Czemu Warto Zainwestować W Rynek Wody

491

Decyzja o inwestowaniu w wodę nie jest prawdopodobnie dla Ciebie priorytetem jeśli chodzi o wybór kierunku inwestowania kapitału. Jednak woda jest tak wielką wartością w życiu człowieka, że robimy wszystko co w naszej mocy, aby ją zachować i chronić. Niektóre firmy wodociągowe dostarczają wodę pitną dla ludzi, podczas gdy inne świadczą usługi dla przedsiębiorstw. Jeśli jeszcze nie rozważałeś inwestycji w sektorze wodnym, być może ten artykuł zmieni Twoje zdanie.

Wcześniej większość zaopatrzenia w wodę na świecie była obsługiwana przez rządy poszczególnych krajów. Jednak z biegiem lat, powoli zaczęło to przechodzić do sektora prywatnego. Chociaż większość z nich jest teraz zarządzana przez sektor prywatny, nadal istnieją sytuacje, w których jest to współpraca między sektorem publicznym i prywatnym. Różne regiony mają różne przepisy, więc warto przyjrzeć się temu, gdy planujesz inwestować w te akcje.

Należy zrobić badania, jeśli chcesz inwestować w sektorze wodnym. Plan inwestycyjny byłby też korzystny. Musisz zdecydować jak dużą część swojego portfela chcesz przeznaczyć na te akcje. Jednym z czynników, które należy wziąć pod uwagę przy inwestowaniu w akcje wodociągów jest to, czy spółka wodna jest regulowana lub nieregulowana. Regulowane spółki wodne to takie, w których limity cenowe są egzekwowane i monitorowane. Z kolei nieuregulowane spółki wodne nie mają limitów cenowych, co może oznaczać możliwość większych zysków. Wadą nieuregulowanych spółek jest jednak to, że dochody są bardziej zmienne w porównaniu z regulowanymi.

Dlaczego więc warto inwestować w akcje spółek wodnych? Po prostu w porównaniu do innych sektorów, przemysł wodny jest znacznie mniej zmienny. Jeśli chcesz robić coś długoterminowego, sektor wodny jest dla Ciebie odpowiedni. Jest to towar pierwszej potrzeby, a rząd zrobi wszystko co w jego mocy, aby zapewnić ludziom czystą wodę. Oznacza to, że będą potrzebować pomocy prywatnych firm, aby zapewnić rozwiązania, a tym samym inwestorów. Dodatkowo akcje wodociągowe są bardzo rzadko dotknięte przez wzrost i kryzys gospodarki, więc to będzie inwestycja, która dostarczy Ci stały dochód. Oznacza to jednak również stałe śledzenie przepisów, ponieważ może to mieć wpływ na dochody.