Jak Poradzić Sobie Finansowo Po Stracie Ukochanej Osoby

214

Doświadczamy śmierci w naszym życiu dość często, a czas po tej stracie może na nas negatywnie wpłynąć. Prawda jest taka, że kiedy stajemy w obliczu takiego ciężaru może to być bardzo stresujące i czasami może prowadzić do złych nawyków. Poniżej przedstawiamy jednak kilka kroków, które możesz podjąć, aby łatwiej przez to przejść.

Wdech I Wydech

Chociaż może to być przytłaczające i będzie pokusa, aby po prostu skończyć wszystko naraz – NIE rób tego. Okres przejściowy powinien polegać na kontynuowaniu żałoby i poświęceniu czasu na psychiczne i emocjonalne przeanalizowanie sytuacji. W czasie traumy może być bardzo trudno myśleć jasno, dlatego niektóre decyzje mogą być oparte na zaburzonym osądzie, a tego przecież nie chcesz.

Poproś O Pomoc

Czasami członkowie rodziny i niektórzy przyjaciele nie są wystarczający, ponieważ mają tendencję do uważania na to, co mówią lub powtarzania, że wszystko będzie w porządku, mimo że niestety tak nie będzie. Oczywiście za jakiś czas owszem, ale nie kilka dni po pogrzebie. Więc najlepszym sposobem przejścia przez tę sytuację, jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy. Robiąc to, pozwalasz sobie na rozmowę z kimś, kto naprawdę rozumie i pozwoli Ci opowiedzieć o wszystkim i skierować na właściwą drogę nie tylko do wyzdrowienia, ale także do pozytywnego odbicia.

Mądrze Zarządzaj Wydatkami

Jak tylko będziesz w stanie myśleć jasno nadejdzie czas, aby przejść do prawdziwego działania – zrozumienia przepływu środków pieniężnych i zmian, jakie nastąpiły teraz, gdy zostałeś bez bliskiej osoby. Może się okazać, że brakuje Ci środków finansowych bez dochodów zmarłego lub, że masz dodatkowe środki finansowe dzięki ubezpieczeniu na życie lub spadkowi. Ważne jest, abyś wiedział na czym stoisz, a gdy już tak się stanie, będziesz mógł podjąć odpowiednie działania.

Pandemia jest również ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę. Wszelkie zaległości w opłatach za media lub rachunki za karty kredytowe trzeba będzie załatwić z odpowiednimi firmami. Być może można będzie poprosić o odroczenie lub obniżenie stóp procentowych, aby pomóc przetrwać ten trudny czas.