Zależność między wynagrodzeniem a zaangażowaniem pracowników

990

Miesięczne wynagrodzenie ma duży wpływ na zaangażowanie pracowników w pracę. Większość ludzi uważa, że są zbyt nisko opłacani i zamierzają odejść z firmy. Niektórzy pracownicy mogą jednak uważać, że otrzymują wynagrodzenie wyższe niż rynkowe. Ale co najciekawsze, wielu pracowników nie martwi się o to, czy ich wynagrodzenie wypada korzystnie na tle ich współpracowników i kolegów z innych firm. Aby dowiedzieć się, czy Twoje wynagrodzenie jest wyższe czy nie, musisz uzyskać prawdziwe informacje na temat Twojego wynagrodzenia względem rynku i zrozumieć prawdziwą sytuację.

Źródło: trainingindustry.com

Niektórzy pracodawcy nie lubią dyskutować o wynagrodzeniu wśród pracowników. Czasami nawet zabraniają lub zniechęcają do rozmów o pensji. Stosują jakąś oficjalną politykę, aby uniknąć porównywania wynagrodzeń. Jednak obecnie wiele firm rozumie, że tajemnica płacowa jest złym podejściem. Ale nie są one zobowiązani do płacenia z pełną odpowiedzialnością i przejrzystością. Nie będziesz więc w stanie dowiedzieć się, jak Twoje wynagrodzenie wypada na tle Twoich współpracowników.

Źródło: mangoapps.com

Nawet jeśli wszyscy mówią szczerze o tym, ile zarabiają, możesz nie mieć pełnego obrazu sytuacji. Ponieważ trudno jest porównywać bez kompletnych danych. Kiedy masz wszystkie dostępne informacje, możesz wiedzieć, które umiejętności i dodatkowe wykształcenie mogą pomóc Ci w podniesieniu wynagrodzenia. Wtedy można podjąć decyzję o zmianie pracy w celu uzyskania wyższego wynagrodzenia.

Źródło: biz30.com

Nie należy jednak wyciągać pochopnych wniosków, że zmiana pracy przyniesie ewidentnie dobry rezultat. Może się on różnić w zależności od osoby lub zawodu. Programista może zarobić więcej dzięki zmianie pracy, podczas gdy asystentka administracyjna może zarobić więcej, jeśli pozostanie na dotychczasowym stanowisku. Jednak dużą zaletą zmiany pracy jest to, że Twoje wynagrodzenie ma szansę dostosować się do stawek rynkowych.