Niech muzyka połączy Cię z przyjaciółmi

3619

Nie ma nic, co przynosi mi większą radość niż dzielenie się muzyką z moimi przyjaciółmi. Mam przyjaciół, którzy słuchają tego samego rodzaju muzyki, co ja, ale mam też przyjaciół, którzy słuchają czegoś zupełnie innego, ale nic nie cieszy mnie bardziej, niż gdy wysłuchają piosenki, którą im polecam lub na odwrót. Teraz, kiedy COVID zmusił nas do dużej samoizolacji, jednym ze sposobów na utrzymanie kontaktu z moimi przyjaciółmi jest muzyka.

 

Jeśli się nad tym zastanowić, serwisy streamingowe z muzyką mają spory potencjał, by przekształcić się w wirtualny sklep z płytami. Jakiej lepszej okazji potrzebują niż ta, w której cały świat wzajemnie się doświadcza? Chociaż nie jest to jeszcze to, oferują pewne funkcje, które pozwalają być nieco bliżej z przyjaciółmi i muzyką, której słuchają.

Serwisy streamingu wideo, takie jak Disney+, Hulu i Netflix dodały funkcje społecznościowe, które pozwoliły Ci na „imprezę oglądania” z przyjaciółmi bez względu na to, gdzie byli na świecie. To zdecydowanie pomogło nam poczuć się trochę mniej samotnymi w niektóre dni. Czy gdyby serwisy streamujące muzykę poszły w ich ślady, też byłoby to tak skuteczne?

Aby być „towarzyskim” na Spotify, śledź swoich znajomych i skorzystaj z funkcji sesji grupowej. Funkcja ta pozwala wszystkim zaproszonym do sesji jednocześnie słuchać piosenki, jednak wciąż działa w wersji beta. Aby to zrobić, odtwórz utwór, aby rozpocząć. Na ekranie odtwarzania zobaczysz ikonę głośnika w lewym dolnym rogu ekranu. Stuknij tę ikonę, a pojawi się nowy ekran. W dolnej części tego ekranu zobaczysz duży zielony przycisk z napisem Rozpocznij sesję. Kliknij ten przycisk i zaproś do 5 znajomych, aby słuchali razem z Tobą. Oprócz tego możesz udostępnić utwór/playlistę/podcast swoim znajomym, kopiując link i wklejając go w dowolnym miejscu, np. w Snapchacie, Messengerze, Instagramie, a nawet w Instagram Stories.

Choć Apple Music nie oferuje funkcji sesji grupowej, jak Spotify, możesz pozostać w kontakcie z przyjaciółmi, śledząc ich poczynania. Śledzenie danej osoby w Apple Music pozwala Ci zobaczyć, jakiej muzyki słucha, jakie listy odtwarzania przygotowała i jakie osoby śledzi. Podobnie jak w Spotify, możesz też skopiować link do utworu i podzielić się nim z przyjaciółmi.

Mimo wielu różnic, jakie dzielą nas wszystkich, jeśli jest coś, co może nas zbliżyć, to jest to muzyka.