Jak unikać cyberprzestępców

860

Każdego roku miliony użytkowników Internetu padają ofiarą cyberprzestępczości. Aby uniknąć wszelkiego rodzaju cyberkradzieży, należy przestrzegać pewnych procedur, takich jak aktualizowanie komputerów i urządzeń mobilnych oraz utrzymywanie silnego hasła. Nigdy nie udostępniaj nikomu haseł ani kodów PIN. Staraj się zapamiętywać swoje hasła i nie używaj tego samego hasła do każdej platformy. Zawsze trzymaj w tajemnicy swoje dane osobowe i nie otwieraj wiadomości e-mail od nieznanych osób. Przed zakupem czegokolwiek w Internecie upewnij się, że strony, z których korzystasz, są zabezpieczone.

ródło: openaccessgovernment.com

Zawsze należy aktualizować swoje oprogramowanie. W szczególności należy utrzymywać zaktualizowane wersje systemu operacyjnego i oprogramowania zabezpieczającego. W większości przypadków hakerzy wykorzystują znane błędy, aby uzyskać dostęp do systemu. Dlatego warto łatać te luki i błędy. W ten sposób można utrudnić działanie cyberprzestępcom, którzy ciągle próbują włamać się do systemu.

Źródło: hubstreamsoftware.com

Wielu z nas korzysta z mediów społecznościowych przez cały dzień. Większość informacji z naszego codziennego życia jest udostępniana na tych platformach. Dlatego bardzo ważne jest, aby nasze konta w mediach społecznościowych były bezpieczne. Aby zachować te platformy, możemy odpowiednio zarządzać ustawieniami mediów społecznościowych. Nigdy nie udostępniaj publicznie wrażliwych danych. Dobrze jest nie ujawniać żadnych danych osobowych, które mogą pomóc hakerom w uzyskaniu informacji o pytaniach bezpieczeństwa lub hasłach.

Źródło: cybersecurityventures.com

Wzmocnienie sieci domowej jest bardzo dobrym sposobem na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w Internecie. Możesz użyć wirtualnej sieci prywatnej lub silnego hasła szyfrującego, aby cyberprzestępcy nie zdołali włamać się do Twojej linii komunikacyjnej. W Twoim domu mogą mieszkać osoby w różnym wieku. Należy uczyć młodych domowników o konieczności zachowania bezpieczeństwa w Internecie.