Planujesz emeryturę? Weź pod uwagę te wskaźniki!

3257

Jest wiele powodów, dlaczego tak wielu z nas pracuje ciężko, a najczęstszym powodem jest to, że chcemy cieszyć się naszą emeryturą, kiedy nadejdzie odpowiedni czas. Wszyscy mamy docelowy wiek emerytalny, ale problem polega na tym, że niektórzy z nas nie przemyśleli tego tematu dogłębnie. Emerytura to coś więcej niż tylko wiek, w którym chcemy przestać pracować; to decyzja finansowa. Aby przygotować się do wygodnego życia na emeryturze, poniżej przedstawiamy czynniki, które powinieneś rozważyć, gdy zaczynasz planować przejście na emeryturę. Nie martw się, nigdy nie jest za wcześnie, aby zacząć.

Inflacja

Dobra oto umowa, koszty rzeczy teraz nie będzie taka sama w 5, 10, lub 30 lat, a to z powodu rzeczy zwanej inflacji. Inflacja jest wtedy, gdy wartość waluty zmienia się i dlatego wpływa na koszty towarów i usług w czasie. Próbuję powiedzieć, że Twoja siła nabywcza będzie znacznie inna za 10 lat. Jeśli możesz szczęśliwie zdobyć mieszkanie za jedyne $1,000 w Nowym Jorku teraz, nie ma absolutnie żadnej możliwości, aby to zrobić w 2030 roku.

Koszty życia

Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę planując przejście na emeryturę jest miejsce, w którym planujesz mieszkać. Drogie miasta oznaczają wyższe koszty życia. Wyższe koszty życia oznaczają konieczność posiadania większych oszczędności. Należy wziąć pod uwagę koszty utrzymania, wyżywienia, hobby, opieki zdrowotnej itp.

Styl życia

Jest to związane z drugim czynnikiem, o którym wspomniałem. Wraz z kosztami życia, musisz również wziąć pod uwagę swój styl życia, kiedy przejdziesz na emeryturę. Brak pracy oznacza, że będziesz spędzać wszystkie swoje dni w domu, a jestem prawie pewien, że nie planujesz spędzić całej swojej emerytury w domu. Czy planujesz dołączyć do klubów? Spotkania z przyjaciółmi na lunch każdego dnia? Organizowanie przyjęć raz w tygodniu? Im bardziej wystawny będzie Twój styl życia, tym więcej pieniędzy powinieneś mieć zaoszczędzonych na emeryturę.

Wydatki na opiekę zdrowotną

Z wiekiem, czy chcemy się do tego przyznać czy nie, wydatki na opiekę zdrowotną będą większe, więc jest to jedna z rzeczy, którą zdecydowanie powinieneś rozważyć. Starość wymaga więcej wycieczek do lekarza na badania kontrolne. O ile nie masz naprawdę dobrej firmy ubezpieczeniowej, która pokrywa wszystkie koszty, będziesz musiał płacić z własnej kieszeni częściej niż nie za opłaty lekarskie, leki i tym podobne.

Ubezpieczenie społeczne

Na koniec, mamy ubezpieczenie społeczne. Ile będziesz otrzymywać z ubezpieczenia społecznego? Czy to wystarczy, aby utrzymać się na emeryturze? Jeśli nie, ile powinieneś dodać miesięcznie i ile pieniędzy powinieneś wtedy zaoszczędzić?

Jak tylko zaczniesz brać te czynniki pod uwagę, będzie Ci łatwiej określić, ile będziesz potrzebował każdego roku, aby utrzymać swoją emeryturę i będziesz mógł podjąć stosowne decyzje.