Trzy wskazówki przydatne po otwarciu swojej firmy

1963

W dzisiejszych czasach, zwłaszcza w czasie pandemii i najprawdopodobniej po niej, możliwość porażki jest ogromna. Ta smutna rzeczywistość jest zniechęcająca i zastraszająca i czesto utrudnia początkującym przedsiębiorcom podjęcie tego wielkiego kroku.

Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które pomogą rozwinąć Twoją firmę.

Przetwarzaj – deleguj – zwiększaj

Bez względu na to, czy próbujesz uruchomić startup, czy też starasz się rozwijać swoją obecną firmę, zawsze powinieneś trzymać się tej mantry:

Twój biznes to Twoje dziecko. To Twój projekt, Twoja pasja i Twoje marzenia razem wzięte.

Twoim ostatecznym celem, kiedy budujesz firmę, która może się rozwijać, nie powinno być odpowiadanie na e-maile, prowadzenie codziennych procesów, dostarczanie produktów i wiele innych. Dlaczego? Jest to uważane za niezrównoważony wzrost.

Zamiast tego powinieneś zająć się procesami, delegowaniem zadań i skalowaniem. Bez etosu opartego na procesach, nie będziesz i nie możesz skutecznie delegować zadań i rozwijać się.

Zatrudniaj szybciej

Pierwsze miesiące Twojej firmy to marzenie o zysku.

Masz tylko kilku klientów i będziesz miał mało czasu i cierpliwości, ale Twoje koszty ogólne są prawie zerowe.

Poza podstawowymi wydatkami na wynajem biura, rachunki za media, oprogramowanie i czas, Twoje marże zysku są niebotycznie wysokie. I to jest wyraźny znak, że będziesz chciał zatrudnić znacznie szybciej. Wczesne zyski są jak syreni śpiew wołający w oddali, odwracający uwagę od skarbu, który jest przed Tobą.

Połóż fundamenty, dopracuj je, a następnie rozświetl.

Proaktywny marketing

Twoje najważniejsze źródło sprzedaży sprowadza się do marketingu. Wiele lat temu, firmy albo opierały się na poczcie pantoflowej lub reklamach w gazetach, ponieważ są one bardziej opłacalne niż umieszczanie reklam w telewizji. Ale w dobie Internetu, jest teraz łatwiej rozwijać swoją działalność i stać się znanym za pomocą zaledwie kilku kliknięć i kilku dolarów. Powinieneś nie tylko publikować marketing dla swojej firmy, ale także upewnić się, że rozszerzasz swoją sieć społeczną. W ten sposób, nie tylko można wypromować się online, ale poprzez pocztę pantoflową, które jest znacznie szybszym środkiem.