Przez oszustwa internetowe związane z Covid, konsumenci stracili ponad 500 milionów dolarów

1387

Według Federalnej Komisji Handlu Ameryki, konsumenci stracili ponad 500 milionów dolarów z powodu oszustw związanych z Covid. Straty wystąpiły w różnych sektorach, od zakupów online po podróże. Skargi związane z pandemią zostały zgłoszone do stanowych i lokalnych agencji ochrony konsumentów.

Źródło: bankinfosecurity.com

Federalna Komisja Handlu otrzymała ponad 558 000 skarg od konsumentów. Większość skarg jest związana z pandemią od początku 2020 roku. Około 60% skarg było związanych z oszustwami. Łączna wartość strat to 501 milionów dolarów, natomiast przeciętna ofiara straciła około 370 dolarów.

Dyrektor ds. ochrony konsumentów i prywatności w Consumer Federation of America powiedział: „Oszuści zawsze wykorzystują katastrofy, wywołane przez człowieka lub naturalne”.

źródło: which.co.uk.com

Grant powiedział również: „Skargi, które otrzymują, są tylko wierzchołkiem góry lodowej”, powiedziała. „Myślę, że można bezpiecznie powiedzieć, że jest to strasznie dużo ludzi”.

Źródło: cnbc.com

Ponieważ Amerykanie spędzali więcej czasu w domach w okresie pandemii, ich zamówienia online wzrosły. Ale wiele fałszywych witryn skorzystało z okazji, aby dokonać fałszywych zamówień i wiele osób stało się ofiarami „oportunistycznych stron internetowych”.