Dlaczego inwestorzy powinni obawiać się bańki gospodarczej?

2749

Gdy cena danego aktywu gwałtownie wzrasta ze względu na popyt inwestorów, mówi się o bańce ekonomicznej. Taka sytuacja jest zwykle znana jako sztuczna inflacja. Unikanie cykli hossy i bessy stało się dla inwestorów podstawową umiejętnością przetrwania. Z tego powodu należy unikać pewnych sygnałów ostrzegawczych, które mogą nam zaszkodzić. Podczas baniek gospodarczych ceny rosną niezależnie od wiadomości. Można zauważyć, że ceny innych aktywów gwałtownie wzrastają.

Źródło: nationalinterest.com

Jeśli masz długoterminowe cele finansowe i inwestycyjne, musisz rozwinąć umiejętność unikania baniek ekonomicznych. Jeśli nie zachowasz wystarczającej ostrożności, bańka może Cię wciągnąć. Dlatego bardzo ważne jest, aby nauczyć się rozpoznawać je, co może uchronić Cię przed stratami finansowymi. Aby zminimalizować ich wpływ, należy zdywersyfikować całość inwestycji. Należy również zmieniać równowagę inwestycji, aby móc skupić się na swoich celach inwestycyjnych.

Źródło: investopedia.com

Cena aktywów nie może po prostu eksplodować z dnia na dzień bez żadnego powodu. Niektóre czynniki, takie jak masowa panika lub nietypowy zamiar osiągnięcia zysku, mogą wpłynąć na cenę. Aby zakwalifikować dobrą inwestycję, inwestorzy muszą brać pod uwagę płynność, dywersyfikację i długoterminową rentowność.

Źródło: cryptohustle.com

Nie jest mądre inwestowanie dużych kwot w czasie bańki gospodarczej. Ponieważ może to zwiększyć prawdopodobieństwo, że spłata kredytu będzie wyższa niż wartość aktywów.