna muszą się skończyć”. Były prezydent USA oświadczył: „W miarę jak nasz bilans będzie się powiększał, Trump Media & Technology Group będzie miała silniejszą pozycję do walki z tyranią Big Tech”.

Źródło: bbc

Trump Media & Technology Group poinformowała, że zebrała 1 mld dolarów od „zróżnicowanej grupy inwestorów instytucjonalnych”. Nie ujawniła jednak faktycznego źródła. Ogłoszono, że nowe przedsięwzięcie mediów społecznościowych jest obecnie wyceniane na prawie 4 mld dolarów.