Wyróżnij się w nowej pracy dzięki tym trzem poradom

990

Gratulacje! W końcu udało Ci się znaleźć pracę i męczące polowanie na pracę dobiegło końca. Nadchodzi kolejna przeszkoda: zrobienie dobrego wrażenia w nowej pracy. Z pewnością wykonałeś świetną robotę robiąc wrażenie na swoim nowym szefie i współpracownikach podczas rozmowy kwalifikacyjnej, ale nie powinieneś na tym poprzestawać. Najważniejsze jest, abyś nadal się pokazywał i spełniał ich oczekiwania. Mamy tutaj kilka wskazówek, które pomogą Ci wyróżnić się w nowej pracy w ciągu pierwszych kilku miesięcy.

Nawiąż dobre relacje

Najważniejszym momentem na poznanie swoich współpracowników jest pierwszy miesiąc pracy, ale nie należy na tym poprzestawać. Przez kilka następnych miesięcy powinieneś kontynuować pielęgnowanie i tworzenie dobrych relacji z ludźmi, z którymi pracujesz. Możesz na przykład organizować spotkania przy drinku z kolegami z pracy. Ważne jest, aby pamiętać, że powinieneś nawiązać relacje nie tylko z wyższymi rangą, ale także z ludźmi, z którymi pracujesz i którzy pracują pod Tobą. To pokazuje, że jesteś autentyczny, a nie tylko podlizujesz się tym, którzy są wyżej w hierarchii.

Proś o informację zwrotną

Bez względu na to, czy Twój menedżer wyznaczył Ci cele, czy nie, ważne jest, abyś sam wyznaczył sobie cel, do którego chcesz dążyć. Jak inaczej będziesz w stanie zmierzyć swoje postępy w firmie, jeśli nie wyznaczysz sobie żadnych celów? Wyznaczanie celów i zapisywanie ich jest dobrym sposobem na przypomnienie sobie, co chcesz osiągnąć w określonym czasie. Zapisanie swoich celów, a następnie zapytanie o radę kolegów i/lub menedżera to sposób na upewnienie się, że ustalasz właściwe priorytety.

Ale oczywiście, nawet jeśli spiszesz swoje cele zawodowe, nie będzie to miało sensu, jeśli nie będziesz się ich trzymać. Ustaw przypomnienia o ocenie co kilka lub kilkanaście tygodni, samodzielnie lub z pomocą innych, aby ustalić następny kierunek działania, jeśli sprawy nie idą dokładnie tak, jak powinny.

Zachowaj otwarty umysł

Bycie nowicjuszem może być onieśmielające ze względu na wszystkie nowe rzeczy, których musisz się nauczyć, ale może to być również atut dla zespołu ze względu na nową perspektywę, którą wnosisz. Bezstronne postrzeganie może być przydatne w identyfikowaniu obszarów, które wymagają poprawy, a których inni mogli nie zauważyć.

Dlatego tak ważne jest, abyś zadawał pytania. Nie ma nic złego w byciu ciekawskim, pod warunkiem, że podchodzi się do tego z szacunkiem. Nawet jeśli jakiś proces lub struktura funkcjonuje już od jakiegoś czasu, nie zawsze oznacza to, że jest to właściwy sposób postępowania. Nie bój się pytać, dlaczego niektóre rzeczy są takie, a nie inne. Uważam, że zawsze lepiej jest przyznać się do nieznajomości rzeczy i okazać ciekawość, niż udawać, że zna się właściwą odpowiedź, nawet jeśli w rzeczywistości jej nie ma.