4 nowe, ekscytujące opcje zawodowe 

622

Szybkie zmiany w technologii stwarzają nowe możliwości w różnych sektorach zatrudnienia. Obecnie można odkryć nowe możliwości kariery, które nie istniały w swojej obecnej formie nawet kilka lat temu. Nowe odkrycia naukowe prezentują niektóre z nowo powstających zawodów. Wczesna identyfikacja tych nowych możliwości może pomóc naszym przyszłym pracownikom odpowiednio rozwinąć swoją wiedzę, umiejętności i zdolności. Oto cztery z tych wschodzących sektorów pracy, które możesz chcieć poznać.

Źródło: futurelearn.com

Marketing cyfrowy

W dzisiejszych czasach nasze życie stało się cyfrowe. Wszyscy jesteśmy uzależnieni od Internetu, od naszych codziennych zakupów spożywczych po edukację wyższą. Dlatego każda branża poszukuje doświadczonych osób, które potrafią profesjonalnie promować swoje produkty w sieci. Ważne jest również, aby śledzić zwrot z inwestycji. Z tego powodu marketing cyfrowy staje się jedną z popularnych kategorii pracy w ostatnim świecie.

Źródło: techwisegroup.com

Cyberbezpieczeństwo

Dominacja technologii big data staje się obecnie czynnikiem wpływającym na każdy sektor. Istnieje rosnące zapotrzebowanie na ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa w celu zapewnienia spójnej odpowiedzi dla każdej firmy. Każda firma i organizacja poszukuje ekspertów od cyberbezpieczeństwa, aby zabezpieczyć swoje dane biznesowe. Dlatego właśnie cyberbezpieczeństwo staje się kolejną rozwijającą się kategorią zawodową na całym świecie.

Credit: expatica.com

Opieka zdrowotna

Wraz z lekarzami i pielęgniarkami, rośnie również zapotrzebowanie na technologów medycznych. Z dnia na dzień rośnie też liczba ośrodków zdrowia i domowych agencji opieki zdrowotnej. Tak więc, zapotrzebowanie na dostawców usług medycznych jest zawsze rosnące w celu zapewnienia lepszej opieki zdrowotnej dla społeczeństwa.

Źródło: ft.com

Produkcja

Obecnie, proces przemysłowy stał się bardziej skoncentrowany na technologii. W związku z tym wzrasta zapotrzebowanie na osoby z wiedzą techniczną. Przemysł poszukuje ludzi, którzy potrafią obsługiwać lasery, wyrafinowane narzędzia kontroli i sprzęt do robotyki.

Mamy nadzieję, że ten krótki przewodnik pomoże absolwentom szkół lub osobom, które myślą o zmianie ścieżki kariery.