Kawiarnia Starbucks Nowej Generacji

55

Z powodu pandemii, wiele firm wprowadziło innowacyjne sposoby zaspokajania potrzeb swoich klientów przy minimalnym kontakcie osobistym. Starbucks, o którym mówiło się dopiero we wrześniu, dołączył do koncepcji odbioru, aby zminimalizować czas oczekiwania na kawę dla klientów, którzy chcą ją wypić w drodze do pracy lub w porze lunchu.

To ogromna zmiana dla jednej z największych sieci kawiarni. To wyniesie doświadczenie na zupełnie nowy poziom, a tym samym będzie stanowić zagrożenie dla dużych firm dostawczych, takich jak Ubereats i Postmates.

Pierwsza Na Świecie Mikrokawiarnia

We wrześniu ubiegłego roku, kiedy firma ogłosiła uruchomienie tej nowej inicjatywy, wybrali NYC’s Penn Plaza jako swoją pierwszą lokalizację. Klienci mogą łatwo zamówić swoje napoje z wyprzedzeniem poprzez aplikację mobilną, co skraca czas oczekiwania. Zapracowani nowojorczycy będą teraz mieli możliwość rozkoszowania się ulubionym napojem i szybkim posiłkiem w nowym punkcie zlokalizowanym przy 242 West 34th Street.

Jak podano, firma koncentruje się na poprawie jakości obsługi klientów w metropoliach o dużej gęstości zaludnienia. Zamiast więc inwestować w ogromne powierzchnie handlowe, Starbucks stara się zapewnić klientom wygodę, jaką daje możliwość zamawiania napojów przez internet na wynos.

 

Nowocześnie I Tradycyjnie

Ponieważ klienci mogą przeglądać menu w aplikacji i zamawiać stamtąd swoje napoje, mikrokawiarnia nie będzie oferowała fizycznego menu dla klientów. Mogą oni uzyskać dostęp do pełnego menu, spersonalizować napoje i wybrać najbliższe miejsce odbioru – wszystko to za pomocą kilku kliknięć.

W nowym typie kawiarni nie będzie można znaleźć kubków, ziaren kawy i innych towarów sprzedawanych w typowych punktach Starbucks. Zamiast tego klienci będą mogli zobaczyć na cyfrowym ekranie status swoich zamówień.

Nowy koncept nie będzie jednak przeznaczony tylko dla tych, którzy korzystają z aplikacji. Za ladą nadal będą stali bariści, którzy będą przyjmować zamówienia od klientów wchodzących do kawiarni i płatności za pomocą zwykłych opcji, jakie można znaleźć w większości sieci Starbucks.