Funkcje WhatsApp, o których nie masz pojęcia

10583

WhatsApp jest jedną z niewielu aż tak popularnych aplikacji do przesyłania wiadomości używanych w wielu różnych krajach, takich jak Indie, Wielka Brytania, Szwajcaria, Meksyk, Rosja i wiele innych w Ameryce Południowej, Azji, Europie i Afryce. W samych Indiach jest ponad 340 milionów użytkowników. Ze względu na popularność, użytkownicy zawsze szukają sposobów, aby poprawić swoje doświadczenie użytkowania. Cóż, mamy dla Ciebie wspaniałą wiadomość. Mamy tutaj kilka sztuczek, o których prawdopodobnie nie wiedziałeś, że można je wykonać w WhatsApp.

Słuchanie wiadomości głosowych bez słuchawek

Niezależnie od tego, czy jesteś w miejscu publicznym, czy prywatnym i nie masz ochoty wstawać i brać słuchawek, istnieje sposób na ciche odsłuchiwanie wiadomości głosowych. W tym celu należy nacisnąć przycisk odtwarzania i podnieść telefon do ucha, tak jak w przypadku odbierania połączenia. Wiadomość zostanie odtworzona przez słuchawkę, a nie przez głośniki w telefonie.

Ukrywanie swojego numeru

Jeśli mieszkasz w USA lub w Kanadzie, można pobrać aplikację o nazwie TextNow, który daje wirtualny numer telefonu. Jedyne co musisz zrobić to pobrać aplikację, utworzyć konto i wybrać jeden z pięciu darmowych, podanych numerów telefonu. Z wybranym numerem, można utworzyć konto WhatsApp. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, które muszą podać swój numer do publicznej wiadomości, ale zbyt obawiają się podać swój prywatny numer.

Sprawdzenie czy ktoś nas zablokował

W oparciu o osobiste doświadczenia, istnieją dwa sposoby, aby stwierdzić, czy zostałeś zablokowany przez kogoś na WhatsApp. Pierwszy i bardziej oczywisty to taki, gdy wiadomość, którą wysłałeś, pokazuje tylko jeden haczyk, zamiast standardowych dwóch. Drugim i mniej oczywistym sposobem jest spojrzenie na zdjęcie profilowe. Jeśli  nagle nie widzisz już zdjęcia profilowego, to też może być znak, że ktoś już sie nie chce z Toba kontaktować.

Odczytywanie wiadomości bez niebieskich haczyków

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz, aby ludzie wiedzieli, że przeczytałeś ich wiadomość, nie obawiaj się! Istnieje sposób, aby to zrobić. Wystarczy przejść do Ustawień, kliknąć na Konto, a następnie kliknąć na Prywatność. Przewiń trochę w dół i zobaczysz opcję, aby wyłączyć to. Będąc w tym miejscu, masz również możliwość ograniczenia, kto może zobaczyć kiedy byłeś ostatnio online, zdjęcie profilowe i informacje o Tobie. Możesz także kontrolować, kto może dodać Cię do wiadomości grupowych w aplikacji WhatsApp.

Skasowanie danych zajmujących dużo miejsca

W roku 2021 przyjaźń opiera się na ilości mediów, które dzielicie ze sobą. Sęk w tym, że z czasem będą one pochłaniać tak dużo miejsca, że trzeba będzie masowo usuwać niektóre z nich. Aby to zrobić, musisz przejść do Ustawień, kliknąć na Dane i wykorzystanie pamięci, a następnie na Zużycie przestrzeni dyskowej i tam zobaczysz listę swoich kontaktów uszeregowaną według ilości danych, które zostały przesłane i otrzymane od nich. W tym miejscu możesz wybrać, co usunąć, a co zachować.