Amazon zablokował 600 chińskich marek za łamanie zasad

790

Około 600 chińskich marek działających na 3 000 różnych kontach sprzedawców zostało zbanowanych przez Amazon z powodu nadużyć związanych z recenzjami. Amazon stwierdził, że te chińskie firmy w znacznym stopniu naruszają politykę firmy. Amazon twierdzi, że firmy te świadomie i wielokrotnie dopuszczają się oszustw związanych z recenzjami.

Źródło: voonze.com

Działania firmy Amazon rozpoczęły się, gdy zauważono, że wiele firm oferuje karty podarunkowe w zamian za recenzje. Amazon surowo zakazał praktyki zachęcania do recenzowania.

Firma Amazon wydała oświadczenie w sprawie niedawnego zakazu. Stwierdzono w nim, że „Amazon ciężko pracuje nad budowaniem wspaniałych wrażeń w sklepie, aby klienci mogli kupować z zaufaniem, a sprzedawcy mieli możliwość rozwijania swojej działalności wśród zdrowej konkurencji.”

Źródło: indianexpress.com

Ponadto firma poinformowała, że „klienci polegają na dokładności i autentyczności recenzji produktów, aby podejmować świadome decyzje o zakupie, a my mamy jasne zasady zarówno dla recenzentów, jak i partnerów sprzedających, które zabraniają nadużywania funkcji naszej społeczności. Zawieszamy, zakazujemy i podejmujemy działania prawne przeciwko osobom, które naruszają te zasady, niezależnie od tego, gdzie się znajdują.”

Źródło: theverge.com

Następnie podsumowali: „Będziemy nadal usprawniać wykrywanie nadużyć i podejmować działania przeciwko złym podmiotom, także tym, którzy świadomie angażują się w wielokrotne i powtarzające się naruszenia zasad, w tym nadużywanie recenzji. Jesteśmy przekonani, że podejmowane przez nas kroki leżą w najlepszym interesie naszych klientów, jak również uczciwych firm, które stanowią zdecydowaną większość naszej globalnej społeczności sprzedawców.”