Przestarzałe porady, które warto zignorować przy zakupie domu

2532

Kiedy planujesz zakup domu, przyjaciele i członkowie rodziny chętnie udzielą Ci wielu porad opartych na swoim doświadczeniu. jednak wszystkie te rady mogą nie działać w obecnych czasach. Poniżej przedstawiamy kilka przestarzałych rad, które należy zignorować.

Źródło: economictimes.com

Jedną z najbardziej znanych rad jest „poczekaj z zakupem domu do lata”. Lato to najpopularniejsza pora roku na przeprowadzkę. Temperatura jest wysoka, a w szkołach są przerwy wakacyjne – wiele osób lubi przeprowadzać się właśnie w tym okresie. Dlatego też radzi się, aby „poczekać do lata”, co rzeczywiście jest przestarzałą radą. Mimo że przeprowadzka latem jest korzystna, konkurencja jest bardzo duża. Masz mniejsze możliwości negocjacji.

Źródło: howstuffworks.com

Inną popularną przestarzałą radą jest „odłóż 20% na zaliczkę”. W rzeczywistości staje się ona jednym ze złotych standardów przy zakupie domu. Ale w rzeczywistości można zapłacić mniej. Zawsze pamiętaj, że nie ma jednej uniwersalnej zasady przy zakupie domu. Aby dowiedzieć się więcej o dostępnych opcjach wpłaty zaliczki, zawsze należy skonsultować się z agentem nieruchomości lub doradcą finansowym.

Źródło: financialexpress.com

Postaraj się więc zignorować te przestarzałe porady dotyczące kupna domu. Stosując się do nich, możesz pozbawić się szans na wymarzony dom.