Czy można żyć zbyt oszczędnie?

2736

Oszczędne życie oznacza priorytetowe traktowanie wydawania pieniędzy na rzeczy, które mają znaczenie. Jest to styl życia polegający na ograniczaniu nadmiernych wydatków. Jeśli robi się to właściwie, można nadać priorytet rzeczom, które mają dla nas największe znaczenie. Ale bycie skrajnie oszczędnym może w ostatecznym rozrachunku wiązać się z większymi kosztami.

Źródło: dreamstime.com

Ograniczenie wydatków na rzeczy, takie jak rozrywka, może wywołać frustrację. Twoje życie może stać się zupełnie pozbawione nadziei, co może wywołać chwiejność w Twoim umyśle. Wówczas możesz potrzebować psychoterapii lub innego leczenia, które na dłuższą metę będzie Cię więcej kosztować.

Źródło: guideposts.com

Skrajna oszczędność wprowadza fałszywy standard życia. Jest on dość trudny do utrzymania przez dłuższy czas. Nie potrzebujemy zbyt wielu wyrzeczeń, aby prowadzić normalny sposób życia. Trzeba tylko zdać sobie sprawę, co jest nam potrzebne, a co nie. Jeśli znajdziesz coś, co jest niezbędne do dobrego samopoczucia, musisz na to wydać. Trzeba pamiętać, że zarabia się po to, aby żyć dobrze. Wszyscy ciężko pracujemy i wydajemy nasze pieniądze, aby być szczęśliwymi.

Żródło: thesavvycouple.com

Planując założenie rodziny, może być trudno o większą oszczędność. Jeśli sytuacja rodzinna nie ulegnie zmianie, można ją kontynuować przez pewien czas. Ponieważ po pewnym okresie życia wydatki mogą znacznie wzrosnąć.